Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy tolerálja munkhelyetek,...

Hogy tolerálja munkhelyetek, hogy gyereketek kéthetente beteg?

Figyelt kérdés
Enyém még csak 1 éves,tervezem,hogy megy bölcsibe 2 évesen. Csak nem tudom van e értelme hogy ha ilyen gyakran otthon kell maradni vele. És hogy milyen munkahely az ami ezt megengedi?Ovi ugyan ez.

2019. szept. 23. 11:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%

Nyilván sehogy nem fogják. De miért abból indulsz ki, hogy beteg lesz? A lányom egy év bölcsőde alatt 2x volt otthon valami 3 napos náthával és slussz.

Szal mindenképp keress munkát, majd ha nem megy, akkor ráérsz agyalni, mi legyen.

2019. szept. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%

Nekem szerencsére nem beteges a gyermekem, azt a pát napot félévente amit otthon maradok vele, azt elnézik, viszont volt egy kolleganőm akinek többet volt otthon a gyerek, mint az oviban, anyuka-apuka felváltva voltak vele, és közölték, hogy keressen új munkahelyet vagy oldja meg máshogy a beteg gyerek felügyeletét. Természetesen felmondott.

Egy korábbi munkahelyemen határozott idejű szerződéssel voltam, és azt mondta a főnök, hogy megvéglegesít ha garantálom neki, hogy nem megyek tp-re ha beteg a gyerek. Mondanom sem kell, hogy ez volt az utolsó munkanapom ott.

2019. szept. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Na ez az!! Persze nem tudhatom,hogy mennyire lesz beteges,de ismerősök gyereikei állandóan betegek. Egyiknek az a szerencséje,hogy otthon van a kicsivel.
2019. szept. 23. 12:39
 4/19 anonim ***** válasza:
71%

Hát, őszintén szólva sehogy. Ezt munkáltatóként és kismamaként mondom. Egyszerűen egy táppénzre rohangáló nőre nem lehet építeni. Vagy ott van, vagy nincs és akkor máris szív mindenki, mert nincs ki a létszám.


A másik oldal viszont, hogy hova rakd a gyereket. Nem egyszerű dolog, de megmondom őszintén nekem sem kellene olyan munkaerő, akire képtelenség alapozni. És ez nem rosszindulat, bár működne, de egyszerűen működésképtelen. Másik 20 embert meg nem szivathatok meg.

2019. szept. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagy szerencsém volt, hogy felajánlották a távmunkát...igy itthon tudok vele lenni.

A nagyfiamnál a szüleim voltak vele, ha beteg volt.

2019. szept. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsés esetben nem lesz nagyon beteges. Ha mégis, akkor mondjuk felváltva lehet otthon lenni vele, van a gyereknek apja is. Meg azért ilyenkor mégiscsak jó, ha nem marja el az ember idejekorán a nagyszülőket, mert végszükség esetén ők is bevethetők.

Nálunk pl. többnyire a nagyik voltak a megoldás. Plusz olyan munkahelyem is volt, ahol nem leprásként kezelték az anyukákat.

2019. szept. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
98%

Eü szakdolgozó vagyok egy fővárosi kórházban. Szerencsére itt is és a korábbi munkahelyemen is tolerálják ezt. Pedig itt is szívnak az éppen dolgozók. De soha senkit nem rúgtak ki, vagy lehetetlenítettek el emiatt. És mi dolgozók is megértjük.


Szóval van előnye a közalkalmazotti hivatásnak is, a versenyszférával szemben.

2019. szept. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem beteges. Évente kétszer kb.
2019. szept. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én szerencsém az volt, hogy mindkét nagyi nyugdíjas és tudnak segíteni. De szerencsére nem is volt még beteg egyik sem egy náthán kívül. Bár én számíthatok a férjemre, a nagypapára, a tesómra és a legjobb barátnőmre is ha úgy adódna.
2019. szept. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
De ha a nagyi van a beteg gyereketekkel,nincs bűntudatotok,hofy nektek kéne mellette lenni? Jó egy sima kis náthánál nem,mikor tényleg beteg? Ha visszamegyek dolgozni ugyanoda, én is kötalkalmazott leszek. Ki nem rúgnának,de tudom,hogy ezzel megszivatok pár embert. Semmit nem kapnak a helyettesítésért.Amúgy is utálom a munkám,elmennék máshova,de így nehéz lesz jót találni. Jó lenne a home office,hogy otthonról dolgozzak de szerintem ez megint csak ritka.
2019. szept. 23. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!