Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődekezdés + munkahelykere...

Bölcsődekezdés + munkahelykeresés hogyan?

Figyelt kérdés

Kisfiam novemberben lesz 2 éves, tavasszal beadtuk a jelentkezést a bölcsődébe januárra, azóta semmi válasz. Napokban hívtam őket, hogy mi újság, mondták hogy június végéig mindenki kap levelet. Nálunk az a helyzet, hogy mivel januárra kértem a beszoktatást, egyszerűen nem tudják megmondani előre lesz-e hely. Kérdezték mikortól dolgozom, mondtam hogy nem tudok biztosat mondani, még nincs új fix munkahelyem (régi helyre nem tudok visszamenni sajnos), azért is kértem a januárt. Abban maradtunk, hogy akkor jó lenne minél hamarabb, szeptemberben vagy októberben ha találok, akkor szóljak, és akkor TALÁN fel tudják venni. Természetesen csak munkáltatóival, anélkül térítéssel sem.

Ezt mind értem és megértem, csakhogy kérdem én, mit mondok egy leendő munkáltatónak? Persze, tudok kezdeni, ha a bölcsöde TALÁN felveszi a kisfiamat. Ez így elég lehetetlennek tűnik. Tudom, van magánbölcsi, de ott sem mindig van hely, nagyszülői segítség leghamarabb jövő év elejétől lenne.

Van olyan aki sikerrel vette ezt a lehetetlennek tűnő helyzetet? Hogyan?

Hallottam olyanról, hogy régi munkahelyről lehetne kérni munkáltatóit, ez járható út?


2020. jún. 15. 00:15
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Azt a munkahelyeden kell megkérdezned, hogy adnak-e neked igazolást, hogy ott fogsz dolgozni, annak tudatában, hogy nem mész vissza.
2020. jún. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
A regi munkahelyedrol akkor kerhetsz mubkaltatoit, ha ott allomanyban vagy. A leendo ujtol lwhet munkaltatoi szándéknyilatkozatot kerni, ez megfelelő a bölcsiben is
2020. jún. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Ezt nem fogod tudni kivitelezni sajnos.Én emiatt viszem magámba.
2020. jún. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Nagymamám mindig azzal vigasztal ilyenkor, hogy mindig az adott lépést kell figyelni. Később alakul a többi.

Én már feketén otthonról 4 órában dolgoztam, amikor beadtuk a bölcsődei jelentkezést, Budapesten, ahol kb 4x túljelentkezés van. Az összes helyre jelentkeztem a kerületben és nem volt munkáltatóim. A munkahelyem, ami 8 órába akart foglalkoztatni, adott egy szándék nyilatkozatot, hogy x hónap x naptól (beszoktatás első napját vagy az azt megelőző napokat kell megjelölni) szándékozik foglalkoztatni és ez tökéletes volt a Bölcsinek. Hogy mit csináltam volna ha nem veszik fel végül, nem tudom, de valahogy azt is megoldottuk volna.

Ha találsz munkát, ahova felvesznek, biztos adnak nyilatkozatot vagy már kész munkáltatóit ha valamilyen módon el tudod kezdeni hamarabb a munkát. Igaz ez munkahely függő, de gondolj bele hány anyuka lehet még hasonló cipőben. És valahogy mindig van megoldás.

2020. jún. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A régi munkahelyemen állományban vagyok még, fizikailag nem tudom megoldani hogy visszamenjek (másik város, több óra utazás). Lenne lehetőségem új helyre pályázni, de az nagyon hamar van, szeptemberben, addig a szabadságom sem tölteném ki, vagy nem tudom ez ilyenkor hogy van.
2020. jún. 15. 10:25
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Június van. Szeptemberig lemegy a szabid. Amúgy meg nem értem miért probléma a szabadság, ha felmondasz már másnap mehetsz új helyre dolgozni szabadság alatt is.
2020. jún. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én a felgyülemlett szabik alatt mondtam volna fel, úgy hogy ne kelljen már munkába állnom. A leendő új munkahelyemen úgy egyeztünk meg, hogy utána tudok kezdeni. A szabi és a felmondási idő alatt beszoktattam volna a kicsit (kb 2 hét). Az új helyről pedig kaptam volna munkáltatóit.

Ezt azért írtam feltételes módban, mert a felmondás napján kaptam távmunka lehetőséget a "régi" munkahelyemről.

2020. jún. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most beszéltem a munkaüggyel, azt mondják októberig ki se vegyem a szabit, húzzam ki a GYED végéig, különben elesek a GYEDtől. Novembertől új munkaszerződés lesz úgyis, a beragadt szabadságokat valószínűleg kifizetik. Vagy nem. Ha november előtt eljövök, akkor jó eséllyel nem. :)
2020. jún. 15. 12:47
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Aztán miert esnél el a gyedtol? Jóideje létezik ám a gyed extra...
2020. jún. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!