Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsibe mindíg másik mesét...

Bölcsibe mindíg másik mesét olvasnak a gyerekeknek vagy több napig ugyanazt?

Figyelt kérdés
Valahol egyszer olvastam, hogy piciknek jó ha ugyaazt olvassuk több napig.

2019. nov. 7. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nevelőnőknek is kell a változatosság, ugyanazt olvasni minden nap nekik is unalmas lenne. Szerintem váltogatják, de miért jó ha ugyanazt olvassák? Kitért rá a honlap?
2019. nov. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Több mesekönyv van, és azokból olvasnak, nyílván van olyan ami többször sorra kerül.

Illetve nálunk szeretik ha viszünk be néha mesekönyvet és akkor abból olvasnak.-ezeket nem adják oda a gyerekeknek és aznap vagy másnap vissza is adják.

2019. nov. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az óvónő hosszabb időn keresztül, legalább egy hétig meséli fejből szóról-szóra ugyanazt a mesét. Az ismétlés nem unalmassá teszi a mesét, hanem elmélyíti az azonosulást és a megérzést. Belső képként (tájkép-szerűen) jelenik meg a mese a gyerekben. Az érdeklődése és

biztonságérzete nő, s örül, ha tudja, hogy mi következik. A gyerek érzelmei előre látható sorrendben jelennek meg és így élvezi a gyerek a feszültséget is, majd a feloldást.

2019. nov. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Talán valami montessori jellegű cikkben olvastam. Hasonló okokat írtak, mint a 3-as válaszoló. Olyasmit is írtak, hogy minden nap fedezhet fel a gyermek egy egy új részletet a mesében, ami esetleg elötte elkerülte a figyelmét.
2019. nov. 7. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!