Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy tolerálja munkhelyetek,...

Hogy tolerálja munkhelyetek, hogy gyereketek kéthetente beteg?

Figyelt kérdés
Enyém még csak 1 éves,tervezem,hogy megy bölcsibe 2 évesen. Csak nem tudom van e értelme hogy ha ilyen gyakran otthon kell maradni vele. És hogy milyen munkahely az ami ezt megengedi?Ovi ugyan ez.

2019. szept. 23. 11:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
De igen van bűntudat, de a nagyi is tud rájuk vigyázni, tudja gondozni és fel tud hívni ha baj van, de egy nátha vagy egy kötőhártyagyulladás nem életveszélyes. És csak nappalról van szó. Természetesen ha olyasmiről lenne szó, hogy kórházba kell feküdni akkor el nem mozdulok mellőlük de egy nátha nem ilyen. Nekem jó munkahelyem van és nagyon jól is keresek, pénzre is szükség van, nem lehet csak az apát terhelni vele. Hiába keres ő is jól, de így nem kell túlóráznia, hogy velem együtt összesen 4 főt eltartson és velünk tud lenni. A gyerekek meg nagyon szeretik a nagyszüleiket, karácsonyi és nyári szünetben is ők vigyáznak rájuk ameddig dolgozunk, mert akármilyen jó lenne velük lenni csak pár hét szabi van.
2019. szept. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Rám rengeteget vigyázott a nagyim, amikor beteg voltam, ezért én úgy gondolom, hogy nekem is jár ez a segítség anyumtól. Na meg tapasztalatból tudom, hogy semmi baja nem lesz a gyereknek, mert nekem se lett. Itt nyilván egy olyan nagyira kell gondolni, aki aktív része a gyerek életének és nem évente 2x látja, amikor beteg. Erre való a család. Ma divat mártírkodni és kismama körökben egymást szaranyázni, de ne hallgass ezekre. Nincs is jobb betegen, mint egy nagyi, aki bármit megfőzött, csak egyek belőle.
2019. szept. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%

Nem volt bűntudatom, mert tudtam, hogy szívesen segítenek.

Ha valami komolyabb betegségük volt, akkor persze én maradtam velük, de azért nem jellemző, hogy kéthetente valami nagyon komoly baja legyen.

Munkatársakkal szemben sem kell rosszul érezni magad. Nyilván nem te vagy az egyetlen, akinek gyereke van/volt/lesz. Mindenki már átélte vagy éppen átéli vagy átfogja élni ugyanezt. Ha a te gyereked beteg, téged kell helyettesíteni. Majd ha a másiké lesz, akkor meg te helyettesíted őt. Ez normális helyen nem okoz(hat) problémát. Lökött vagy irigy kollégák meg mindenütt vannak, velük nem kell foglalkozni. Lehet őket figyelmeztetni, hogy ők is kerülhetnek olyan helyzetbe, hogy segítségre/helyettesítésre szorulnak. Csak annyit tegyenek meg, amennyit ők is szeretnének, ha más megtenne értük.

2019. szept. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy évet volt bölcsődés a fiunk, havonta minimum egy hetet volt beteg. A férjemmel váltva mentünk vele táppénzre, így nem volt annyira nagy kiesés egyik munkahelyen sem.


Most óvodába jár lassan egy hónapja, egyelőre nem betegedett meg. Úgy látszik, kellett neki egy év, amíg megedződött az immunrendszere.


Ha egy munkahely nem tolerálja a bölcsődés gyerek megbetegedését, akkor az óvodásét sem fogja szerintem.

2019. szept. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Évente kb 3-4x beteg, tolerálják szerencsére.
2019. szept. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Akk ne dolgozzal. Ezt akartad hallani?
2021. ápr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Igen arra is lett volna lehetőség,hogy itthon maradjak vele. Végül ment bölcsibe, a 3.héten lett náthás,ami szerintem nem betegség, nem is volt semmi baja csak fújni kellett az orrát de 1 hetet otthon maradtunk. Volt beteg még 1szer de pont akkor mikor karanténba került mert beteg lett a nevelő. Szóval 3 hónap alatt 2 hét beregség. Ez nem olyan sok szerintem.
2021. ápr. 30. 20:52
 18/19 anonim ***** válasza:
Ez a hozzaszolas 'jàr nekem anyumtól'
2021. ápr. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Fuu,én jó kapcsolatban vagyok anyummal, anyósommal csak azért mert vidéki,ritkábban találkozunk,de arra törekszem,hogy minél levesebb segítséget kérjek tőlük. Nem mártírkodás,csak egyszerűen nem az ő dolguk a lányommal napi szinten foglalkozni.persze rendzseresen találkozunk,de nagyon ritka h egész nap anyumnál van, anyósomra meg nem bízom,ha nem muszáj.
2021. máj. 5. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!