Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Járt már így valaki? Tüdőgyull...

Járt már így valaki? Tüdőgyulladàs.

Figyelt kérdés

Március 29-től beteg,làzas a 3 éves kislányom. A hàziorvos arcüreggyulladásra tippelt,Klacidot adott a lányomnak,plusz Ambroxol szirup,orrcsepp.

Április 3-ra picit jobban lett a lànyom,hőemelkedésre csökent a làza 1 napra. Majd visszavittem pèntek reggel (ápr. 5), mert 39.6 fokos làzzal kelt, elesett volt nagyon.

A doki kijelentette,hogy nem tudja,mi baja a lányomnak,aki akkor már 8 napja volt beteg,és szedte folyamatosan a gyógyszereket. Mindenesetre írt Zinacef injekciót 6 adagot. Reggel-este péntektől vasárnapig.

Szombaton,mikor vittem ügyeletre szurira,kértem a doktornőt,hogy vizsgálja màr meg a lányom. Meghallgatta,azonnal küldött minket röntgenre. Tüdőgyulladàs....


Iszonyat pipa vagyok. Egyrészt ma már 10 napja làzas a lányom. Másrészt ha nem tudja,mi baja,küldjön már tovàbb,a szentségit!!! Ne kísèrletezzen....

Azt beszéltük a férjemmel,otthagyjuk ezt a dokit,mivel teljesen félrekezelte a lányunkat.

Azért a mai vilàgban ciki nem felismerni egy tüdőgyulladàst...Mèg jó,hogy az ügyeletes orvos rájött.

Lesz ennek valami következmènye az orvosra nézve! Gondolom,nem...

:((


2019. ápr. 7. 13:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd ott, ha nem bízol benne.


De azért halkan megjegyeznem, hohy:

1, A tüdőgyulladás nem egy nap alatt alakul ki

2, Mindig a leggyengebb gyógyszerrel kezdik a kezelést

3, 100%ban pontos diagnózist csak vérvétel, röntgen és hasonlóan kellemetlen, draga vagy mellékhatással járó vizsgálatokkal lehet adni.

2019. ápr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Mivel kezelte félre? A tüdőgyulladásra is antibiotikum kell.
2019. ápr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg az orvosok nem istenek. Anno az én lányom szalmonellás lett, de eztbugye tesztek nélkül nehéz kideríteni. Sima hasmenés, hányás, valami vírus, gondolta a gyerekorvos pénteken, amikor elvittem hozza. Szombat reggel vittem az ügyeletre, mert se kup, se folyadék, semmi nem maradt meg benne. Kapott injekciót, vigyem haza, próbáljam itatni. Szombat délután telefon ügyeletre, gyerek lázas, majdnem 40 fok, bágyadt, öklendezik, de nem jön semmi. Vigyem be. Ugyanaz az ugyeletes orvos, lebaxott, hogy ezzel mar napok ota infuzion kellene lennie a gyereknek, ki van szaradva, milyen anya vagyok en, hohy nem vittem orvoshoz. Aztan hirtelen elhallgatott, amikor felfedezte, hogy hoppa, nala voltunk.

Van, amikor a betegség gyorsan súlyosbodik

2019. ápr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Azèrt haragszok,mert nem ismerte fel a tüdőgyulladást.

A krepitálàst hallania kellett volna.

Penicillin kellett volna rá.

A lànyom májbeteg volt,nem mindegy neki,mennyi gyógyszert szed be!


Èpp ez az,hogy nem 1 nap alatt alakul ki. Mi az,hogy nem ismeri fel a doki? Utána meg mèg ki is jelenti,hogy nem tudja,mi baja van? De azért injekciót ír...De mire???


Hihetetlen...komolyan,mint a tippmixben.


Ti mit tennétek?

2019. ápr. 7. 13:22
 5/28 A kérdező kommentje:
Holnap megyek vissza hozzá. Úgyis sunnyogni fog,előre látom...és ez elszomorít.
2019. ápr. 7. 13:23
 6/28 anonim ***** válasza:

". Milyen típusú gyógyszer a Zinacef és milyen betegségek esetén alkalmazható?

A Zinacef egy antibiotikum, amelyet felnőtteknél és gyermekeknél alkalmaznak.Hatására elpusztulnak a fertőzéseket okozó baktériumok. Az úgynevezett cefalosporinok csoportjába tartozó gyógyszer.

A Zinacef-et az alábbi testtájak fertőzéseinek kezelésére alkalmazzák:

- tüdő vagy a mellkas,

- húgyutak,

- bőr és a lágyrészek,

- hasüreg.

A Zinacef-et alkalmazzák még:

- műtétek kapcsán a fertőzések megelőzésére.%

2019. ápr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Ha a ti hàziorvosotok tenné ezt a ti gyereketekkel,mit tennètek? Ez a kérdés.


(Zárójelben:a lányom elég bonyolult eset,ez a doki legalább ismeri a történetét. Májbetegség,vesebetegsèg,stb.,stb...)

2019. ápr. 7. 13:26
 8/28 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy mire való. De ő látatlanban írta fel. Oké,beletrafàlt. De ez csak véletlen. Mivel megmondta,hogy nem tudja,mi baja van (??).
2019. ápr. 7. 13:27
 9/28 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem,a lányom nagyon gyenge. Tegnap ebéd közben,étellel a szájában elaludt! Úgy ràztam fel,hogy rágja meg a kaját! És ha félrecsúszik neki? Mert enni sincs ereje??
2019. ápr. 7. 13:29
 10/28 anonim ***** válasza:
34%
Hiába hőbörögsz itt, az is az orvosi hibája, hogy tegnap elaludt evés közben? Hát figyelj rá, azért vagy ott.
2019. ápr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!