Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Járt már így valaki? Tüdőgyull...

Járt már így valaki? Tüdőgyulladàs.

Figyelt kérdés

Március 29-től beteg,làzas a 3 éves kislányom. A hàziorvos arcüreggyulladásra tippelt,Klacidot adott a lányomnak,plusz Ambroxol szirup,orrcsepp.

Április 3-ra picit jobban lett a lànyom,hőemelkedésre csökent a làza 1 napra. Majd visszavittem pèntek reggel (ápr. 5), mert 39.6 fokos làzzal kelt, elesett volt nagyon.

A doki kijelentette,hogy nem tudja,mi baja a lányomnak,aki akkor már 8 napja volt beteg,és szedte folyamatosan a gyógyszereket. Mindenesetre írt Zinacef injekciót 6 adagot. Reggel-este péntektől vasárnapig.

Szombaton,mikor vittem ügyeletre szurira,kértem a doktornőt,hogy vizsgálja màr meg a lányom. Meghallgatta,azonnal küldött minket röntgenre. Tüdőgyulladàs....


Iszonyat pipa vagyok. Egyrészt ma már 10 napja làzas a lányom. Másrészt ha nem tudja,mi baja,küldjön már tovàbb,a szentségit!!! Ne kísèrletezzen....

Azt beszéltük a férjemmel,otthagyjuk ezt a dokit,mivel teljesen félrekezelte a lányunkat.

Azért a mai vilàgban ciki nem felismerni egy tüdőgyulladàst...Mèg jó,hogy az ügyeletes orvos rájött.

Lesz ennek valami következmènye az orvosra nézve! Gondolom,nem...

:((


2019. ápr. 7. 13:06
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Jobbulást a lányodnak! A doki jó gyógyszert írt fel, nem nagyon támadhatod. Az, hogy most nem vált be ez az antibiotikum, nem az ő hibája, előfordulhat. Amúgy betegségek kapcsán nagyon sok minden előfordulhat. Válts dokit, mert abszolút nem bízol benne, de ennek a hözöngésnek nem sok értelmét látom.
2019. ápr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
A Klacid is jó tüdőgyulladásra. Arról nem tehet az orvos, hogy a te gyerekednek nem volt elég. A háziorvos nem lát bele a gyerekbe, nem küldheti minden alkalommal több testrészre kiterjedő röntgenre, ezért szoktak szélesspektrumú antibiotikumot adni.
2019. ápr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
A húgom egészségügyben dolgozik. Szerinte hallania kellett volna a fonendoszkóppal. Főleg,hogy másnap az ügyeletes egyből felismerte. Olyan nincs,hogy elnéz egy tüdőgyulladást. Engem az idegestí,hogy nem ismerte fel. Pedig nem fiatal,szeritem 60+ a dokink. Vagy már az a baj,hogy túl öreg? Az is lehet. De ennek alapnak kellene lennie...
2019. ápr. 7. 13:42
 14/28 anonim ***** válasza:
78%

Nézd, Magyarorszagon antibiotikumot adnak a világon mindenre, pláne ha nem tudjak, hogy pontosan mi a baja a gyereknek. Az orvos ennek megfelelően járt el.

Amúgy meg ha a húgod gyermekorvos, miért nem hozza hordod a gyereket?

2019. ápr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
63%

Szia! Mi ugyanígy jártunk annó, csak én voltam az alany gyerekként!

Injekciozás, magas láz, aztán pont szabin volt a saját doki, és a helyettes doki vette észre, mi is van. Kórházban tüdögyuszit állapitottak meg és egy pár napot ott is kellett töltenem.

Az én Anyukám azzal a lendülettel át is irarott a másik dokihoz, és mind a mai napig eszébe jut és szidja a félrekezelő doktornőt.

2019. ápr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Vagy a tesód tudja rosszul, vagy a tüdőgyógyász szakorvos főorvosnő, akinél mi jártunk. Ő ugyanis nem tudta fonendoszkóppal való (napi többszöri) hallgatózás alapján eldönteni, hogy van-e éppen kialakulóban tüdőgyulladása a gyereknek, vagy sem... Ezért röntgent kért.

Nekünk számtalanszor elmagyarázták a kórházban (bronchitis miatt sajnos sokszor jártunk), hogy a tüdőgyulladás sokszor a légúti nyavalyák FELÜLfertőződéseként alakul ki. Tehát van egy alapbetegség (vírusos, vagy bakteriális), amiből menet közben kialakul a tüdőgyulladás. Simán benne van a pakliban, hogy először más baja volt a kislányodnak és a tüdőgyulladás csak időközben alakult ki. (Ami nektek is csak a röntgen alapján derült ki ugyebár...)

2019. ápr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Hát, mindenesetre nem valami bizalomgerjesztő, hogy vaktában dobálóznak a gyógyszerekkel diagnózis nélkül...

Akkor lehet,hogy ez a normális? Vagy én élek álom világban...Az is lehet.

Köszönöm a válaszokat. A dokicserét megvitatjuk.

2019. ápr. 7. 15:10
 18/28 anonim ***** válasza:
67%
Azért "dobálóznak vaktában a gyógyszerekkel " mert Magyarorszagon ezt szoktak még és ezt várják el az emberek. Ha neked itt azt mondja az orvos, hogy vidd haza a gyereket, adj neki naponta 4szer paracetamolt, figyeld a közérzetet és akkor vidd vissza, ha 3 napig -énk megy le a láza és láthatóan rosszabbul van, biztos ráborítod az asztalt ah orvosra, hoyg nem ért hozzá
2019. ápr. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi test nem egy robot, ezt kellene sok embernek megértenie! Nem írja ki, hogy "Hibakód 406", amire felcsapod a szervizkönyvet és le van írva a javítás menete. Egy biológiai lény nem így működik! Csilliárdnyi folyamat működik egyszerre, párhuzamosan, sok belőlük ismeretlen a tudomány előtt. Minden folyamat befolyásol mindent, minden mindenre hat, módosít, átalakít, megfordít ésatöbbi. Bármilyen hihetetlen, tud olyat egy tüdőgyulladás, hogy fonendoszkóppal SEMMIT nem hallasz, majd lefekteted a pácienst és két óra múlva már hallod is a jellegzetes zörejt. De elárulom, hogy létezik a tüdőgyulladásnak olyan formája is, amit a röntgenen kívül az égvilágon semmi nem mutat ki. Nem vagyunk mindenható istenek, és meglepően sokszor nem tudjuk, mi a baja a betegnek. Ahhoz, hogy felállítson valaki egy PONTOS és BIZTOS diagnózist, kell minimum: vérvétel, vizeletvizsgálat, röntgen, gyakran ultrahang, MR, CT, mikrobiológiai tenyésztés, akár kaparékvizsgálat, biopsziavétel és még sorolhatnám. Mire ezeket te a mai magyar egészségügyben végigjártad volna a lányoddal úgy, hogy nem ad neki - egyébként teljesen jó - antibiotikumot vagy belehal, vagy meggyógyul. Az orvos abszolút helyesen járt el, az ügyelet azért van, hogy ha súlyosbodik akkor odavigyed. Te is helyesen jártál el. Ha nem bízol a gyermekorvosban, akkor arctalan és névtelen hőbörgés helyett kérd ki a kartonját és ballagj át vele egy másik orvoshoz. Én nem látok hibát ebben egyáltalán, van egy tapasztalt és kivételesen őszinte orvos, aki úgy tűnik, pont az őszinteségével kapálta el magát nálad.
2019. ápr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy az egészségügyben dolgozom, így tökéletesen belelátok a rendszerve.
2019. ápr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!