Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbeteg milyen gyümölcsöt...

Cukorbeteg milyen gyümölcsöt ehet? Öregkori cukor betegség. Azt tudom, hogy a szőlő nem túl jó, de mit vihetek neki kórházba?

Figyelt kérdés
2011. dec. 1. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Szőlő, banán kizárva, többi mehet, persze nem kilószámra:D
2011. dec. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

tehát mandarin, kivi, alma mehet?

köszönöm!

2011. dec. 1. 10:19
 3/10 anonim ***** válasza:

A mandarin sokszor édesebb, mint a narancs.

Vihetsz még grapefruitot, körtét, (ha nem túl édes-fajta), paradicsomot, ha megeszi nyersen.

De vihetsz neki rostos gyümölcslét is, lehet kapni üzletekben kifejezetten cukorbetegek részére készítettett is!

2011. dec. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. dec. 1. 12:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha gyógyszer beállításon van, akkor mindenképpen egyeztess az orvossal mielőtt bármit is vinnél neki, hiszen a kórházban pontosan kiszámolják az adagokat és ha ezen felül is eszik valamit a beteg, akkor nagyban befolyásolhatja az eredményeket!

Általánosságban viszont az első válaszolónak van igaza. Én még kiegészíteném a dinnyével, amit úgy tudom cukros beteg egyáltalán nem fogyaszthat.

2011. dec. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod, a dinnyét pont hogy lehet fogyasztani, mert nagyon sok százalék víz, így nagyon minimális a cukortartalma.
2011. dec. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló miatt utánaolvastam egy kicsit, mert én sem voltam biztos a válaszban, csak az egyik cukorbeteg ismerősöm mondta.

A dinnyével kapcsolatban ezt írták:


"Mivel a dinnye könnyen felszívódó cukrot tartalmaz, hirtelen megemeli a vércukorszintet, cukorbetegek óvatosan fogyasszák. A magját, illetve a mag főzetét azonban egyes kutatók éppen a cukorbetegség gyógyítására ajánlják"


Ezek után találtam egy táblázatot, ami talán segít eligazodni a témában:


[link]

2011. dec. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Inkább a szénhidrát tartalmát nézzed 10 dkg-ban van 7 gr szénhidrát, az semmi. A GI meg mai napig vitatott, hogy egyáltalán igaz e.
2011. dec. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2011. dec. 1. 15:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Általánosságban a gyors cukorszint emelkedés kerülendő. Gyümölcslé tilos, az ipari meg kifejezetten az! Nyers zöld zöldségek, s a legtöbb hazai gyümölcs természetes formájában fogyasztható. A szénhidráttartalmuktól függ, hogy mennyit és milyen elosztásban szabad megenni belőlük.

Szinte minden alapanyagra igaz: minél alacsonyabb feldolgozottsági szinten fogyasszuk!

2011. dec. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!