Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mennyire nehéz bölcsis helyet...

Mennyire nehéz bölcsis helyet szerezni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Szakmai gyakorlaton voltam mikor megtudtam, hogy terhes vagyok, tehát nem volt munkaviszonyom (tudom nem túl szerencsés helyzet), tehát csak a GYES járt. Azonban a pici megszületése után fél évvel apuka felvette a GYED Extrát én pedig lemondtam a GYES-ről, azaz nekem csak családi jár. A GYED decemberig jár. Szeretnék ősszel munkahelyet találni (szerencsére jó végzettségem van, könnyű lesz találni), viszont nincs még nem aktulis a munkahely találása.


Mostanában vannak a beiratkozások, se munkaszerződésem, se szándéknyilatkozat és egyéb. 3 hónapon belül se tudnék szerezni, mivel ősszel mennék csak dolgozni, de sok helyen már ilyenkor várólistára tesznek. A helyzetem nem számít esetleg hátrányosnak, vagy az nem rám vonatkozik? Aki GYES-en és nem GYED-en van annak könnyebb, vagy mindegy. Sajnos protekció nincs.



2020. márc. 9. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Ahova a fiam jár, oda csak bolcsi kérdéskör kellett vinni a munkáltatói igazolást.


Érdemes beszélni a bölcsőde vezetővel

2020. márc. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak bolcsi kezdeskor kérik a munkaltatoit. Te elmész dolgozni pl szeptember-októberben, férjed meg beszoktatja a bolcsibe. Sajnos máshogy nem nagyon lehet, nálunk is így volt. :)
2020. márc. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Férjem is dolgozik, csak fel lehet venni a GYED Extrát munka mellett a gyerek 2 éves koráig. Én meg úgy tudtam, hogy jelentkezéskor kell munkaszerződés, hiszen akkor fontossági sorrendbe teszik a jelentkezőket.
2020. márc. 9. 20:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Szeptemberben jelentkeztünk,október elején hívtak hogy mehet a fiam ha szeretnénk!

Munkáltatóit csak a beszoktatás után tudtam vinni mivel csak utánna bírtam menni melózni!

2020. márc. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Értjük, hogy dolgozik a férjed, de nyilván van szabadsága és könnyebben is megy szabadságra, mint te próbaidő alatt
2020. márc. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A munkáltatótól nálunk szándéknyilatkozat kellett a munkahelyemtől a jelentkezéshez csatolva.

Esetleg bolcsitamogatast igenybe veheted.

2020. márc. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!