Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bűntudatom van a bölcsi miatt?

Bűntudatom van a bölcsi miatt?

Figyelt kérdés

2 éves elmúlt a lányom, egy hónapja kezdte a bölcsit. Én 10 hetes várandós vagyok, nem mentem végül vissza dolgozni.

Viszont elkezdtuk a bölcsit, mert akart menni, mert úgy lattam hogy nagyon vágyik a gyerekek közé. Fél 9-től 2-fél 3-ig lenne. Vagy még nemtudom, lehet előbb elhozom.

Miatta, az ő érdekében vittem, mert láttam, szeretne gyerekekkel lenni. De most minden reggel sír, azt mondják nem játszik a gyerekekkel, csak nézi őket, ha a gondozó mellette van, szépen eljátszik.

Várjak míg jobban beszokik? Vegyem ki inkább? Rosszul érzem magam miatta, csak neki akartam jót ezzel...


2020. nov. 5. 09:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudod elobb elhozni,mert alvasido van... Fel haromig legalabb. Utana uzsonna... Max ebed elott erdemes ee otthon altatni. De hogy vettek be egyaltalan munkaltatoi ig.nelkul. covid alatt en biztos otthon tartanam. Allandoan beteg lesz,plusz minden fertozo betegseget hazahoz neked. Vannak koztuk magzatkarosito hatasuak is. Herpes virus,harom napos laz,coxasckie. En ezeket mind elkaptam tole felnottkent. + Az influenzat is minden evben a bolcsibol.
2020. nov. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Ebéd után szerintem el tudnám hozni, és ebed után nem alszik sokat, akár 1 körül is tudnék érte menni.
2020. nov. 5. 09:07
 3/25 anonim ***** válasza:
65%

Hát én biztos nem vinném bölcsődébe úgy, hogy még csak terhes vagyok, és nem dolgozom... A bölcsi szükséges rossz. Nincs olyan két éves, akinek normális családban élve valós igénye lenne rá. Heti 2-3 baba-mama klub, vagy játszótér, esetleg egy hasonló korú gyerekes család bőven megteszi.

Kb hasonló időben született, nyár elején a harmadikam, nyáron szépen összeszoktunk, 2 hónaposan, valami aránylag fix napirenddel mentünk óvodába a naggyal, a középső meg még egy évig maradt velünk.

2020. nov. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%
Vedd ki. Ezt te jobban akartad mint ő, ő azt hitte ez olyan mint a játszótér. Te nem dolgozol, terhes vagy, járvány van, ő sír.... miért is maradna akkor bölcsiben?
2020. nov. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%
Én sem értem, miért akarod bölcsibe vinni, ha úgyis otthon vagy. Nincs szüksége a gyerekeknek bölcsire.
2020. nov. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
75%
Én sem nagyon értem miért kérdés ez ha a gyerek miatt aggodsz. Persze kényelmes otthon lenni terhesen, de na. Akkor mond azt, hogy majd megszokja...
2020. nov. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%

1es. Ha van munkahelye, onnan ment el szülni, akkor a munkahelye ad munkáltatóit attol függetlenűl, hogy nem ment vissza hisz állományba van csak gyesen. Nálunk legalábbis így volt.

Kérdező! Nem úgy sült el a dolog ahogy vártad, ha megteheted hogy kiveszed mert otthon vagy ne habozz, legyen veled, majd megy oviba 1 év mulva.

2020. nov. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
54%
Nem egyformák a gyerekek, azért, mert 3 éves kortól ajánlott a gyerektársaság, közösség, attól még egy 2 éves igenis vágyhat közéjük. Ne bántsátok a kérdezőt amiatt, mert beadta bölcsibe, miért kell rögtön azt feltételezni, hogy azért adta be a lányát, hogy ő 10 hetes terhesen otthon hesszelhessen... az fel se merül, hogy jót akart neki. Persze aki már a harmadikat szüli, vagy a környezetében van több tapasztalata a gyerekekkel, az máshogy vélekedik, de első gyereknél nem kell mindent rögtön tudni.
2020. nov. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Nem értem a kérdésemből hol jött le hogy miattam ment a bölcsibe? Hogy azert hogy en itthon legyek egyedül?

Ketszer leirtam hogy az ő érdekében vittem, mert úgy láttam, hogy vágyik oda.

Szovegertelmezes...

Amikor májusban jelentkeztünk a bölcsibe akkor meglepő módon még nem voltam terhes és nem tudtuk mi lesz, úgy volt hogy megyek dolgozni. De mivel felvettek, Úgy döntöttünk, ha jó neki es szeretné akkor menjen gyerek társaságba.

Amúgy evvesztes lesz, jövőre még nem mehet oviba. Ezért is gondoltam, 4 évesen meg már aztan késő lenne neki a közösségbe szokás.

2020. nov. 5. 10:00
 10/25 anonim ***** válasza:
89%

Ha van hely az oviba, akkor évvesztesen is beveszik(tapasztalat, szintén évvesztes a gyerekem ennek ellenére ha hajlandó lett volna szobatisztává válni, akkor szeptembertől mehetett volna).

A magam gyerekéből kiindulva(mivel a tiédet nem ismerem)én pld nem adtam volna bölcsibe, mert még javában nem igényelte.Persze örült a gyerekeknek a játszótéren, de bőven elég volt neki egy óra ,,közös" játék aztán kb ennyi.Úgy tudom általában 3 éves kor után játszanak együtt a gyerekek.Előtte inkább csak egymás mellett elvannak.Szóval önmagában az hogy nem keresi feszt a többi gyerek társaságát ennyi idősen, az nem gáz.Bár nem vagyok szakember.

Amiért kivenném az egyrészt a sírás.Minek erőltetni ha nem tetszik neki.Te otthon vagy, ráérsz foglalkozni vele ő meg még nem érett meg erre a dologra.Ha muszáj volna azt mondanám szegény majd elfogadja, mert nincs más lehetőségetek, de nektek ez nem muszáj, nem vagytok rákényszerülve.Másrészt terhes vagy, hiányzik neked a sok lázas állapottal járó betegség? Vagy ez a car covid?

2020. nov. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!