Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Más bölcsiben is ez a helyzet...

Más bölcsiben is ez a helyzet betegségek terén?

Figyelt kérdés

Idén kezdte 2 éves kisfiam a bölcsit. Amikor kicsit folyt az orra, vagy kicsit is köhögött, itthon maradtam vele, hogy gyógyuljon meg 100%-ra. Más szülők viszont viszik a gyereket tüsszögve, orrfolyással, amit nyilván az én fiam is elkap 2-3 nap alatt.

Próbáltam beszélni a vezetővel, nem tud mit tenni, csak szülőin általánosságban felhívta a figyelmet, hogy csak egészséges gyereket vigyenek be.

Tehát most fizetem a bölcsi havidíját, miközben maradhatok itthon állandóan a kisfiammal, mert beteg és várom hogy 100%-ra meggyógyuljon arra a pár hétre mire elkap megint valamit.

Vagy én lihegem túl és egy sima orrfolyással nekem is vinnem kellene a kisfiamat, ha más tünete (láz, rossz közérzet, stb. ) nincs?

Dolgoznom kell, más opció nincs sajnos.


2019. nov. 24. 13:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Nekem speciel dolgoznom kell. Amíg itthon maradok elvégzed a munkám?
2019. nov. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Ha sima orrfolyás, nem sárga zöld vagy hasonlók, nyugodtan viheted. Meg hiába vered az asztalt, sajnos más meg nem veszítheti el a munkáját, hogy neked jobb legyen. Ez ilyen, majd megerősödik a fiad immunrendszere is.
2019. nov. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
1 hetet itthon voltam velük. Az egyik még köhög. Nagy gondban lennék, ha tovább maradnék, vinnem kell hétfőn. Én lennék a legboldogabb, ha nem kellene, és itthon lehetnék egész télen, de ez nem opció, akkor sem, ha én úgy gondolom helyesnek. Nem csak az viszi, aki nemtörődöm, meg lszarja a másik gyerekét, meg lusta otthon gondozni, stb. Sőt, megkockáztatom, hogy 90%-a a szülőknek otthon maradna velük, ha tehetné. Nem teheti. Ez a valóság. És semmi köze a szülő érzéseihez.
2019. nov. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Átlátszó az orrfolyás, de kb 15 percenként törölnöm kell, így is vinnétek?

Persze megértem mindkét oldalt, jól éreztem hogy csak én lihegem túl. A szomszédasszonyom gyereke már középsős, épp ő mondta hogy várhatok heteket mire teljesen egészséges lesz a gyerekem...

2019. nov. 24. 13:41
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Ha kicsi orrfolyással, köhögéssel itthon tartanám, egész télen itthon lenne. Azt meg nincs munkahely, ami tolerálja.

Nekünk azt mondták szülőin, lázzal, hányással ne vigyük, ha csak köhög, az orra folyik vigyük nyugodtan. Sajnos ilyen a közösségbe szoktatás, így erősödik a kis immunrendszerük.

2019. nov. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Most olvasom az utolsó kommented. Igen, vinném, a héten is vittem átlátszó orrfolyással. Akkoris, ha 15 percenként törölni kell.

Igaza van a szomszédasszonyodnak. Hetek lehetnek mire makk egészséges, aztán a bölcsitől simán újra folyhat az orra. Sajnos az eleje ilyen :S

2019. nov. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, kedvesek vagytok.

Bocsánat csak első gyerek és minden ilyesmit túlaggódok.

2019. nov. 24. 13:53
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Orrfolyással még a doki sem ír ki. Jellemzően minden gyerek orra folyik egész télen. Én vinném, amig vidám, jókedvű, nem bágyadt.
2019. nov. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Sima orrfolyással vagy egy kis köhögéssel szerintem is viheted, különben egész télen otthon lehetnél valószínűleg, azt viszont nagyon felháborítónak tartom, mikor sokan azzal dobálóznak, hogy "ez van, dolgoznom kell" és beviszi akkor is a gyereket, ha szerencsétlen nagyon szarul van, esetleg lázas és fertőzi sorra a többi gyereket. Azért mindennek van egy határa, nem kell minden nyavalya miatt gyápra menni, de mikor az ember gyereket vállal, akkor igen is benne van a pakliban, hogy lesz mikor olyannyira megbetegszik, hogy nem való közösségbe és igen is otthon kell vele maradni, meló ide vagy oda! Ezzel minden szülőnek számolnia kell és nem az a megoldás, hogy beviszi betegen is, mert hát neki melóba kell menni. És az a vicc, hogy megbetegíti a többi kisgyereket is, mert ő felelőtlen.

Sajnos nálunk is volt egy ilyen "kedves" anyuka, rendszeresen hulla betegen hordta a gyereket oviba és még nekiállt feljebb, ha szólva lett, hogy vigye haza és ne hozza ilyen állapotban óvodába a gyermekét...

2019. nov. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Már ne is haragudj de te nagyon szerencsés lehetsz a munkáltatoddal ha elnézi h állandoan otthon vagy a gyerekkel. Más ezt nem teheti meg, nincs más választása. Én is csak akkor maradok itthon a gyerekkel ha már olyan baja van amivel orvoshoz is elviszem (csúnya köhögés, sürü zöld takony, höemelkedés, láz stb). Egy egészséges gyereknek is ösztöl tavaszig folyik az orra, mint ahofy nekünk felnötteknek is kint a hidegben elered az orrunk, attol még semmi bajunk, nem vagyunk betegek, ez még nem tünt fel?
2019. nov. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!