Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mit gondoltok arrol a norol...

Mit gondoltok arrol a norol aki 4 honaposan bolcsodebe rakja a gyereket?

Figyelt kérdés

Kulfoldon el, es ennyi szabadsag jar allitasa szerint....a munkabol nem akar felmondani, ugy hogy berakja a bolcsodebe.


Pedig mondtuk neki, hogy meg a szules elott haza kellett volna jonnie ahol rendesen 3 evet otthon lehet maradni a kicsivel. (ha dolgozik egy evet.)


Meg is milyen anya kepes lepasszolni a gyereket 4 honap utan a munkaert?



2019. nov. 1. 21:54
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Amerikában (legalább is ahol a testvérem él) 6 hét után vissza kell menni dolgozni. Ezért nem is mertek vállalni gyereket. Most a felesége saját vállalkozásba kezdett otthonról és így mertek belevágni.
2019. nov. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Svájcból írok szintén. Igen, itt 3 hónapot maradhatsz itthon. Én nem szólok ehhez semmit, ha gyerekem lesz nyilván én is így fogom csinálni. Azzal kiegészíteném hogy Svájcban sok 4-6 órás állás is van. Tehát nem feltétlenül az egész nap megy el a munkahelyen, nyilván a fizetést is ennek megfelelően kell nézni... egy 4 órás állás bére lehet elmegy a bölcsire. Azzal lehet itt húzni az otthon maradás idejét ha gyorsan bevállalod a következő babát.
2019. nov. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
68%
3-4 hónapot embertelennek tartom. Egy babának sok szempontból az anyjára van szüksége legalább az első 1-1,5 évben. És az anyának is rá. Érdemes erről olvasni könyveket. En úgy látom itthon sok a 3 év. Max 2 elég lenne.
2019. nov. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
69%
12 es, igen ez így van, van 4 meg 6 óràs is, csak konkrètan pont rà is fizeted azt az összeget a kitàra, hàt akkor inkàbb èn vigyàzok rà mint màs, ès ez nem lustasàg meg nemakaràs kèrdèse, èn egèsz èletemben kemènyen dolgoztam, ezt a kis időt bizony megèrdemlem a gyerekemmel, ès neki ràm van szüksège nem valami Tagesmuttera akinek ugyan màr mind1 a gyerek, a lènyeg ùgy is a 30 chf os orabèr!Visszaküldenek 14 hèt utan hogy add a kitäba a gyereket fizess èrte amiből valaki bèrt kap stb stb...gazdasàg.Az csak akkor pörög ha munka van....ès itt ez a fontos!
2019. nov. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
75%

14: "ès ez nem lustasàg meg nemakaràs kèrdèse"


Már csak azért sem, mert egy 10-15 hónapos totyogóval foglalkozni pont, hogy fárasztóbb, mint egy irodában ülni és a számítógépen dolgozni.

2019. nov. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
84%
Hàt az tuti de ezt nagyon sokan elfelejtik ès azt gondoljäk az anya nyaral otthon.Nem panaszkodni akarok mert nekem nincs szebb a vilàgon mint a gyerekemmel lenni, de tud ez nehèz is lenni, hàztartàs, bevàsärlàs es mindenfele teendő mellett..ès ez mèg csak 1 gyerek!
2019. nov. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
87%
Én Hollandiában születtem, pár hónapot volt velem otthon anyu, pár hónapot úgy dolgoztak a szüleim, hogy mindig legyen velem valaki, majd bölcsibe mentem. Jelentem, felnőtt, egészséges lelkű nő lett belőlem. Egyébként a holland gyerekek úgy tudom a legboldogabbak kutatások szerint Európában, tehát akkora törést csak nem okoz a bölcsi. A másik meg az, hogy miért szólsz bele, hogy más hogy neveli a gyerekét?
2019. nov. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Spanyolorszagban is 4 honapig lehet otthon az anya a babaval. Most akkor senki se vallaljon gyereket a 40 millios orszagban emiatt? Es nagyon de nagyon sok orszagban igy van ez. 10 eve elek kulfoldon es barkinek meselem barmilyen nenzetisegu embernek, hogy Magyarorszagon 3 evig is otthonmaradhat az anya, csak tatott szajjal nez mindenki. Nem akarjak elhinni, mert bizony nem ez az altalanos.
2019. nov. 2. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
97%
Itt Romániában 2 évig lehet itthon maradni a gyerekkel, de ha másfél év után visszamész dolgozni, arra a félévre növelik a béred 50%al. Szerintem ez így teljesen korrekt. A 4 hónapot nagyon keveslem, a 3 évet meg sokallom. A románok teljesen korrektül csinálják ezt.
2019. nov. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
90%

Azt, hogy nagyjából minden fejlett országban így működik, és 6 hét - 12 hónap időtartamra biztosítják az otthonmaradást, és mégis valahogy felnőnek arrafelé is gyerekek. Szóval mindenki szemben jön az autópályán, ugye? Az itthoni három év az egyáltalán nem normális, maximum a magyar társadalom számára megszokott és ezért nézünk mindenkire ferde szemmel, aki nem akar/tud otthon ülni egy évtizedet három gyerekkel.


Valójában a magyar rendszer csak elfedi a szociális rendszer (bölcsi, ovi) fejletlenségét és a nőket érintő munkanélküliséget. További hátrány, hogy a kismama-védő magyar rendszer iszonyú hátrányba sodorja az összes nőt a munkakeresésben, ugyanis 18-45 év között egy nő nagy rizikó a munkáltatóknak, hogy vajon mikor áll fel terhesség miatt, és tűnik el pár héten belül táppénzen (indokolatlanul), hogy utána zsinórban szüljön még 2-3 gyereket. És addig ugye a munkahelyet fenn kell tartani (szemben a legtöbb országgal, ahol jóval korlátozottabb ez a védelem).


Személyes tapasztalatok alapján a 6 hét nagyon durva (USA), és azért megviseli a nőket, bár érdekes gyorsan visszarázódnak. Szerintem az 1 év lenne az optimális a szoptatás és hozzátáplálás miatt, még fél-egy év részmunkaidővel. Segítene a gyerekágyi elhülyülésen is, ami sajnos iskolázottságtól függetlenül jelenik meg a legtöbb nőnél 1-2 év full time otthonülés után...

2019. nov. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!