Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mit gondoltok arrol a norol...

Mit gondoltok arrol a norol aki 4 honaposan bolcsodebe rakja a gyereket?

Figyelt kérdés

Kulfoldon el, es ennyi szabadsag jar allitasa szerint....a munkabol nem akar felmondani, ugy hogy berakja a bolcsodebe.


Pedig mondtuk neki, hogy meg a szules elott haza kellett volna jonnie ahol rendesen 3 evet otthon lehet maradni a kicsivel. (ha dolgozik egy evet.)


Meg is milyen anya kepes lepasszolni a gyereket 4 honap utan a munkaert?



2019. nov. 1. 21:54
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
61%

29!Ez igaz,az úgy teljesen elfogadható,ha lefeji a tejet,meg 4-6 óráról van szó maximum.Ez számomra okozott volna problémát,mert igény szerint szoptattam.Az plusz munka és kiváltság,ha van annyi tej,hogy annyit félre tudjon tenni anya,hogy mondjuk növekedési ugrásnál félóra-óránként kéri a gyerek...(bár ez lehet csak konkrét mellből szopizásra érvényes).Nem,nem lesz több,vagy jobb ettől a gyerek,de ez a legtermészetesebb táplálási mód,nehogy már állandó cumisüvegezés,fertőtlenités,fejés váltsa fel az összebújást.Elfogadom,aki ezt csinálja,az ő dolga,de egyet nem kell értenem vele.

Abban azért megegyezhetünk,hogy ebben a rendszerben,ami Magyaroszágon van igenis 2 évig otthon lehet az anya a gyerekével,ha dolgozott előtte!Sőt,már gyed extra is van,ami mellett anyuka nyugodtan dolgozhat,ha van hol!Annak baj,akinek nincs.Az én gyerekem is járt bölcsibe,mert nekem a gyes nem elég,na de 2 és fél éves volt akkor.Ha kényszer lenne dolgozni,mikor pár hónapos,megtenném.Ha választani lehet,nem tenném.Ennyi.Itt van választás.

2019. nov. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
35%

30-as.Nem mondtam,hogy csak ez jó,hanem,hogy én így gondolom.Jelenleg itt Magyarországon sokkal megengedőbb rendszer van,ez tény,de bocsánat,miért menjek vissza dolgozni 4 hónapos mellől,ha kapom a CSED-et,mert dolgoztam,aztán kapom a GYED-et?Számomra semmivel nem jobb,vagy több az az anya,aki a 4 hónapos mellől dolgozni jár más országban.Kérdés,hogy mennyire volt ennek a hölgynek lehetősége,hogy hazajöjjön,ha nem is volt,nincs miről beszélni.Ha volt,akkor ő úgy döntött,hogy marad,dolgozik.Más neveli a gyerekét.Nem mondtam,hogy ez eget rengető,nem ítélem el,hiszen ott ez a normális ezek szerint,de én attól nem értek egyet vele, a rendszerrel és örülök,hogy nem ott vagyok.

Hozzátenném,hogy itt rengeteg gyerekes anya nem tud hova visszamenni dolgozni,mert nincs se 4,se 6 órában lehetőség dolgozni adott munkakörben.Segitsége(babysitter,nagyszülő,barátnő nincs.)Tehát marad a saját vállalkozás,vagy a bedolgozás fillérekért a gyerekek mellett.Ez sem minden munkatípusra értendő,tesóm pl.közszférába vissza tud menni 6 órában dolgozni.De esze ágában sincs 2 év előtt visszamenni,minek?Inkább a gyerekével van nyilván.Mert itt meg ez a normális.

Kérdező!Ezek a válaszaim,ezt gondolom a témáról,de persze ha nem az anyukája,tesója vagy az illetőnek,hagyd a fenébe.

2019. nov. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Oké, a CSED jár 6 hónapig, de utána a GYED mennyivel lesz kevesebb? Még a CSED se olyan sok a fizetéshez képest basszus.
2019. nov. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
57%

Én meg azt gondolom, hogy átlag, magyar, kétkeresős családban, ha a feleség dolgozott annyit, hogy gyedet kapjon, és a férj is dolgozik, akkor alapvetően meg lehet élni 2 évig úgy, hogy a feleség otthon van. Ha akar, természetesen menjen vissza előbb. Ez esetben viszont teljesen kézenfekvő az is, ha a férj használja ki a gyedet, amíg a kisgyerek 2 éves nem lesz.


Magyarul: a gyerekkel 2 évig otthon maradás vagy nem maradás (normális családi viszonyok esetén, Magyarországon) nem pénzkérdés, hanem értékválasztás kérdése.

