Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ölben altatva elalvó 20...

Ölben altatva elalvó 20 hónapos kisfiú fog tudni aludni a bölcsiben?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát, de sajnos csak ölben ringatva alszik el. Ált. 10-20 perc alatt. Mesélek, éneklek neki. Próbáltunk már több módszert, de nem vált be. Sírni hagyni nem akarom. A bölcsitől viszont tartok, mert ott kellesz aludnia, sajnos vissza kell mennem dolgozni. 3 hónapig még otthon leszek, azalatt lesz a beszoktatás. Szerintetek megszokja majd? Tapasztalatok?

2019. szept. 15. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Még nem kezditek szoktasd hozzá hogy leteszed alszik vagy leteszed oda ülsz. A gondozó nőknek csak annyi idejük lesz hogy max mellé ül de rajta kívül lesz ott még 11 gyerek
2019. szept. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
3 hónap alatt simán megtanítasz egy 2 évest elaludni. Következetesen, szeretve, de nem engedve. Menni fog! 😊
2019. szept. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én bölcsődei gondozó vagyok és azt mondom nyugi, meg fogják oldani. Megpróbálhatod leszoktatni azért de ha nem fogadja el akkor majd a bölcsiben. Nekem is volt ilyen "gyerekem" és szépen fokozatosan elértük, hogy ugyanúgy magától lefeküdt mint a többi. Sírni nem hagyjuk, persze ilyen helyzetben óhatatlanul sír, de a cél a hamar megnyugtatás hiszen akkor a többi sem alszik.

2019. szept. 16. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsiben senki nem fogja ringatni, el fog aludni magától. Egyrészt alkalmazkodik a szabályokhoz, másrészt ott lesz a többi gyerek, akiket utánoz.
2019. szept. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A többi gyereket fogja utánozni. Neked azért kell ringatod, mert ehhez szoktattad, tudja, hogy megteheti, de pár nap alatt át fogja látni, hogy a bölcsiben mik a szabályok, a többi gyerek mit csinál, és ahhoz fog alkalmazkodni. A közösség nyomása nagy hatást gyakorol már a pici gyerekekre is, nem fog merni hisztizni, ha a többi gyerek csendben alszik.
2019. szept. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Megoldják. Én mondtam, hogy az enyém egyedül nem tud elaludni, csak ha mellé fekszem, hozzám bújhat. Az első 2-3 délután nem kiságyon, hanem szivacson altatták és melléfeküdt a gondozónő. Utána meg simán elaludt nélküle is. És egyúttal cumi nélkül is. Csak ott. Otthon továbbra is változatlan volt a helyzet.
2019. szept. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Olyan aranyosak vagytok, megnyugtattatok. Nem így akartam én sem szoktatni, csak sajnos kórházban töltöttünk egy hetet és ott csak így tudtam elaltatni. :( Amúgy , ha már elaludt, alszik mint a bunda.
2019. szept. 16. 11:52
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Drága szíve. Én annyira megértem őket. Valljuk be mind szeretünk hozzábújni ahhoz akit szeretünk. Olyan kis ártatlanok amikor így ölben alszanak. Én fiam persze elalszik a földön is. De ha szopi közben az valami irtó cuki. (Nálunk ritka)


[link]

2019. szept. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon èdes a kicsi fiad! :)
2019. szept. 16. 23:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Pontosan a bölcsiig kellett ringatnom a fiamat. Én próbáltam mindent, tényleg mindent, de semmi. Aztán jött a bölcsi. Elmondtam a gondozónőknek,azt mondták semmi gond nem lesz,ne aggódjak. Megvolt a beszoktatás,a 2. héten már ott aludt.Senki nem ringatta. Lefeküdt,simogatták a hátát, és elaludt. Utána már itthon sem igényelte, csak a mellébújást

Szóval,ne izgulj! Bár ehhez kellett 2 fantasztikus gondozónő is!

2019. szept. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!