Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi lehet a kivizsgálás követke...

Mi lehet a kivizsgálás következő lépése a gyermekvállalás felé vezető úton?

Figyelt kérdés

Gyermeket szeretnénk a párommal, már egy évnél több mióta próbálkozunk sikertelenül. PCOS vagyok. endokrinológus is alátámasztotta, Meforalt szedek nap 1000 mg ot a javaslatára tavaly szept óta. Szeretnék elmenni nőgyógyászatra ahol valami konkrétabb vizsgálat: ovuláció, peteérés követés, uh stb is sor kerülne. UH vizsgálatra volt időpontom de a járvány miatt lemondták márciusban. Amennyiben fogadnak a jelenlegi helyzetben milyen vizsgálatokra küldhet el az orvos uh n és laboron kívül?

Ovulációs tesztet használok hőmérőzök, de nem vagyok benne biztos hogy van peteérésem vagy legalábbis nem minden esetben.


2020. máj. 2. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Spermavizsgálat a párodnak.
2020. máj. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is pcos vagyok. Nőgyógyász elküldött egy hormon vérvételre es cukor-inzulin vérvétel. Uh-n követi a peteérést.
2020. máj. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Spermatogram vizsgálatot és összeférhetetlenséget kell vizsgálni még.

F

2020. máj. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ovu teszt sajnos a PCOS-eseknél felesleges, ugyanis nem mutatja ki az ovulációt, lehet úgy is pozitív, ha nincs peteérés (egy ciklus alatt többször is mutathat LH csúcsot, mégsem történik meg a tüsző repedés.)

Az egyetlen biztos módszer a nőgyógyásznál ultrahangon való követés.

Emellé a szindróma mellé legtöbbször társul inzulin-rezisztencia és pajzsmirigy alulműködés, ezeket mindenképp kivizsgáltatnám.

Férjednek sperma vizsgálat.

Neked ciklus harmadik és 21.ik napi vérvételen az alap hormonokat nézni, mellé antimüllerián hormon, D vitamin szint, terheléses cukormérés (legalább 2 vagy 3 pontos).

Ezekkel kezdeném.

2020. máj. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyit hozzátennék, hogy a gyógyszer mellett rengeteg minden van ami segít a PCOS kezelésében, keress rá pl az inozitolt tartalmazó étrend kiegészítőkre, bizonyos esetekben csodát művelnek :)
2020. máj. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!