2019. nov. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Előző, hát én 7 évet dolgoztam egyetemi végzettséggel szülés előtt, és nem kapok annyi gyedet vagy mit 10 hónapos gyerekre, hogy ne kelljen mellette 2 hónapos kora óta alkalmi munkát vàllalni, miközben a párom 250-300 órát dolgozik havonta szintén felsőfokú végzettséggel, oktatója is a szakmájának, 25 év munkaviszonnyal.
2019. nov. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
89%

Nézd, nem akarok senki zsebében kotorászni.

Meg az se mindegy, ki mekkora igényekkel él.

Feleségem a második gyerekünkkel van gyesen (most már), tehát tapasztalatból beszélek.


Havi kiadásaink 300e Ft körül vannak. Ez akkor ugrik meg, ha nyaralunk (évente egyszer), ha valami nagyobb javítás lesz az autón (nemsokára sajnos lesz egy 170e Ft körüli) vagy egyszer lakodalomban voltunk (55e Ft), és más hasonló alkalomszerű kiadások. Szerintem reális, hogy ennyit egy főállásban dolgozó férfi megkeres úgy, hogy a két gyerekre vonatkozó adókedvezményt ő veszi igénybe. Ez egyébként bruttó 390e Ft-os fizetést jelent, miközben az átlagfizetés bruttó 360e Ft. Tehát 8%-kal keresne többet az átlagosnál.

Tehát a gyed, gyes, családi pótlék összege megmarad azokra a hónapokra, amikor megszaladnak a költségek. Ha a feleség csak bruttó 200e Ft-os keresett (ami gyakorlatilag a garantált bérminimum vagyis a szakképzett minimálbér), akkor a gyed neki 105e Ft lesz. A családi pótlék két gyerekre 26.600 Ft. Tehát egy év alatt több, mint másfél millió forint marad ezekre az alkalomszerű kiadásokra. Mi biztos nem költünk erre ennyit, tehát mi ilyen jövedelem mellett gyed alatt is (!!!) felhalmoznánk, nemhogy szinten maradnánk, vagy tartalékainkat élnénk fel.

Csak mellékesen jegyzem meg, hogy a havi 300e Ft-os kiadásunkból kb. 50e Ft hosszú távú megtakarítás több formában. Amiket értelemszerűen lehetne időlegesen díjmentesíteni, ha akkora baj lenne.


Tény, hogy házra hitelt nem fizetünk, ez nagy könnyebbség. Tehát eszerint 50e Ft-os hitellel, de hosszú távú megtakarítás nélkül ugyanitt lennénk.


CSOK-ot pl. még igénybe sem vettük, mert nem voltunk olyan élethelyzetben. Lehet, hogy sosem fogjuk, mert elég sok kötöttséggel jár.

2019. nov. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem vettünk fel semmilyen hitelt. Nem tudom, mennyi kiadásunk van, én sehol se voltam (egy 5 napos belföldi nyaraláson kívül), amióta megszületett a gyerek, a terhes meg az azelőtti ruhàimat hordom, akkor veszek cipőt, ha az előző szétszakad, nincs műkörmöm, sminkem stb.

De van csomó más kiadásunk, ezenkívül az én elkèpzelésem szerint 300.000 ft kiadásra jusson legalább 500 nettó, jogy legalább a bevétel felét félre lehessen tenni, nem extra kiadásra, hanem a bankszàmlára. És a megtakarítás is több szinten kell menjen. Egyrészt amihez sose nyúlsz (gyerekszámlákra gyerekenkènt havi 50), ami saját vésztartalék meg ami gyűjtött pénz, plusz amikor egy konkrét dologra gyűjtünk pl tetőfelújítás, plusz az ilyen esküvő meg nyaralás lovetták. Nekem van még lekötve pénzem a szüleim segítésére is ha kell, igaz most azt nem tudom gyarapítani.


Ez egy ilyen szomorú magyar szokás, hogy ha kijössz a fizetésedből, akkor jó. Jó akkor lenne, ha mindennek amink van (ház, autó, minden tárgy), az összértéke meg lenne a számlán örök tartaléknak, és ha holnap mindenünk leégne, akkor sem kellene megijedni, hogy megingunk anyagilag.


De hát gondolhatod, hogy ehelyett alig van tartalélunk, és nem is tudjuk gyarapítani jelenleg, mert felemészti mindig vmi.

2019. nov. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Még annyi, hogy elég ezeket a Zente, Noémi stb szegényeket megnézni. Ok, 700 millàja senkinek nincs, de amenmyi drága kezelés van, akármikor kerülhet egy szülő olyan helyzetbe, hogy holnap el kell adni a család feje felől a hàzat, és tudni kell menni vhová még akkor is és megetetni a gyerekeket...

Szóval szerinten jó döntés visszamenni dolgozni, ha a család anyagi biztonsága múlik ezen.

Itthon a bölcsik viszont erre nincsenek felkészülve.

2019. nov. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!