Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A rokonoknak igaza van? Ott...

A rokonoknak igaza van? Ott kellett volna hagyom a jó munkahelyet hogy otthon maradhassak a babával?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok, a férjemmel nemrég lett egy babánk. Még nem terveztük be, de így alakult és nagyon örülünk neki. Most volt 4 hónapos. A férjem nem magyar, külföldön élünk. A szüleim is külföldön élnek tőlünk nem messze.

Sajnos a szülés szabadság csak 3 hónap, így amikor kiderült hogy várandós vagyok, nem sokkal utána bölcsi után kezdtünk nézelődni. Tálaltunk is egy jót, ami nem olcsó de közel van és jó minőségű, a gondozok is kedvesek.


Nos, ahogy letelt a 3 hónap szülés szabadság, nekem vissza kellett menni dolgozni, és a pici bölcsiben van reggel 8tol este 6ig. Természetesen a férjem vasárnaptól szerdáig dolgozik 8tol hatig, így a kicsi csak hétfőn, kedden es szerdán van bölcsiben. Én 830tol dolgozok 530ig igy csak 6 elott nem sokkal tudok érte menni.

A szüleim nem örülnek hogy bölcsis a kicsi, de megértik. De sajnos a rokonsag tobbi reszerol egyfolytabam lecsesznek hogy nem hogy ott hagytam volna a munkát, nem ér annyit a pénz, stb. Hozzá teszem a szüleim is dolgoznak és az anyósomék is. A férjem van a picivel csütörtök és pénteken is.


Nem hagyhatom ott a munkát mert nagyon jól keresek és ilyen lehetőség nincs még egy. A férjem sem hagyhatja ott, mert kell a két fizetés. Ahol élünk ott kell hogy két kocsink legyen, fizetni kell a házat, a rezsit, a kaját, és a bölcsit is. De mivel csak 3 napot jár így az ár majdnem hogy a fele mint az átlag bölcsiseknek .


Bűntudatom van, de én látom miből gazdálkodunk és mennyire nehéz lenne ha otthon maradnék és csak 2-3 év múlva mennék vissza valahova ahol a jenelnegi fizum töredéket keresnem csak.


2020. márc. 4. 15:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha a rokonok nem értik meg az az ő problémájuk. Tudnatnák hogy külföldön nem maradhatsz 2-3 évig a gyerekkel. És ez csak nálunk furcsa hallani, külföldön természetes.
2020. márc. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
A,íg nem volt GYES, itthon is csak 3, később 5 hónap volt a szülési szabadság. Nem lettek sem testi, sem lelki betegek a bölcsibe járó gyerekek. Sőt, nem is voltak lyan hisztisek, mint a maiak. Ne törődj a rokonokkal.
2020. márc. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Nézd, kinek mi a fontos. Tesóm is külföldön vállalt, neki 5 hónap szabi volt adott, de ő nem ment vissza, pedig "karrierista pi" volt előtte (maga jellemezte így magát :). Felsővezető pozícióból ment el szülni. 1 évet maradt otthon, és utána se bölcsibe ment a gyerek, hanem az apja maradt még egy évet.
2020. márc. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Oké, utolsó, csak gondolom felsővezetői fizubol volt nem kevés megtakarítása, amit fel tudott élni, amíg nem dolgozott...
2020. márc. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
Hát, 4-es, nekem sima alkalmazotti fizuból is volt elég megtakarításom, hogy "kibírjuk", hogy otthon vagyok. Már az is bűn, ha az ember felelősen vállal gyereket? :) Nem pedig úgy, hogy rongyolnia kell vissza?
2020. márc. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

Úristen, nehogy rosszul érezd már magad egy hülye rokon miatt. Igen, sajnos külföldön nincsenek olyan jó helyzetben az anyukák ebből a szempontból mint otthon és nem, itt sincs kolbászból a kerítés, hogy egy fizubol kényelmesen megelj. Nálunk ugyan 52 hét a szülési szabi, de ebből csak 39 hét a fizetett, kiszamoltuk, az utolsó 13 hetet kigazdalkodjuk, de utána én is visszamegyek, mert nem szeretném elvesziteni az allasomat, amiért sokat güriztem, hogy egy jó pozícióban legyek, mikor babát várok, már csak azért is, mert itt ugye nem mehetsz el tappénzre pozitív teszttel, 37.hetig dolgozom, akkor is szabira megyek, hogy ne a szülési szabibol vegyem el az időt.

Amúgy ha jól sejtem Hollandiából lehet szó? Akkor meg végképp ne aggódj, az unicef felmérése szerint ott a legboldogabbak a gyerekek :)

2020. márc. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az államokból írok.

És itt majdnem hogy a 2 fizu is kevés úgy hogy a férjem programozó én pedig egy kutató cégnél vagyok.

2020. márc. 4. 16:33
 8/13 anonim ***** válasza:
32%

5.nek


Nem bűn, mert én is így csináltan Mo-n, de azért nem mondanám gyakorinak, hogy több millió van zsebbe szülés előtt.


Mivel megintcsak attól függ ki, mennyit költ stb. Valakinek elég havi 150 ezer/fő, valakinek nem.

2020. márc. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Neked kell tudnod, h mit engedhettek meg. Ott ez a normalis sajnos. Nem a te hibad. En mondjuk belehalnek ha a pici babamat egesz nap idegenek nevelnek. De ez a rendszer hibaja.
2020. márc. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit várnak. Külföldön vagyunk mi is, már most azon gondolkozom, hogy milyen képzésen vegyek részt hogy itthonról tudjak dolgozni, mert sajna a bölcsi és a fizum azok kb fednék egymást, talán egy kis zsebpénz maradna, azért meg nekem pl nem éri meg visszamenni. Ha kutató lennék, álommunka, jó fizu, más lenne a dolog, de így sima supervisorként egyszerűen nem éri meg. Sz@rd le mit gondolonak, nem az ő életük.
2020. márc. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!