Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kismamàk, ti mennyi időre...

Kismamàk, ti mennyi időre viszitek a nagyobbat bölcsibe?

Figyelt kérdés
Csalàdi napközibe megyünk nemsokàra kisfiam 2 éves, 2 honap mulva szülök. Délelőttre gondoltam vinni de lehet ott hagynàm aludni is néha. 7 gyerek van 2 felnőttre. Tehat itt nem 12-14 gyerkőc van ami szerintem nagy könnyebbség!

2019. okt. 7. 13:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem vinnem egyáltalán. Minek? Úgyis otthon vagy a kicsivel. Tökéletes alapot adsz a bölcsivel a testverfeltekenysegnek
2019. okt. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Csatlakozom az elsőhöz. Nem vinném. Minek?

Voltam otthon két gyerekkel, jártunk sokat játszótérre, volt egy csomó barátja onnan, de semmi szükség nem volt arra, hogy rendszeresen másra bízzam a felügyeletét.

A kicsi már járt, mert addigra visszamentem dolgozni.

2019. okt. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
Bölcsibe így nem adtam a 2 évest. Viszont mikor 3 lett, akkor ott aludt az oviban, mert a tök kókadt 1 évessel ebéd után nem álltam neki sétálni fél 1-kor, hanem lefektettem ebéd után. Mondjuk a 3 évest is gyanítom, nagy hisztik után tudtam volna hazasétáltatni ilyenkor már. Aztán mikor felkelt a kicsi, 3-4 felé mentünk a nagyokért.
2019. okt. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Plusz, 1 újszülöttel nincs napirend. Magadat szívatod, ha minden nap ha törik, ha szakad, neked ott kell lenned 8-kor, meg 12-kor, vagy 16-kor a nagyért a bölcsiben. Amit nyersz az egy-gyerekes délelőttel, elveszíted a logisztikázásban.
2019. okt. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
En ugy erzem kell neki a tarsasag es jonnek a hideg honapok amikor a jatszoter ures lesz. Ha mar van ilyen lehetőség ezt kihasznàlom! Mehetett volna előbb is de eddig tudtunk menni ki mert jo idő volt! Ill nem tanacsot kertem hanem elsősorban azokat kerdezem akik kismamak es viszik bolcsibe a nagyobbikat!
2019. okt. 7. 13:26
 6/13 A kérdező kommentje:
5 perc gyalog a bölcsi tőlünk. Nem kell logisztikàzni ;) nàlunk szep napirend volt mindig pedig iszsz volt a nagyobbik is! Teljesen magatol csinalta az alvasi ritmusokat hogy atallt 4-ről 3 vagy 3-rol 2 alvasra.
2019. okt. 7. 13:29
 7/13 anonim ***** válasza:
42%

Szia, szerintem meg igenis érdemes beadni. Ha megteheted, akkor heti 3, vagy 4 napot én vinném, mert 2 év felett igényli a közösséget, nagyon sokat tanulnak egymástól és az óvodakezdés ezerszer könnyebb lesz neki. Nem hoznám el pont ebéd után, amikor már az alváshoz készülnek, mert akkor otthon nem fog aludni --> nyűglődés estig, vagy túl későre marad az ebéd utáni alvás, akkor meg este lesz nehéz lefektetni.

Ha megszokja ezt a rendszert, hogy reggel 8-9-től 3-ig bölcsi, imádni fogja, hidd el.

3 gyerekem van, voltak bölcsisek, amikor pl. az ovis hazahozta a betegségeket a pár hónapos kicsimhez, nem tudtam mit tenni. Átesett rajta pár hónaposan. És láss csodát, pont ezért később az oviból már alig hiányzott. Nem kell túlfélteni a gyerekeket, nagyon erősek ám és ügyesek is. Egy újszülött babával, akit 2-3 óránként kell etetni, bizony nehézkes az önfeledt sétálgatás és játszóterezés, mert amint odaértek valahova, már szinte jöhettek is vissza. Pont hogy ebből adódnak a konfliktusok, hogy persze, mert miatta kell hazamenni! Az a jó abban, hogy te otthon vagy most, hogy simán megteheted, hogy nem viszed a szünetekben (őszi, téli, tavaszi, nyári), mint más anyukák, akik már dolgoznak és úgy hordják bölcsibe. Nem kell 5 napból 5-öt bejárnia, bármikor otthon maradhat. Az én 2 évesem követeli, hogy menjünk zenebölcsibe, ha rajta múlna, minden nap ott lenne, annyira jól érzi magát. A hét többi napja még mindig ott van, tudtok hármasban játszóterezni, vagy mászkálni, de azért nyilván neked is szükséged van arra, hogy az újszülötteddel kicsit kettesben is legyetek. Arról már nem beszélve, hogy mindig viheted majd oltásra, védőnőhöz stb. azért ez meg a másikkal kiszúrás, neki ezerszer jobb a kortársaival játszani.

2019. okt. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Koszonom utolso a korrekt valaszt! En is igy gondolom;) az alvast akkor még atgondolom, lehet igazad van!
2019. okt. 7. 13:42
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

Szintén babát várok és azt vettem észre 26 hónapos kisfiamon hogy kevés neki az itthoni környezet és én is. Egész nap menni kellene vele ide-oda, a zenebölcsit és a babaklubot viszont unta már. Játszóterek tök üresek erre falun.

Az én kisfiam 2 hete jár családi napközibe, heti 3 egész napot. Délben elhoztam eleinte de borult a napirend volt 2 óra mire elaludt, neki ez már késő.

Sok mindent tanult, okosodott, szeret is járni, ügyesen ott alszik. Nekem van időm mindenre, így ha együtt vagyunk akkor tényleg lehet jönni-menni azon a két napon kettesben. :)

Nekünk bevált, szintén 7 gyerekre jut 2 nevelő.

2019. okt. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
26%
És szerinted mit fog érezni hogy jön egy új, érdekesebb ő meg le van passzolva? ha már beadod meg ugyan mindegy hogy ott is alszik-e ott legalább foglalkozni fognak vele teljes szívükből nem csak azt nézik mikor szabadulhatnak meg tőle.
2019. okt. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!