Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen esetben végeznek...

Milyen esetben végeznek babákon agyi MRI vizsgálatot? Magán uton miert nem lehet elvégeztetni?

Figyelt kérdés

Gondolom mindenképp kell orvosi indoklás, beutaló hozzá. De ma már vannak magán MRI vizsgálatok is felnőtteknek.

Egy ismerősöm kicsit aggódik a fél éves gyerekéért. Én is láttam ezt a babát, valóban van 1-2 furcsa dolog a viselkedésében, meg vannak dolgok amikben el is van maradva. De az orvosok azt mondják a gyereknek nincs baja, így nem küldik őket sehova. Értem amúgy, hogy nem kell feleslegesen paráztatni a szülőket, de közben meg pont tudok hasonló esetről, amikor mégis kiderült, hogy gond van. Az MRI káros az egészségre? Vagy az altatás miatt ilyen szigorúak a szabályok?



2019. júl. 1. 13:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez pontosan mit takar?


"van 1-2 furcsa dolog a viselkedésében, meg vannak dolgok amikben el is van maradva. "

2019. júl. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Bocsánat. A babával az van tulajdonképpen, hogy egyreszt még nem forog, de az oldalára sem. Mosolyog, de 2 hónapos kora óta nem nagyon ad ki gügyögés szerű hangokat, ellenben éjszaka sokat sír, nappal aluszékony. Tárgyakat ugyan szemével követ, de minimálisan nyúl értük. Sokszor C-be feszítí magát, ok nélkül és sírás közben is. Lassan gyarapszik. Asszem kb ennyi
2019. júl. 2. 14:04
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyógytornász lehet sokkal többet tudna tenni a gyerekkel, mint az MRI és gyógytornászhoz el lehet jutni magán úton is.A C tartással meg a gyerekorvos is elküldte volna már, ha mondva lett volna.
2019. júl. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Ha valaki olvassa még, végül most a szülők úgy döntöttek, hogy valóban durva lenne MRI-vel kezdeni, amig nem indokolt. Korai fejlesztőt keresnek fel, illetve ha sikerül elintézniük akkor egy teljes kivizsgalas keretén belül genetikai vizsgálatot-mert ez még felmerült. Köszi a válaszokat. Remélem sikerül jó útra terelni őket, es fog fejlődni a baba mihamarabb.
2019. júl. 2. 20:19
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Miylen genetikai vizsgálatot akarnak? Vam millió egy betegség es ennyi tünettel nehéz lesz neki indulni. Jó pesti neurológust keressenek.
2019. júl. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Neurológus+gyógytorna (pl dévény) kellene szerintem is, nem genetikus. Ezt nem is értem...
2019. júl. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
56%
A mi kislanyunk koponya alatti verzest kapott szuletese kozben... idoben elkaptuk, deveny segitett. Nem forgott stb. En devenyeshet vinnem
2019. júl. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Utolsó! Először lássa fejlődésneurológus azt a gyereket!
2022. ápr. 14. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!