Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A rokonoknak igaza van? Ott...

A rokonoknak igaza van? Ott kellett volna hagyom a jó munkahelyet hogy otthon maradhassak a babával?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok, a férjemmel nemrég lett egy babánk. Még nem terveztük be, de így alakult és nagyon örülünk neki. Most volt 4 hónapos. A férjem nem magyar, külföldön élünk. A szüleim is külföldön élnek tőlünk nem messze.

Sajnos a szülés szabadság csak 3 hónap, így amikor kiderült hogy várandós vagyok, nem sokkal utána bölcsi után kezdtünk nézelődni. Tálaltunk is egy jót, ami nem olcsó de közel van és jó minőségű, a gondozok is kedvesek.


Nos, ahogy letelt a 3 hónap szülés szabadság, nekem vissza kellett menni dolgozni, és a pici bölcsiben van reggel 8tol este 6ig. Természetesen a férjem vasárnaptól szerdáig dolgozik 8tol hatig, így a kicsi csak hétfőn, kedden es szerdán van bölcsiben. Én 830tol dolgozok 530ig igy csak 6 elott nem sokkal tudok érte menni.

A szüleim nem örülnek hogy bölcsis a kicsi, de megértik. De sajnos a rokonsag tobbi reszerol egyfolytabam lecsesznek hogy nem hogy ott hagytam volna a munkát, nem ér annyit a pénz, stb. Hozzá teszem a szüleim is dolgoznak és az anyósomék is. A férjem van a picivel csütörtök és pénteken is.


Nem hagyhatom ott a munkát mert nagyon jól keresek és ilyen lehetőség nincs még egy. A férjem sem hagyhatja ott, mert kell a két fizetés. Ahol élünk ott kell hogy két kocsink legyen, fizetni kell a házat, a rezsit, a kaját, és a bölcsit is. De mivel csak 3 napot jár így az ár majdnem hogy a fele mint az átlag bölcsiseknek .


Bűntudatom van, de én látom miből gazdálkodunk és mennyire nehéz lenne ha otthon maradnék és csak 2-3 év múlva mennék vissza valahova ahol a jenelnegi fizum töredéket keresnem csak.


2020. márc. 4. 15:36
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Én nem kutató vagyok csak ügyfél szolgálat, de így is nagyon jól keresek. Ket hetes fizum elég lenne a bölcsire, szóval bőven jutra mindenre. De ha itt hagynám a munkám és 3 év múlva vissza mennék, itt nem biztos hogy lenne helyem és az átlag munka a fele amit most keresek. Óvodai pedagógusként dolgoztam, egy havi fizetés lett volna elég a bölcsire úgy hogy 8-6ig dolgozom ugyan úgy és max pelusra marad...
2020. márc. 5. 17:43
 12/13 anonim ***** válasza:
65%

Ne foglalkozz velük. Engem itthon megszóltak páran, mert 2 éves korában vissza akartam menni dolgozni. Jaj minek, jaj így jaj úgy, aztán mikor kerek perec megmondtam, h nem akarunk éhenhalni a hatalmas összegből, amit a harmadik évben adnak, befogták.

Mindig lesz valami, amiért beléd fognak kötni az okos rokonok, mert más faxával verni a csalánt a legkönnyebb.

2020. márc. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem átgondolt döntést hoztatok,teljesen egyértelmű, hogy ez a járható út a számotokra. Másoknak pedig más helyzete van, ők máshogy oldják meg. Úgy csináljátok, ahogy nektek megfelel. Hidd el, akik ezért megszólnak, azok később is megszólnának..ha hagynátok. Mindenbe, de minddnbe bele tudnak kötni, kezdve azzal, hogy mikor lett gyerek, miért lett, miért nem, miért csak egy, miért kettő, miért kicsi a korkülönbség, miért nagy, miért szoptatsz, miért nem, miért ebbe a suliba megy, stb. Ha elfogadsz egy tanácsot, jó szándékkal mondom: Nekünk a férjemmel az a hozzáállásunk, hogy nincs jogunk beleszólni más életébe, nem is tesszük. Gyereknevelés pedig különösen olyan, hogy a világért nem nyilvánítanánk véleményt. Ha más gyereke van velünk, akkor is azokat a szabályokat alkalmazzuk, amit az ő szülei hoztak, mindegy mit gondolunk róla. Mégpedig azért, mert nem a mi felelősségünk, hanem az övék. Ők viselik a következményeket. Könnyű úgy okoskodni, hogy nem minket érintenek a következmények. Így mi minden, a magánszférát érintő kérdésben kussolunk, ha nem kérdezték kifejezetten a véleményünket és ehhez következetesen tartjuk magunkat. Ugyanakkor ahhoz is, hogy ezt mástól is elvárjuk. Ha valaki átlépte a határt (volt rá példa), egyszerűen közöltük, hogy ez a mi dolgunk, a mi döntésünk, nem az övé. Ha indiszkrét volt valaki, jeleztük, hogy mi ezt magánügynek tekintjük,pont. Nincs vita, magyarázkodás, nem az ő dolga és kész. Az évek során szépen kialakultak a keretek, muszáj kölcsönösen tisztelni egymás döntéseit. Ti így döntöttetek, mert a ti családotoknak a ti helyzetetekben így jó, pont. Nem vagy köteles nagyarázkodni. Te sem szólsz bele gondolom, hogy minek marad otthon más meg x ideig. Ő dolga. Ez meg a tied. Nem vagytok rossz szülők, ha ti így éreztétek jónak, akkor a gyerek is ezt veszi természetesnek és ennyi. Minden jót.
2020. ápr. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!