Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Van olyan, hogy egy 2 éves...

Van olyan, hogy egy 2 éves nem tud beszokni a bölcsibe?

Figyelt kérdés

Egyik anyuka mesélte hogy a 2 éves kisfia beszoktatása sikertelen volt 1 hét után így nem is vitte többet. Én ezen meglepődtem és meg is ijedtem, mert az én 2 éves kisfiam jövő héten kezdi a beszokást ugyanabba a családi napközibe. Én abszolut nem egy rossz dolognak élem meg ezt a leválást, teljesen pozitívan állok hozzá, heti 3 napot fog járni, és fel sem merült bennem, hogy nem szokna be, nem érezné majd jól magát, de most elbizonytalanodtam.

Az anyuka hozzátette eddig sem vitte közösségbe, majd most megpróbálja több helyre vinni. Mi a véleményetek?

Ha valaki kérdezné: Azért megy bölcsibe mert egyrészt dolgozok pár napot, másrészt, sem a babaklub, sem a többi baba foglalkozás nem köti már le, felénk játszótéren napközben alig van valaki és igényelné a mozgalmasabb programokat és más társaságát.


2019. szept. 19. 12:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Inkább anyukát nem sikerült beszoktatni.
2019. szept. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Van olyan igen! Szociálisan éretlen és nem tud még leválni az anyukáról. Semmi gond nincs ezzel. Dolgoztam bölcsiben és egy kisgyereket nem tudtam beszoktatni, konkrétan belehányt a kezembe, úgy sírt az anyja után. Nagyon megviselte. Próbálkoztunk 1,5-2hétig,de semmi javulás. Elengedte a dolgot anyuka. Utána néha jártam hozzájuk vigyázni a kisfiúra a saját otthonukban, de az elején ott is voltak gondok. Az oviba már simán beszokott. Aztán volt olyan gyerekem a bölcsibe, aki egész nap sírt.. Szörnyű volt, biztos az anyuka helyébe egy fél évet még otthon maradtam volna vele. A többi gyerek vígan elvolt. Ők ketten voltak ilyen éretlenek és érzelmileg labilisak.
2019. szept. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

12-es!

De akkor végülis azt mondod, hogy a gyerekek 95%-a egy kis sírással, de alapvetően beszokik a bölcsibe?

2019. szept. 20. 13:45
 14/14 anonim ***** válasza:
Igen nyugi! Főleg, ahogy írtad, hogy a Tiéd milyen kis szociális, meg Te sem görcsölsz rá. Ez a kettő, sokat segít! Na meg egy jó gondozónéni :)
2019. szept. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!