Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Aki nehezen szakadt el a...

Aki nehezen szakadt el a gyerekétől mikor bölcsődébe került?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki ősztől bölcsibe kell adni a fiamat. Kicsit tartok a beszoktatástól, hogy esetleg bántják más gyerekek vagy nagyon nem fogja szeretni. Furcsa lesz idegenekre bízni a gyerekem.

Akinek voltak hasonló érzései, félelmei, ki hogyan küzdötte le?


2021. jan. 8. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is kicsit bepánikoltam, pláne, amikor közölték, hogy november helyett vigyem októberben, mert különben másnak adják a helyét. Leküzdeni meg az első napon sikerült, amikor láttam, hogy jól érzi magát a kölyök. :)
2021. jan. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Amiatt ne aggódj hogy bántani fogják. Oda kicsik járnak, nem bántják tudatosan egymást, max elveszik a játékát, de normális helyen ezt kezelik a nevelők.

Olyan előfordul, hogy oda csap egyik gyerek a másiknak, de ez sem igazi bántás csak még nem tudják szavakba önteni az érzéseiket. De ezt is kezeli egy megfelelő nevelő.


Az én fiam nem rég kezdte a bölcsit, azt hittem könnyű lesz. De nem az. Neki is nehéz a leválás, meg nekem is. De alapvetően tele energiával jön haza, jobban is elfárad, mint mikor csak velem volt. Sokat ügyesedett rövid idő alatt a bölcsi hatására. Reggelente sír, mert nem akar menni, a szívem szakad megérte, de az élet rendje sajnos vagy nem sajnos az, hogy 2-3 évesen közösségbe kerülnek. És mi így is jó sokáig lehetünk velük itthon. Nagyon sok előnye és persze hátránya is van a közösségbe kerülésnek, de ha egyszer vissza kell menni dolgozni, akkor mást nem nagyon lehet tenni.

Bele kell rázódni nekünk is, nem csak a gyereknek.

Nagyon furcsa érzés, hogy a nap nagy részében fogalmam sincs mit csinál, miközben nem rég még egész nap úgy követett, mint az árnyékom.

2021. jan. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Nehéz volt az elso nap meg az eleje de en tudtam h bolcsibe akarom adni mert szeretnek ujra dolgozni (2 evesen ment). Ha te biztos vagy benne azt ok is erzik. Volt keves sírás de nem sok szerencsere szereti. Rajtam is érzi h tudom h jo helye van ott. Mar reggel se sir soha. Szeptemberben kezdte.
2021. jan. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Novemberben kezdtük, 1,5 hét után ott aludt. Nálunk nem volt semmi sírás. Jól érzi magát azóta is. Reggelente mondja, hogy menjünk bölcsi, amikor oda érünk azonnal menne játszani. Nyilván ha érte megyek örül nekem és mondja,hogy bölcsi jó volt. Én nem aggódtam túl,tudtam, hogy menni fog neki. Nálunk apuka az aggódósabb. Első nap,(ez volt a beszoktatás 4. napja), amikor reggeltől délig ott hagytuk "egyedül", akkor a Tescoba mentünk bevásárolni a férjemmel. A férjem elsírta magát a babaruháknál és úgy sírt,mint egy óvodás 40 éves fejjel 2m 100kgjával,hogy az ő pici lányát beadtuk a bölcsibe és, hogy milyen szar apa ő,mert nem tudja azt megteremteni nekünk, hogy otthon tudjak lenni vele meg,hogy egyáltalán mi lesz a gyerekkel ott? Egyébként sosem láttam előtte sírni egyetlen egyszer sem,pedig 10+ éve együtt vagyunk. Hirtelen nem tudtam, hogy sírjak-e vagy nevessek. Aztán mellé ültem megöleltem és megnyugtattam, hogy neki sokkal sokkal nehezebb,mint a gyereknek. Igazam lett. Azóta apuka is örömmel viszi és már nincs sírás,mert apuka nem sír. :)
2021. jan. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez aranyos utolsó :)
2021. jan. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt tudom elmondani, mint az előttem válaszolók. Szeptemberben kezdte fiam a beszoktatást, összesen 2 hét volt. Én elpityeredtem mikor először mondták, hogy menjek ki, de tudtam, hogy ez kell ahhoz, hogy beszokjon. Nagyon ügyes volt, következő héten ott is aludt. Kialakult a bizalom, tudja hogy uzsonna után kis játék és megyek érte.

Azóta már van hogy köszönés nélkül fut be:) szeret játszani a többiekkel, gondozókat is szereti, eszik, alszik szépen. Szerencsénk van, két kis fiatal gondozója van, énekelnek, zenélnek, gyurmaznak, k8nt motoroznak, stb. Szóval jól érzi magát, nekem csak ez a lényeg. Én is, hogy visszamentem dolgozni.

Érzi rajtad, ha feszült vagy, úgyhogy ha elhatároztad, hogy beadod, akkor tarts ki mellette.

2021. jan. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!