Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsi, ovi: van, ahol másfél...

Bölcsi, ovi: van, ahol másfél méter távot előírt covid miatt a vezető? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

Kiírtam a napokban "Bölcsődék" kategóriában egy maszkos kérdést, most a másik részét kérdezem meg: a covid-féle másfél méter távot is előírják valahol? Az már számomra végképp nonszensznek hat...


Puszi, ölelés például nincs, egyes ovikban, bölcsikben? Ha ilyen létezik, akkor a kisgyermek érzelmi szükségletei hogyan elégülnek ki?? Alapvető, hogy időnként ringassák, ölbe vegyék, babusgassák a piciket. Még a puszi is. Van, ahol ezt mind megvonják a kisgyermekektől oviban, vagy bölcsiben jelenleg??


És a körjáték? Nincs, mert nem foghatják meg egymás kezét?? Ha csak egy bölcsi, vagy ovi is létezik ilyen, az számomra még döbbenetesebb volna, mint a maszkhordás az óvodai, bölcsődei csoportban.


Pedig a maszk sem szerencsés, mert gátolja a kisgyermekkorban alapvető metakommunikációt. (Müller Cecília is megmondta márciusban, hogy a maszk nem segít a covid helyzeten.)


Ez az előző kérdésem:


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__bolcs..



2020. dec. 7. 16:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
A bölcsisek és ovisok mindenképp összenyalják egymást, maszkot pedig nem tudnak viselni, ez van, össze is fertőzik egymást rendesen, de ha nincs ovi, akkor otthon marad a szülő és nem tud dolgozni.
2020. dec. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A kérdésem nem ez volt. Az érdemi válaszok érdekelnek, előre is köszönöm.
2020. dec. 7. 17:10
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

1. Nincs mindenhol puszi, ölelés covid nélkül se. Az én óvónőm anno egyszer sem ért hozzám, mégis tuléltem az ovit.

2. Sehogy.

3. Van kb. 1500 bölcsi, ovi magyarországon, nem mindegyikben ugyanaz történik, hülyeség a kérdésed.

4, tök mindegy van-e körjáték, attól még megfogják egymás kezét, de ha ez megnyugtat a múltkor mikor jöttek be az udvarról akkor is fogták egymás kezét, nincs megtiltva.

Remélem kielégítő.

A maszkról tett kijelentés már régen megdőlt, ma úgy gondolják, hogy hatásos, ezért kötelező.

2020. dec. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem kielégítő a válaszod, mert nem állja meg a helyét. A szakterületemmel egybevág, csak jelenleg nem a szakmámban dolgozom.


Valaki tud érdemben válaszolni? Nem kell a jelen kérdéshez szakértőnek lenni, mert azon részéről már írtam az induló kommentemben. Hanem hogy tudtok-e ilyen oviról, bölcsiről, ahol ez történik?

2020. dec. 7. 17:47
 5/19 anonim ***** válasza:
43%
Müller Cecíliára hivatkozni, mint hiteles forrás.... minden csak nem szakmai.
2020. dec. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%
A mi ovinkban nem vonták meg az ölelést puszit stb . De nagyon okosan alvásnál a 1,5m távolságot be kell tartani az ágyaknál :)
2020. dec. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%
Az megvan, hogy be se engedik a szülőket a bölcsibe, oviba? Honnan tudjuk mennyit puszilkodnak?
2020. dec. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Az utolsó előtti az egyetlen, aki a kérdésemre érdemben válaszolt, neki köszönöm. Nem tudom, mi az oka, hogy ennyi hozzászóló közül csak ő tud normálisan válaszolni.


Nos, kedves eddigi utolsó hozzászóló, nem kötelező bár tudnod, épp ezért az válaszoljon, aki tudja, mert a gondozó, vagy óvodapedagógus tájékoztatta erről. Ilyen egyszerű.


Az pedig, hogy írtam a szakmai tudásomból eredő tényezőkről, nyilván nem azt jelenti, hoyg minden, amit írtam, az arról szólt válna. Tessék megtanulni szöveget értelmezni! Szól a Mülleres hozzászóló kötözködőnek.

2020. dec. 7. 18:14
 9/19 A kérdező kommentje:

Az 18:10-nek még annyit üzennék -ha már egyszerű végiggondolásra nem hajlandó, csak alap nélkül méltatlankodni-, hogy a kérdésem a covid helyzet miatti HIVATALOS rendelkezésekkel kapcsolatos, ergo joga a szülőknek rákérdezni bölcsi / ovi vezetőjétől arra, mi a jelen határozat az intézményben (tekintve, hogy van, ami országos rendelkezés, és van, ami helyi).


Két alapvető eset van ovikban, bölcsikben jelenleg a kérdésem kapcsán: vagy nincs megtiltva a testi érintkezés (ölelés, puszi, ölbéli játék, körjáték satöbbi), vagy pedig meg van tiltva.


Nem értem, mi a bonyolult ebben. Ehhez nem kell szakértőnek lenni. vagy kértél tájékoztatást a bölcsiben / oviban erről (ez esetben érdekel a válaszod), vagy nem kértél.


Maszkkérdés: detto.


A kérdésem pedig tájékozódás arról, hogy jelenleg mi a tendencia, vannak-e eszement módon túlszigorított bölcsik, ovik, vagy nem, és ahol vannak, ott mit tapasztal a kedves szülő. Előre is köszönöm, ha volna még legalább egy érdemi válaszoló. Vagy több.

2020. dec. 7. 18:20
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

Bár csak félig fogok a kérdésre válaszolni,de a legtöbb (nem minden) oviban, örülök, ha a gyerekre az overallt a benti nadrágra ráadják és nem a a csupasz lábára húzzák.

Mit akarok ezzel mondani?

Azt,hogy lehet (sőt biztos), hogy a gyerek fejlődésének a szempontjából fontos az ölelés és a puszi.

Valahogy én ettől idegenkedem, vagyis én nem szeretem, ha így ahogy mondod puszilgatjak a gyereket.

Én magamon sem szeretem, pedig milyen jó lenne a főnökömtol kapni néha egy homlokpuszit (ez volt a humor)...

Szóval sem Covid alatt nem szeretem, sem semmikor.

Nálunk nem is divat egyébként.

2020. dec. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!