Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Járt már így valaki? Tüdőgyull...

Járt már így valaki? Tüdőgyulladàs.

Figyelt kérdés

Március 29-től beteg,làzas a 3 éves kislányom. A hàziorvos arcüreggyulladásra tippelt,Klacidot adott a lányomnak,plusz Ambroxol szirup,orrcsepp.

Április 3-ra picit jobban lett a lànyom,hőemelkedésre csökent a làza 1 napra. Majd visszavittem pèntek reggel (ápr. 5), mert 39.6 fokos làzzal kelt, elesett volt nagyon.

A doki kijelentette,hogy nem tudja,mi baja a lányomnak,aki akkor már 8 napja volt beteg,és szedte folyamatosan a gyógyszereket. Mindenesetre írt Zinacef injekciót 6 adagot. Reggel-este péntektől vasárnapig.

Szombaton,mikor vittem ügyeletre szurira,kértem a doktornőt,hogy vizsgálja màr meg a lányom. Meghallgatta,azonnal küldött minket röntgenre. Tüdőgyulladàs....


Iszonyat pipa vagyok. Egyrészt ma már 10 napja làzas a lányom. Másrészt ha nem tudja,mi baja,küldjön már tovàbb,a szentségit!!! Ne kísèrletezzen....

Azt beszéltük a férjemmel,otthagyjuk ezt a dokit,mivel teljesen félrekezelte a lányunkat.

Azért a mai vilàgban ciki nem felismerni egy tüdőgyulladàst...Mèg jó,hogy az ügyeletes orvos rájött.

Lesz ennek valami következmènye az orvosra nézve! Gondolom,nem...

:((


2019. ápr. 7. 13:06
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozva a # 19 hozzászólóhoz: manapság az az érdem, ha egy orvos bevallja, hogy fogalma sincs, mi baja a betegnek!

Saját esetemet tudnám leírni, de túl hosszú lenne... a lényeg, hogy egy orvos teljes meggyőződéssel állította, hogy tudja, mi a bajom. Ha rá hallgatok, már nem írnék...

Egy másik orvos közölte, hogy fogalma sincs... ő mentette meg az életem. Először egyébként ő is "tippre" felírt antibiotikummal kezelt, mint utóbb kiderült, részben sikerrel, de műtétre is szükség volt (a másik orvos szerint nem, mert ő "tudta" mi a bajom).

Azóta is becsülöm az olyan orvosokat, akik bevallják, hogy nem tudnak valamit! (Más eset is volt, nem életveszélyes helyzetben, de szintén sokat segített a "nemtudásával", míg az "énmindenttudok" orvosok tévútra vittek.)

2019. ápr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

# 19: Csak "érdekességképpen" írom, hogy nekem a felsoroltak közül nagyon sok minden megvolt (vér, vizelet, 12 (!) ultrahang, CT), jól rám is ijesztettek egy tumormarker alapján, hogy tuti rákos vagyok, mindenesetre biztos diagnózist egyik sem adott, csak amikor kivették belőlem azt a valamit, ami a gondot okozta és megnézték közelről. Addig azt sem tudták megmondani biztosra, hogy HOL van a testemben, ami súlyos gyulladást okoz, vagyis minden orvos mást mondott. A tényekhez az is hozzátartozik, hogy csak a 2. hasi műtét során találták meg, az elsőnél nem, pedig (állítólag) keresték...

Kérdezőtől bocs az offért...

2019. ápr. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
19-es vagyok. Exploratív laparatómiának nevezik ezt a módszert, és szintúgy a diagnosztikai eljárások közé tartozik pont mint a CT, MR, ultrahang és a többiek. Ha valaki műszeres vizsgálattal nem találja a problémát, nem marad más megoldás mint "kinyitni és belekukkantani". Millió oka lehet annak, hogy műszerekkel nem találnak valamit. Nem csodatévő egyik sem, csak bizonyos okokból segít elkerülni azt, hogy fel kelljen nyitni a beteget. De hozzáteszem, hogy amíg a műszerek nagyon sok tévúton elvezethetnek és félreérthető eredményt adhatnak, addig a kézben megfogott, kimetszett és mikroszkóp alá helyezett dolog nem tud hazudni és a legbiztonságosabb diagnózist szolgáltatja. Semmi kivetnivalót nem látok ebben, sajnos van az a helyzet, amikor muszáj felnyitni a pácienst.
2019. ápr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Azért remélem azóta infúzión lóg a kicsi, ha ilyen lázas, elesett igencsak indokolt lenne egy kórházi befektetés.
2019. ápr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Nem lóg infúzión sajnos..pedig én rákérdeztem többször is. Válasz:Nem kell befeküdni.

Legújabb tünete az,hogy alacsony a testhője. Popsiban mèrve 36.1. Mondtam ezt is. Odatettek a fülhőmèrőt a füléhez,az 37fokot mutatott. De én érzem,hogy hidegebb,mint szokott lenni. Vagy már nem tudom...

Azt is mondta az ügyeletes,hogy popsiban mérve nem kell levonni fél fokot. És a házidoki szerint sem. Pedig én úgy tudtam eddig. Mert ha a 36.1ből levonok,akkor az csak 35.6......

2019. ápr. 7. 20:40
 26/28 A kérdező kommentje:
Ez is a tüdőgyuszi tünete,utánaolvastam..
2019. ápr. 7. 20:40
 27/28 anonim ***** válasza:

36,1 teljesen normális hő. Nem kell levonni belőle.

És nem kell tüdőgyulladással kórházban feküdni, lányomnak is volt, antibiotikumot kapott és ennyi. Akkor kellene kórházba menni, ha lennének légzési nehézségei is, de ha nincsenek, akkor jobb neki otthon, hidd el!

Amikor - más miatt - kórházba kerültünk, még ott is összeszedett egy fertőzést a szobatársaktól és hiába volt már jól, karanténba kerültünk.

2019. ápr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Picit jobban van. Még írt a doki neki 4 szurit. Hetekig nem mehet bölcsibe...
2019. ápr. 8. 09:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!