Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Van olyan aki azert adta...

Van olyan aki azert adta bölcsibe a gyereket mert már nem birta otthon?

Figyelt kérdés
Tudom majd jönnek a szar anyázók,de lapozzunk.nem így terveztem. Itt a tél,a covid ,minden zárva,sehova nem tudunk menni. Viszem sétálni,a kis boltba, sokszor céltalan kocsikázok vele,és teljesen bele vagyok fásulva. Szeptemberben ugy gondoltam beadnám 2-3 délelottre magánba. Volt vki még így? Vagy szenvedjem végig 3 éves koráig?
2021. jan. 15. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Végülis mindenki azért adja be, mert nem bírja otthon és inkább dolgozik, meg kell a pénz, de ha nem kell annyira, akkor is be szokták adni sokan.
2021. jan. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Én akkor adtam be, amikor egyedül voltam otthon (a férjem elvitte a szüleihez a gyerkőcöt), és takarítás közben azon kaptam magam, hogy nem Tankcsapda szól, hanem mesefilm zenék. Ott ébredtem rá, hogy igenis, szükségem van felnőtt közegre is, különben be fogok dilizni.
2021. jan. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Én azt gondoltam, hogy ciki a bölcsi, mert mi tesómmal nem jártunk anno bölcsibe. Aztán gyerekem lett, és nagyon hamar el is váltunk apukájával. Telt az idő, és a kis tökmag nagyobb lett, és más nem tudtam eléggé lekötni az idejét, jártunk babaközösségbe, játszótérre és több csoportos foglalkozásra, babakocsival jöttünk-mentünk, elég bulin megoldottuk, ki tudtam kapcsolódni közben, mert felnőttekkel is találkoztam legalább (igaz sokan csak a tipikus anya témákat tudják hozni, pelenka, ki mennyit kakilt, mennyi volt a láza, szoptatás, ezek annyira idegesítőek tudnak lenni, én nem szoktam ilyeneket kitárgyalni másokkal, jó lett volna leszakadni néha a baba témáról, és valami másról beszélgetni), szóval a tökmag már unta a dolgokat, látszott, hogy többet lenne közösségben, így 2 éves korától bölcsis lett, én pedig 6 órában dolgoztam. Jó döntés volt, mindkettőnket sokkal több élmény ért, nem mellesleg a pénz is jól jött, a kollégákat nem a gyerektémával traktáltam, ha kérdeztek, persze szívesen meséltem róla. :) A gyerkőc pedig végre úgy ment este aludni, hogy minden napja élmény volt. Nem voltunk túl sokat egymástól távol, mégis sokat segített az az egy év. Lettek barátai, havonta naplózták a fejlődését, beszéd, szobatisztaság, szocializáció, kommunikáció, alkalmazkodás, beszédkészség, annyi minden fejlődött. Soha annyi játékot nem tudtam volna venni, mint amennyi lehetősége a bölcsiben adódott. És mindig volt partner is hozzá. Nem egymást nézegettük, mikor szakadó esőben sehova nem tudtunk menni egész nap. Jobb mint a tv elé ültetni, mint egyesek, én játszottam vele, mint egy óvónéni, dehát egész nap.. kimerítő.. Unalmas lettem. :D Később bölcsis társa lett ovistársa, majd sulis társa is. Menő dolog a bölcsi, most már látom. Nem bántuk meg. :)
2021. jan. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
En vallalom. Már még örültem otthon. Jobb anyja vagyok igy h 6 orat dolgozom. Nem vagyunj egyformák. Sokat segit h o is szereti a bolcsit nem sir utanam. 2 evesen adtam be.
2021. jan. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) jó ezeket olvasni. Én 20 hó körül terveznèm szeptemberben. Mondjuk addig megmakkanok de még kicsi. És ha jön a jó idő biztos könnyebb lesz.
2021. jan. 15. 17:36
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha beadja bölcsibe a gyereket, azért, hogy dolgozzon vagy tanuljon, szóval van valami életcélja, az nem gáz. Az a ciki, ha beadja bölcsibe, hogy utána otthon mereszthesse a s@ggét, mert "jajj de nehéz otthon a gyerekkel". Több ilyen 'anyukát' is ismerek...
2021. jan. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Lehet nem mereszti.... lehet full depressziós.

Én tanulok és másik munkát fogok keresni de nem ítélem el azt se aki besokal.

2021. jan. 16. 13:07
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
7: Lehet... bár mostanában mindenki depressziós, aki lusta dolgozni, tanulni vagy foglalkozni a gyerekével... 🤐 (és mielőtt az a vád érne, hogy nem tudom milyen mentális betegnek lenni, évek óta pánikbeteg vagyok, ami napi szinten megpróbáltatást jelent, mégsem hagyom el magam)
2021. jan. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem is szabad. De én igyekszem nem ítélkezni hiszen nem látok bele más életébe,nem tudhatom mi zajlik a mélyben,a látszatra meg nem adok.
2021. jan. 16. 14:44
 10/10 anonim ***** válasza:

Én kezdettől fogva nem szeretek itthon lenni, sokat unatkozunk.

Most kezdi a bölcsit 2 évesen.

Szerintem mindenki nyer a helyzeten: én dolgozok 6 órában majd, jól keresek ami mégis csak nem mindegy a kevés gyes mellé, nem leszek fásult, illetve a gyerek is látom már nagyon vágyik társaságra, nekünk nincs kisgyerek a környezetben, ketten + a kutya kóborolunk egész nap, már unja ő is magát, ha gyerekeket lát azonnal menne oda, zárva minden, még egy játszóházba se tudom vinni, ez már senkinek nem jó.

Win-win helyzet lesz neki is és nekem is hogy megy a bölcsibe én meg dolgozni.

2021. jan. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!