Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek tervezetten van kicsi...

Akinek tervezetten van kicsi korkülönbség, beadná a nagyobbat bölcsibe, pont mikor a kicsi születik?

Figyelt kérdés
Fizetős bölcsi. Miért vállal kis korkülönbséggel babát az aki nem bír a nagyobbal (se)? Ha ennyire megterhelő és nehéz (amit megértek persze mert tudom hogy a gyerekek sem egyformák van amelyik 2 emberes és a szülők tűrőképessége sem egyforma) akkor miért nem vár egy kicsit míg a nagyobb is nagyobb lesz kicsit? Anyagi oka lenne, de akkor meg hogy éri meg a 40 ezer ft-os fizetős bölcsi?
2012. szept. 10. 12:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy minden eset más és más dologért adják be a bölcsibe a nagyot egyesek.

Saját véleményem szerint könnyebb, ha nem jár a nagy bölcsibe, mert egyrészt drága, másrészt meg hazavisz minden betegséget a kicsinek.

Anyukának is könnyebb, ha "szabad", nem kell időre hozni-vinni a nagyot és esőben-hóban magával cipelni a kicsi babát is a bölcsibe.

2012. szept. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Itt pont arról van szó hogy anyukának könnyebb ha nincs ott a nagyobb, nem kell lekötni, szórakoztatni egész nap, nem bántja a kicsit stb. (mikor nincs otthon persze).

19 hónapos a nagyobb egyébként, anyuka szerint nagyon kell neki a közösség és nagyon jó neki ott. A furcsa csak az ebben hogy míg kicsi volt ő volt a legnagyobb bölcsi ellenes, állandóan megjegyzéseket tett rám is (mert nekem vissza kellett mennem dolgozni így bölcsis lett a fiam) hogy ő biztos legalább 2 éves de inkább 3, otthon lesz a gyerekével nem küldi bölcsibe.

A "legjobb" az egészben hogy szerinte ez teljesen okos és logikus döntés hiszen ő fáradt és ott a kisebb akit el kell lásson tehát teljesen oké hogy lepasszolja bölcsibe a nagyobbat.

2012. szept. 10. 13:02
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

valóban kell a közösség,miért fáj ez neked? ez nem bírás kérdése. gondolj csak bele: ott egy nagyobb gyerek,aki teljese embert kíván. aztán egy csöpp,aki szintén. de csak 1 ember,1 anyuka. melyik kezembe harapjak? ja és háztartás is van,meg egyebek. én sem voltam bölcsi rajongó az 1.nél. aztán jött a 2.,addigra a fiam 20 hós volt. egy nagyon pörgős,barátkozós kis lurkó. átgondoltam: kinek mi a jó. gyerek imád társaságban lenni? ideje h szokja a közösséget? igen. picinek fontos h sokat figyeljek rá? igen. nekem kell a pihenés ? igen. próba,szerencse. gyerek első naptól imádta, a kapcsolatunkban semmi negatívot nem hozott,sőt!! most már ovis de most is felemlegeti h jaj de jó volt anya bölcsiben!


szóval ne legyél rosszmájú

2012. szept. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem értek egyet. Épp ezért ha ennyire sok ingert igényel a nagyobb ( de még nem ovis korú véleményem szerint az anyjára lenne szüksége nem pedig 8 órában idegenekre) és ezt anyuka látja is akkor minek olyan gyorsan a második. nem becsúszott meg véletlen baba, hanem tervezett mint írtam. Háztartás, babával foglalkozás -igen ezek a feladatok vannak na de ezt előre tudta nem?? Azt megértem ha valaki nem akarja elvetetni a véletlenül sikerült babát csak azért mert túl hamar jött.

Egy 18-19 hónapos nem fog emlékezni a bölcsire főleg nem így ahogy írtad hogy jaj de jó volt a bölcsi...

2012. szept. 10. 13:18
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy azért vállalt kis korkülönbséget, hogy később jobban összeszokjanak a tesók? Én azért vállaltam, mert a húgom 5,5 évvel fiatalabb nálam, és sokszor nem tudtunk együtt játszani...

Én is elgondolkodtam a bölcsi dolgon (25 hónap a korkülönbség), de végül "megsajnáltam" a nagyot, hogy ne érezze úgy magát, hogy jön a tesó, őt meg rögtön lepasszolom.

Végülis irtó mázlim lett, mert a kicsi nagyon jó baba volt, evett-aludt-nézelődött, de amint 1 és 3 évesek lettek, alig vártam, hogy menjen a nagy oviba...

2012. szept. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

pedig emlékszik!! csűrheted-csavarhatod,de rosszmájú vagy. csak mert te másképp csinálod,neki miért kéne? nálunk mint írtam minden nagyon jól ment,és h miért akartam kis korkülönbséget? h jól ellegyenek,szeressék egymást,ne legyen féltékenység. 2 két gyerek olyan mintha ikrek lennének,együtt kelnek-fekszenek,most ovisok mindketten egy csoportban,úgy kell néha szétszedni őket.


ha a szerint választanánk h mikor jöjjenek a gyerekek h mennyi a teendő az 1.vel,csak 1 gyerek születne.

2012. szept. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Sok gyerek 2 eves kora utan teso nelkul is bolcsis lesz. El tudom fogadni azt, aki teso mellett beadja a nagyobbikat bolcsibe, de megerteni nem.

En nem adtam be bolcsibe a nagyobbikat, most kezdte az ovit (3,5 eves). Eddig egyutt neveltem oket, igyekeztem mindegyik igenyet kielegiteni. Az ovibol a nagyot ebed utam elhozom. Nekem az az evidens, hogy amig otthon vagyok, a nagy is aludjon inkabb otthon. Bar nyilvan kenyelmesebb lenne ezt is rabizni az ovonokre. Valaki mas szemszogbol nezi ezt. Oket sem kell elitelni.

2012. szept. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
még 1-et hozzáfűznék: amikor a fiam ovis lett, a lányomat én is megsajnáltam,sőt,azt gondoltam,h na most akkor csak az övé leszek,majd megy oviba 1 év mulva amikor kell. de ő meg már annyira megszokta a gyerektársaságot,h nem lehetett bírni vele,kevés voltam neki,így ő is ment bölcsibe. szóval: csak mi hisszük h az a jó a gyereknek hja éjjel-nappal csakis velünk van.mert nem igaz.nagyon könnyen beilleszkednek mindenhová,barátkozósak,elevenek,érdeklődőek,nyitottak,okosak. a 3. gyerekemet már biztos h viszem bölcsibe 2 évesen,ezt már most tudom
2012. szept. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem rosszmájú vagyok (az egész mást jelent...értelmező kéziszótár: Rosszmájú (főnév)1. Rosszindulatú, mást kárának örülő; epés) hiszen ÉN AZTÁN nem örülök az ő kárának, csak nem értem a dolgot, mi motiválta épp emiatt amit írtam hogy lenézően és lekicsinylően szólt korábban a bölcsikről meg úgy egyáltalán a közösségbe adásról 3 év alatt és itt 2 év alatti gyerekről van szó.

Ha megterhelő egy kicsi is, miért kell a második hogy ahogy fogalmaztál előálljon a "melyik ujjamba harapjak " kérdés? Miért kéne ez történjen...

Ezt az összeszokik a két gyerek magyarázatot már inkább megértem. Hogy abban bízik hogy később könnyebb lesz velük.

2012. szept. 10. 13:38
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sziasztok.
2012. szept. 10. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!