Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Januári gyerek beíratása...

Januári gyerek beíratása bölcsődébe mikor, hogyan?

Figyelt kérdés
2022. Január 29-én fogja tölteni a fiam a 2 évet. Ekkor már jövő tavasszal kell a beiratkozást intézni (vagyis 2021-ben), vagy hogy van a szeptember után született gyerekekkel? Azt szeretném, ha 22 februártól járna majd bölibe.

2020. aug. 14. 12:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy a bölcsiben nincs tanév és beszoktatni se szoktatnak be 2 hétig....
2020. aug. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, Budapesten a XI kerületben így szokás. És nem nagyon vesznek fel gyereket évközben, mert telített az összes intézmény. Magán Bölcsiben valószínű más a rendszer, de nálunk így van.
2020. aug. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Szegeden május környékén van beiratkozás. Azoknak, akik szept okt nov hónapokban kezdik a bölcsit.

Tovább nincs gondolva 🙁

Ha lesz hely, lesz...ha nem, nem...de nem irathatom be májusban, ha decemberben vagy a következő év májusig akarom elkezdeni a beszoktatást.


Szerintem ennyivel előtte jó lesz, feltéve ha tudnak fenntartani helyet neki.


2-es voltam.

2020. aug. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hat pedig muszaj lesz, mert legkésőbb 22 februárban el kell kezdenie a bolcsit nekem meg kivenni a szabikat. Különben éhen halunk, mert a GYES semmire sem elég. Nem is ertem miért ilyen macera ez, ha mindenki tudja, hogy a mai szülők nem tehetik meg, hogy 3 évig otthon legyenek 😕
2020. aug. 14. 21:33
 15/19 anonim ***** válasza:

"Amúgy a bölcsiben nincs tanév és beszoktatni se szoktatnak be 2 hétig...."


Már ahol. Elvileg igen, ott folyamatos a jelentkezès, gyakorlatilag ugyanúgy szeptemberi kezdèssel veszik fel a gyerekeket.

Nálunk is április 30-án zárják a jelentkezèseket, akik ezután jelentkeznek, csak várólistára kerülhetnek. Májusban bírálják el, hogy kiket tudnak felvenni, a többiek automatice várólistára kerülnek. Ès ha èv közben van üresedès, akkor onnan mèg vesznek fel gyerekeket. Mivel az ovit is szeptembertől kezdik a gyerekek, (nálunk már egyre kevèsbè jellemző, hogy èv közben kezdik.) így a bölcsek is szeptemberre ürülnek meg. De ezek a dolgok helyileg eltèrőek lehetnek.

2020. aug. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Hát az én gyerekem januárban ment bölcsibe. Kb minden hónapban volt új gyerek a csoportban.
2020. aug. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A kiválasztott bölcsődénél kellene érdeklődnöd, hogy náluk mekkora a várólista, és mikor lehet jelentkezni.
2020. aug. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az enyém màrciusban tölti a kettőt. Februàrtól viszem, a napokban iratkoztunk be, így lesz helye
2020. aug. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
31%

Szia!

Én mindenképpen megkérdezném az adott bölcsődét. Két lehetőség van, vagy egyben intézik a felvételit, vagy külön-külön. Ha egyben már 2021 szeptembere előtt kell jelentkezni általában jobb minél korábban (én ezt szoktam ajánlgatni a szülőknek) és arra számíts, hogy valószínűleg jóval korábban be kell íratnod. mondjuk 2021 szeptemberében, vagy esetleg vársz 2022 szeptemberéig, (hátha véletlen szabadul fel egy hely nyár elején, közepén). Én azt ajánlom írasd be 2021 szeptemberére, kicsit korábban és jelezd e nevelőknek és a vezetőnek, hogy nektek nem sürgős a beszoktatás ráér később - így a legvégén szoktatják már.

Üdv!

2020. aug. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!