Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hányt a másfél éves kisfiam,...

Hányt a másfél éves kisfiam, mitől lehet? Mennyire súlyos? Lehet agyrázkódás?

Figyelt kérdés
Holnap viszem orvoshoz, Husvet volt, ezert nem tudtam előbb vinni. 3 napja hányik, nem sokszor, nincs hasmenése, sem láza. Hányást megelőzően az ágyon ugrált és leesett, beütötte a fejét. Enyhe agyrázkódásra gyanakszom, ugy veszi a levegőt, mintha teli lenne az orra, nehezen tud tőle aludni, mintha náthás lenne, de szivom neki és szinte semmi nem jön ki. Egy napig nem hányt és most megint. Étvágyával sincs baj. Holnap megyünk orvoshoz, de addig is hátha kicsit megnyugtat valaki... és közérzete is ugyanolyan.

2019. ápr. 23. 22:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Ledöbbenve olvasom a kérdező hozzáállását. Fejet ért ütés után többször hányt a gyereke, de minek ügyeletre menni, hisz húsvét van... Wtf? Az ügyvéd sem egész napos elfoglaltság, sz.r kifogás.
2019. ápr. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég nagy felelötlenség volt, hogy nem vitted egyböl orvoshoz. Remëlem minden rendben lesz vele.
2019. ápr. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Íme egy felelősségteljes anyuka! Gratulálok!

Ha az ünnep 1 hetes lett volna,te 1 hétig nem viszed orvoshoz a gyereked!

Ráfogod az ügyvédre! Jézusom! Valószínű 0-24-ben ott ültél akkor ha tegnap sem volt időd elvinni.Én is egyedül nevelem a gyerekem,vannak ügyeletek éjjel nappal,nekem ő a legfontosabb!Egy ilyen esetnél főleg!!

Reméljük ma már túlvagytok a dokin és semmi baja szegény gyerekednek!

De ha ne adj isten mégis,akkor nyugodtan vedd csak magadra mert a te hibád!

Ha meg nem kérsz a kioktatásokból,akkor ne írd ide ki mekkora egy szarember vagy!

2019. ápr. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fiam nem hányt, nem volt aluszékony miután leesett fejjel a székről a dédimamánál, csak egy piros pukli lett a fején. Egyből hívtam a védőnőt, mondta hogy biztos ami biztos vigyem. Be mentem vele a 30kmre!!!!(AZNAP)!!! lévő kórházba, be kellett jelentkezni a balesetin és hívtak is be, onnan AZONNAL röntgenre küldtek. Baromira nem játék. Rokonnál 1 hetet a voltak bent a kislánnyal, mert esés után aluszékonyabb volt és hányt. Ilyenkor nincs, ünnep van meg nincs doki, meg ügyvéd, ha bajja lesz, hogy számolsz el a lelkiismereteddel? Fel fogod, hogy ő érte 100%ban te felelsz? Ha bajja lesz, akkor csúnyán megütheted a bokád, mert kifogásokat kerestél ahelyett, hogy elvitted volna az orvoshoz. Ugyanis a védőnőnél meglesz az ambuláns lap, hogy ki történt. Nekem is oda kellett adni. Nem szabad felelőtlennek lenni.
2019. ápr. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
89%
MOndjuk ilyet mg életemben nem hallottam, hogy a gyerekek orvosi leleteit a védőnőnek oda kelljen adni , a gyermekháziorvosnak adjuk oda, ha ügyeleten vagy szakrendelésen látták el.
2019. ápr. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
80%
Ez tényleg elég felelőtlen volt kérdező.. Nekem is esett le az ágyról amikor másfél éves volt, hát mi mást ha nem a fejét ütötte be. 5 percre rá hányt a gyerek, azonnal hívtam a mentőket hogy most azonnal jöjjenek ki mert a gyerek beverte a fejét és hányt, mire kiért a mentő el is aludt. (nincs kocsink, és messze lakunk a kórháztól). 3 napig megfigyelés miatt bent kellett lennünk,de szerencsére semmi baja nem lett. Valószínűleg nagyobb volt az ijedtség mint maga a "sérülés", de akkor is jobb a biztonság..
2019. ápr. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
15#nek itt elkéri le fénymásolja és elteszi. Orvos itt nálunk heti 2x van hétfőn 7től 8ig csütörtökön déltől 2ig. Igy a védőnőnél is van ugyanabból mint a dokinál vagy nálam. Gondolom így praktikus nekik, de azért nekem is baromi fura, mert szerintem ez a doki reszortja nem a védőnőé.
2019. ápr. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Hát én se a dokinak, se a védőnőnek nem adtam soha semmilyen papírt, a kórházi zárón kívül, nem is kérték soha, pedig voltunk már ágyról leesés miatt, ujjsérülés miatt, szemgyulladással.

Amúgy tiszta hülye az a védőnő aki fejsérülés utáni hányással nem küld be azonnal az ügyeletre, ezt egy laikus is tudja, hogy azonnal be kell menni. Az orrfolyás egyébként nagy eséllyel az agyviz szivárgása miatt van.

2019. ápr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Azóta mi a helyzet? Mit mondott az orvos?

Igaza van mindenkinek, elég felelőtlenség volt napokat várni, de remélem, minden rendben lesz.

2019. ápr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
91%
18-as válaszolóval teljesen egyetértek. A védőnő nem kompetens orvosi kérdésekben tanácsot adni (nem, tényleg nem az! Ugyanannyiba kerül az orvost felhívni, mint a védőnőt, csak előbbi a szakember), és ezt tudnia kell magáról. Ha mégis tőle kérnek tanácsot, az egyetlen helyes hozzáállás az, hogy inkább küldjék haza háromszor is az anyukát és a gyereket, mert vaklármával mentek az ügyeletre, mint hogy egyszer ne menjenek be, amikor kellene.
2019. ápr. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!