Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Cukorbeteg gyereknek ti adtok...

Cukorbeteg gyereknek ti adtok gyümölcsöt?

Figyelt kérdés

Hirtelen zúdult ez az egész ránk. Rutin vérvétel után, többszöri terheléskor mutatták ki, cukorbeteg a 9 éves fiúnk.

Egy hete elhagytuk a lisztet, édességeket nasikat. Csak is cukor és minden menteset eszünk. A diabetológus kérte ezt,van esély hogy kinövi. De a gyümölcsről nem mondott semmit, nem merek neki adni. De közben meg vágyik rá


2019. júl. 4. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Necces. Kérdezd meg a diabetológust mindenképp.


Én terhességi cukros voltam. 2 narancstól 13-as cukrom lett. Szőlőről nem is álmodhattam. Dinnyéről sem.

Viszont egy krémes meg se kottyant. Vagy egy pitás gyros.

Persze a mértékletesség meg az időzítés sokat számít.

Sajnálom... Hamar bele fogtok tanulni, de minden kérdést orvosnak tegyél fel. Mi nem leszünk ott, ha rosszul lesz a gyereked, mi csak osztjuk az észt könnyelműen és nyugodtan alszunk.

Sok erőt kívánok!


U.i. teszteljétek az ételeket és jegyzeteljetek. Én füzetet vezettem a menüvel és a mért cukorértékekkel.

2019. júl. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kell szénhidrátot számolni? Csak azért kérdem, mert barátnőm fia is cukros,inzulinos, és ő mindent ad neki, beleszámolva a szénhidrátba. Gyümölcsöt is, és túró rudit is, de persze nagyon keveset. De mindenképpen egyeztess az orvossal és a dietetikussal is.
2019. júl. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én "csak" terhességi cukros vagyok. Nálam uzsonnára belefér egy alma, kevés áfonya, málna, eper. Délelőtt viszi a cukromat, de délután bírom. Ki kell tapasztalni, mérjetek előtte és utána is vércukorszintet és kiderül mi az, amit tolerál még. Nekem mondjuk a sültkrumpli meg sem kottyan.m de a pürétől már elszáll.
2019. júl. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbálgatni kell, mást nem tudsz csinálni. Én is 1-es vagyok, apum is. Én ehetek pl banánt, mert egyáltalán nem viszi fel a cukrom, söt ha nem eszek eleget, mindig leesik. Apum meg egyáltalán nem ehet banánt mert neki az egekben lesz tőle a cukra.
2019. júl. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezek szerint 2-es típusú cukorbeteg a gyerek?

Nézd meg, mennyi szénhidrát van a különböző fajta gyümölcsökben, és az alacsony szénhidráttartakmúakból módjával adhatsz neki. Ha a gyümölcs vagy más szénhidrát elfogyasztása után mozog egy fél órát (nem kell maratont futni, egy tempós séta is elég), az is segít elkerülni a vércukor kiugrást.

De legjobb lenne, ha egy diabetológussal beszélnéd meg az étrendjét, meg a mozgásprogramot is.

Talán túlsúlyos, és fogynia is kellene?

2019. júl. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!