Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen esetben végeznek...

Milyen esetben végeznek babákon agyi MRI vizsgálatot? Magán uton miert nem lehet elvégeztetni?

Figyelt kérdés

Gondolom mindenképp kell orvosi indoklás, beutaló hozzá. De ma már vannak magán MRI vizsgálatok is felnőtteknek.

Egy ismerősöm kicsit aggódik a fél éves gyerekéért. Én is láttam ezt a babát, valóban van 1-2 furcsa dolog a viselkedésében, meg vannak dolgok amikben el is van maradva. De az orvosok azt mondják a gyereknek nincs baja, így nem küldik őket sehova. Értem amúgy, hogy nem kell feleslegesen paráztatni a szülőket, de közben meg pont tudok hasonló esetről, amikor mégis kiderült, hogy gond van. Az MRI káros az egészségre? Vagy az altatás miatt ilyen szigorúak a szabályok?



2019. júl. 1. 13:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az mri nem káros, de mozdulatlanul kell benne feküdni legalább 20 percig, na ezért nem csinálják magánban.
2019. júl. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora gyereken csak altatasban lehet mr-t csinalni, tehat csak indokolt esetben.


Koponya uh-ra el lehet menni, csak ki kell fizetni, pl Madarászban isncsinálják

2019. júl. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, koponya uh-ra kell menni. Vagy magánban, vagy bármelyik kórház gyerekneurológiáján megcsinálja az orvos. Ha indokoltnak látja, tovább is küld MR-re.

Magán úton is lehet altatásos MRt csináltatni babáknak, kb 50ezer forint.

Én gyerekneurológiára mennék első körben. Lányomnak agykamratágulata van, neurológiára járunk, most várunk MR-re.

2019. júl. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! És hol lehet ilyen magán MRI-t csináltatni?

Úgy tudom ők voltak koponya UH-on, ott rendben volt minden. De sokat emlegeti a baratnőm, hogy aggódik mert már alig érzékelhető a baba kutacsa.

Ergo a koponya UH ilyen esetben már annyira nem is kivitelezhető, ha jól tudom.

2019. júl. 1. 14:03
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Hát,épeszű ember nem tesz ki feleslegesen az altatás kockázatának egy fél éves gyereket, márpedig egy ekkora gyéreknél csakúgy működik. Soha nem értettem azt se, higy ha az ember nem bízik az orvosában, miért jár hozzá, ha még bízik, miért tesz fel idiota kérdéseket
2019. júl. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
És mondd már mire megy a magán mri-vel orvos nélkül? Azt ki is kell elemezni.
2019. júl. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha voltak koponya uh-n és ott rendben volt minden akkor miért akarják mindenképp MRI -re vinni a gyereket.Minimum egy gyerekorvos látta, plusz az uh-t is kiértékelte olyan aki ért hozzá.

Miben van elmaradva a 6 hónapos gyerek?Milyen fura viselkedése lehet ami miatt szerintetek muszáj ilyen tortúrának kitenni?Szerintem ilyen korú babának magán úton se csinálják meg beutaló nélkül csak mert a szülőnek olyan kedve van és mert épp úgy ébredt, hogy szerinte az kell.

2019. júl. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Több okból sem.

1. Altatni kell hozzá a gyereket, és ezt nem vállalják magánhelyeken.

2. Gyerek, főleg csecsemő mr diagnosztikája más mint a felnőtteké. Nem csak a képek kiértékelése, hanem már az is, hogy milyen felvételeket készítsenek.

3. Szükség lehet kontrasztanyagra, nem csak "sima" mr-re, hanem pl mrs-re, amit sok magánintézmény szintén nem tud elkészíteni.


Másfél éves lesz a kislányunk, neki 3 mr-je volt (1,2 és 7 hónapos korában). Első itt a helyi megyeszékhelyi kórházban, nem sikerült normálisan elaltatniuk, mozgott végig, a radiológus ahányszor megnézte a felvételeket, annyiszor más diagnózist adott. Masik 2 mr-je készült bp-en a Balassa utcai mr kutatóban, nah ott profik. Az altatás is zökkenőmentes, és a lelet is pontos. Mi egyébként elmentünk csütörtökön a lányunkkal a neurológus főorvos magánrendelésére, elmondtuk mi a probléma, vittük a korábbi mr leletet, orvosi dokumentációkat. Hétfőn már készült az mr, szerdára komplett lelet volt.

Van egyébként olyan, ami nem látható uh-n, csak mr-n, de nem kell pánikba esni. Mik a furcsaságok, amik miatt aggódtok? Miben van lemaradva?

2019. júl. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szívbeteg kislányomnak 5 hetes korában egy gyógyszertúladagolás okozta sokkos állapot miatt volt MRI vizsgálata. Altatták hozzá, az altatás előtt pedig nem ehetett 8 óráig, addig éheztették szegényt. Soha nem tennék ki ennek egyetlen babát sem, akinél nem muszáj.
2019. júl. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Az én kisfiam kisujjbegynyi kutaccsal született. 6 hónaposan már szinte be is záródott neki. Csak azt kellett figyelnünk, hogy a fejkörfogata megfelelő ütemben nő-e, illetve szabályos-e a fejformája. Már két és fél éves, semmi baja. Másfél éves kora óta folyékonyan beszél, okos gyerek, szóval szellemileg is rendben van.

Csak emiatt biztosan nem vinném MR-re.

2019. júl. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!