Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért van ez? Sajnos a régi...

Miért van ez? Sajnos a régi gyerekorvosunk váratlanul meghalt. Bejelentkeztünk egy új gyerekorvoshoz. A gyerekeim nem betegesek.

Figyelt kérdés
De a három éves gyerekem április óta köhög, lázas, náthás. Heteket vár az orvos, mire nagyon megbetegszik a gyerek, akkor ad egy kis dózisú antibiotikumot, amitől kicsit jobban lesz, majd visszaesik, kap Isoprinosint, újra nagyon beteg, antibiotikum, marad a hörgés. Én meg ki vagyok, 2 hónapja a gyereket kúrálom eredménytelenül. Már az iskolás is elkapta, a férjem és én szintén szintén. Adjuk csak egymásnak a nyavaját. Miért nem lehet rögtön gyógyszert adni és túl lennénk az egészen 2 hét alatt? Hogy lehet így dolgozni? Kicsinálnak a munkahelyemen.

2017. jún. 16. 08:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvost nem tudtok váltani?
2017. jún. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vény nélküli hurutoldót sem javasol,vagy valamit ami az adott betegségére való? A mi orvosunk sem ad feleslegesen antibiotikumot,viszont nem várja meg,hogy jobban beteg legyen a gyerek, javasol olyan szereket amitől helyre szokott jönni.
2017. jún. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jelentkezz be egy másik gyerekorvoshoz.

Még szerencse, hogy szabadon választhatóak.

Én a helyi 2 hentes helyett a szomszéd városba hordom a 4 évesem, egy tüneményes kisgyerekes anyuka az orvosunk. Imádom.

2017. jún. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Orvosváltás!!!

Az Isoprinosin, még ha szirup is viszonylag erős immunerősítő szer, én csak akkor kaptam, amikor petefészek eltávolításom volt ciszta miatt és utána irtóra legyengült az immunrendszerem. A vérképen látszott, hogy mindenem kifogyóban és akkor is csak 2 adagot szedhettem be, pont azért, hogy a szervezet elkezdjen dolgozni. Az antibiotikum is már ilyen sok ideig nem normális. Mivel elkaptátok valami bakteriális, vírusos fertőzés, de hát ezt a vérképnek ki kellene mutatnia, hogy melyik, hisz ha vírusfertőzés akkor az antibiotikum nem fogja meggyógyítani, csak el lehet kerülni a bakteriális felülfertőződést, ha az adott vírus arra hajlamosít.

Szóval mindenképp másik orvos!

2017. jún. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ajánlott hurutoldót, sőt már amikor el kezdett köhögni, én kezdtem neki adni az ACC-t, de mivel 1,5 hét után sem szűnt, csak még hörgősebb lett, mentünk dokihoz. A helyettes orvos viszont továbbra is csak az ACC-t javasolta, sőt 3 nap után visszaküldte bölcsibe. Ekkortól jött vissza a saját orvosunk, aki adott 4 napos antibiotikum kúrát. Ekkora meggyógyult, de közben hozott a bölcsiből egy jó kis hányós vírust, mire abból kijött belázasodott és újra hörgött köhögött. Na ekkor már a saját orvosunk húzta a Mucopronttal, Isoprinosinnal a dolgot, nem javult, újra antibiotikum, ráadásul ugyanazt a fajtát kapta, előző hónapban, csak nagyobb dózist.
2017. jún. 16. 11:52
 6/9 A kérdező kommentje:
ugyanazt a fajta antibiotikumot kapta, mint előző hónapban-jav.
2017. jún. 16. 11:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Legalább 2-3 hétig otthon kéne tartanotok a gyereket (muszáj), hogy rendbe jöjjön teljesen, én csak utána engedném újra bölcsibe.

A leírásod alapkán úgy tűnik h mindig a teljes gyógyulás előtt visszament a bölcsibe, majd persze hogy beszedett vmi újabb vírust/bacit. Ráadásul antibiotikum kúra után fogékonyabb is lehet rá a gyerek.

Szóval 3 hét otthon, aztán mehet vissza. Persze egy orvosváltás sem ártana.

2017. jún. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Finoman meg kellene mondani az orvosnak, hogy szeretnétek, ha a gyereket elküldené a tüdőgondozóba. Egyébként a sok gyógyszer biztos nem jó, tudja az orvos, hogy mit miért csinál, biztos ellensége a gyógyszereknek. De az is lehet, hogy beutaló nélkül is el lehet vinni a gyereket a tüdőgondozóba.
2017. jún. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Amióta elkezdett betegeskedni egyszer volt 3 napot bölcsiben, ott szedte össze a hányós vírust. Mindig megvárom míg meggyógyul, most is itthon vagyok vele, hétfőn van újra jelenésünk a gyerekorvosnál. Pont az a gond, hogy kiírják a gyereket, de csak akkor adnak antibiotikumot, ha 39 fokos a láza és hörög. Voltunk már tüdőröntgenen, van időpontunk a pulmonológiára is. Eddig minden negatív.
2017. jún. 17. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!