Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan vigyem be a megfelelő...

Hogyan vigyem be a megfelelő vitamint, ha terhességi cukorbeteg vagyok, és nem ehetek elegendő gyümölcsöt? Nem fogok nagyon legyengülni mire szülök?

Figyelt kérdés
A diètàm szerint napi 3x ehetek.A gyümölcs a cukortartalma miatt nem ajànlott,max egy-kèt gerezd zöldalma.Igaz zöldsèget ehetek,de a gyümölcs is fontos lenne Szerintem.A terhesgondozàson azt mondta az orvos, hogy nem szabadna fogynom,de ha követem a diabetològus tanàcsàt akkor a fogyàs elkerülhetetlen.Eddig egy hònap alatt màr 4kg ment le. Igaz èn tùlsùllyal kezdtem a terhessèget,de màr egy kilòval kevesebb vagyok 27hetesen mint amikor kezdtem a terhessèget.Akkor most mi a jò?Enni rendesen,de akkor felmegy a vèrcukrom,vagy diètàzni ès akkor a baba is ès èn is èhezünk.Hogy fog ìgy fejlődni a babàm?
2016. nov. 27. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Terhesvitamin? Az ellen van kifogásod?

Egyébként zöldségekben is van vitamin, jól megválasztva több is.

Amúgy érdekes diéta lehet az, ami 5 helyett (ami az ideális a vércukorszint tartásában), csak 3-szor enged enni.

2016. nov. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted azok, akik egész életükben tartják ezt a diétát folyamatosan gyengülnek? Ez egy egészséges, elengendő tápanyag és vitamintartalmú étrend, de szedhetsz mellé vitamint is.

(Azt azért megjegyezém, hogy nem háromszor, hanem hatszor kellene enni, nem csak egy-két gerezd zöldalma fér bele és ha megfelelően lenne összállítva az étrended, akkor nem fogynál.)

2016. nov. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Terhesvitamin.
2016. nov. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3. terhességem, mindegyiknél cukros lettem.


Menj el diabetológiára, ott kapsz étrendet, és szemmel követik a diétádat.

Főleg fehérjét és zöldségeket ehetsz, nem tartom valószínűnek, hogy vitaminhiányod legyen.

5* kell enni, általában túlsúlyos kismamák esetén ez 1600 kcal és 160 g ch, 30-30-50-20-30 elosztásban.


Az is baromság, hogy egy gerezd alma fér csak bele a diétába.


Egészen biztosan nem dietetikus által összeállított étrendről írsz, így pedig többet ártasz, mint használsz!

A diéta lényege, hogy a vércukorszint egyenletes legyen. Nem kell mártírkodni meg éhezni!

2016. nov. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Èn sem èrtek egyet a napi 3x-i ètkezèssel,de direkt ràkèrdeztem,ès a diabetològus ezt mondta.Nem kaptam se mintaètrendet,csak annyit mondtàk,hogy reggelire 5dkg teljeskiőrlèsű kenyèr, sovàny felvàgott ès sajt, paprika v. paradicsom ,tea üresen,v. kefír.Ebèd 10dkg köret krumpli,v.barnarizs,v.durumtèszta 10dkg hùs ,pàrolt zöldsèg .Vacsi-5dkg kenyèr felvàgottal,v.2db. főtt tojàs paprika,paradicsom.Tejet sem ihatok a tejcukor miatt.Savanyìtott natur tejtermèkeket ehetek.Terhesvitamint szedek, de èn a Cvitamin miatt aggòdom ,mert ilyen időben mikor tombolnak a bacik ès a vìrusok jò volna ràerősìteni az immunrendszerre.
2016. nov. 27. 09:32
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A terhesvitamint akartam irni, most olvasom, hogy te a c-vitamin miatt aggodsz.

C-vitamint tablettaban nem szedhetsz?

En most megneztem a c-vitaminokat, amiket szedunk, de ezek kozul egyikre sincs rairva, hogy diabetesz mellett ne lehetne szedni. Se szemhidrat tartalom. Van ezekben egyaltalan???

2016. nov. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Na ez a gaz.... én is GDM-és vagyok. Napi 5x étkezés az előírt, nekem 25-25-60-20-50 a 180g ch diétát kell tartanom. És valóban kell figyelni de pl a köztes étkezésekhez lehet gyümölcsöt enni. Keress fel másik dietetikus. Ez vagy tojt a gondodra vagy hülye hozza.

Üdv

38hkm

2016. nov. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Keress màsik orvost, ez így hülyeség!
2016. nov. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Menj egy normális orvoshoz.

Ha budaprsti vagy, ajánlom a Margit khz. diabetológiát.

Nekem az előző terhességemmel hirtelen lett rossz az eredményem egy hosszú hétvége előtti péntek este tudtam meg.

A dokimmal csak levelezni tudtam, azt mondta kedd reggel azonnal diabetológiával indítsak.

Fórumokról tájékozódtam, és onnan vettem az infót, hogy ott a főorvos kismamákat beutaló és időpont nélkül is fogad.

Így is lett. Szépen végiggondozták a várandósságomat.

A napi 3x-i evés nettó hülyeség, hiszen a vércukor szint egy helyben tartása a cél, ha ritkán eszel, nem megoldható.

Meg kell tanulni kik a lassú és mik a gyors szénhidrátok.

Tejet is lehet inni, csak nem reggel stb...

A mostani terhességem 9 hónapját végig diétázom. A dokim így látta jónak.


Ha az ember jól csinálja, akkor nem éhezik és megfelelő ütemben hízik is.


A vitaminokhoz meg annyi, hogy nekem ez a 4. terhességem, és a vérképem és az erőnlétem is most volt a legjobb, amikor végig diétáztam. Terhes vitamint csak az első trimeszterben szedtem.

2016. nov. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Betu ***** válasza:
Nekem is GDM volt a terhességem alatt. Napi 5× ettem, 180 g ch dietat kellett tartanom. Mivel pont karácsony előtt derült ki és gondolom már unta a nővérke a banánt korábban elment mint kellett volna senki nem tudott segíteni hogy mégis mit hogyan csináljak. Bújtam a netet és én ez alapján tartottam. Sikerült, mert a hárompontos vérvételek ezt mutatták. Jól éreztem magam, több erőm volt és vékonyabb lettem szülés után mint a terhességem előtt.
2016. nov. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!