Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Van esélye hogy meg felveszik...

Van esélye hogy meg felveszik bölcsödébe?

Figyelt kérdés
Kislányom augusztusban lesz 2 éves. Vidéken laktunk, ahol már be is volt íratva bölcsödébe. Viszont hó végén elköltözünk 180 km-el arrébb. (Munka miatt muszáj) Nem tudom, hogy bekerülhet-e itt Pesten bölcsödébe, vagy csak magánúton? Mert ugye a jelentkezési határidők lejártak, a helyek beteltek. Nekem viszont muszáj dolgoznom.
2020. jún. 6. 10:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Necces... Mi egy hete költöztünk a fővárosba, de már akkor tudtuk, hogy hova költözünk, mikor be kellett adni a jelentkezést. El lettünk utasítva helyhiány miatt. 48 férőhelyes bölcsibe 80-an jelentkeztek, és állítólag máshol sem jobb a helyzet. Fellebeztünk, júliusban lesz döntés. Esetleg várólistára lehet megpróbálni felkerülni, vagy marad a magánbölcsi.
2020. jún. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha a helyek beteltek, akkor hogy vennék föl? Szerinted kiraknak valakit miatta?
2020. jún. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És akkor ilyenkor mi a megoldás? Az éhhalál?
2020. jún. 6. 18:30
 4/12 anonim ***** válasza:

Amit tenni tudsz, hogy végig látogatod a lehetséges bölcsiket. Hely nem valószínű, hogy lesz, de várólistára fel lehet iratkozni. Vagy marad a magánbölcsi illetve fizettet segítség.

Ezen kívül más megoldás nem létezik, maximum ha otthon maradsz vele míg nem mehet oviba.

Mi is hasonló helyzetben vagyunk. Nem vették fel, most fellebbeztünk, majd júliusban derül ki, második körben sikerül-e...

2020. jún. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De ha fel is iratom várólistára, abból mikor lehet valami? Addig hová tegyem a gyereket? Miből éljünk ha nem dolgozom? A férjem fizetését viszi az albérlet, a rezsi meg amit anyukámra fizetünk a szociális otthonba.
2020. jún. 6. 19:12
 6/12 anonim ***** válasza:
Kirakni senkit nem fognak. Ezek a lehetőségek vannak. Hiába vered a tamtamot, hogy pénzből éltek, mert más is.
2020. jún. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát ez az. Botrányos, hogy ebben az országban nincs elég férőhely, de elvárják, hogy szüljenek minél többen. Hogy a gyereket hová teszi, az már mellékes. A lényeg hogy szüljön :(
2020. jún. 6. 19:24
 8/12 anonim ***** válasza:

Nyílván költözéskor ezt is mérlegelted hogy nem lesz bölcsis férőhely, nem ért váratlanul.


Ilyenkor már szinte lehetetlen beiratkozni, de nézz körül több helyen.

Irasd fel várólistára, mást nem igen tudsz tenni.

2020. jún. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem mérlegeltem, mert nem jókedvünkből költöztünk, hanem az életbenmaradásunk miatt. És reméltem hogy van fenntartva néhány hely ilyen esetekre, vagy amikor szociális vészhelyzet van. Óvodáknál tudom hogy van, mert baratnőm lányát sem vették fel, de egy évközben költöző kisfiúnak meg lett. Azt mondták pár hely direkt fenn van tartva.
2020. jún. 7. 09:23
 10/12 anonim ***** válasza:

Az óvoda más. Mivel kötelező, és körzetek vannak, így mindig van pár hely szabadon, hogy a költözés miatt a körzetbe került gyermeket fel tudják venni. De a bölcsinél nincsenek körzetek, és nem kötelező. Nem fognak azért elutasítani bárkit is, mert az esetleges költözők gyerekeit fogadni tudják.

Amúgy más sincs jobb helyzetben. Mindenki pénzből él. Szóval korántsem biztos, hogy ti jobban rászorultok, mint bárki más.

2020. jún. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!