Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 19 hónapos kisfiamat bolcsi...

19 hónapos kisfiamat bolcsi adom, mert dolgozni fogok. Csak nekem van buntudatom, szar anyanak erzem magam?

Figyelt kérdés
Olyan kis picike még, annyira anyas... De a penz meg kell.Ti mikor adtatok be a picit es a lelketekre hogyan hatott?
2021. febr. 5. 15:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.


Egyébként senkinek semmi köze sem apuka fizetéséhez, sem a tiédhez, az anyagi helyzetetek a ti magánügyetek, senkinek semmi joga számon kérni hogy apuka miért nem tart el, stb. Inkább legyen pénzetek minthogy otthon ülj, de közben pelenkára koldulni kell. (Jó, tudom, biztos nem ez a helyzet, ez csak egy sarkított példa.)


Másrészt mindenki mondja hogy később megbánod, hogy elszalasztottad ezeket az éveket, mert lemaradsz a fejlődéséről, stb. Ez is nagy tévhit, az "okosak" úgy kezelik ezt a helyzetet, mintha anyuka ilyenkor örökbe adná a gyerekét. Attól mert még bölcsibe adod, ugyanúgy a te gyereked marad, délután és hétvégén tudsz vele sokat foglalkozni, minden egyes nap látod, milyen szépen fejlődik. Nem hinném, hogy akik nem adják bölcsibe a gyereket, a nap minden egyes percében minőségi időt töltenek együtt a gyerekükkel. Én is jobban örültem volna, ha itthon maradhatok vele 2 éves koráig, vittem volna programokra, nagyon jól ellettünk volna, de biztos nem abból állt volna az egész napom, hogy őt lesem, és fejlesztem. Igaz hogy nem ideális helyzet, de én így még jobban értékelem a bölcsi után együtt töltött időt.

2021. febr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én már most azt gondolom, hogy amint lehetséges leadom, mert egyrészt nem akarok begolyózni attól, hogy itthon ülök a babával, másrészt a munkából sem akarok 3 évre kiesni(számítógépes szakma, ahol állandóan változnak a programok amiket futtatunk a gépen stb.). Nem feltétlenül lesz neki rossz, hogy nem csak anyával van együtt, hanem sok babával találkozik, igenis szocializálódik, plusz manapság már olyan bölcsi is van ahol van sószoba stb. szóval nem börtönbe megy a gyerek.
2021. febr. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Keresztanyám anno 24 évvel ezelőtt a 8 hónapos lányát adta bölcsibe. Munka miatt szintén. Nem vagy szar anya, és ezt bizonyítja az is, hogy aggódsz ezen, hogy bűntudatod van.
2021. márc. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!