Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha egy 2 éves nem tud önállóan...

Ha egy 2 éves nem tud önállóan enni (sosem próbálta), akkor a bölcsiben megetetik a gondozók?

Figyelt kérdés
2021. máj. 21. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván nem hagyják éhenveszni... :)
2021. máj. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg, persze.


Otthon is hagyd, próbáljon enni egyedül, ne egyből ülj mellé és lapátold bele.

2021. máj. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem minden bölcsist nem etetnek.A kicsiket oké, de ne már hogy egy 2 éves gyereket is feszt etetni keljen.Majd megtanul ott enni, ha nem meg éhes marad.Mindamellett ennyi idősen már kérik az eszközhasználatot és lemaradásnak számít ha még nem tud kanállal enni.(legalább azzal)
2021. máj. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ismerős gyereke, sehogy nem tudom rávenni, hogy hagyja neki.
2021. máj. 21. 16:53
 5/7 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudom ezzel miért te foglalkozol? Megetetik szerintem, ez egy bölcsőde, nincsenek magas elvárások.
2021. máj. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Tudtommal úgy csinálják a bölcsiben, hogy az önállóan enni nem tudó gyerekeket leültetik egy kisasztalhoz, mondjuk 3 gyereket. Odaül a gondozó, egyet etet, a többi próbálkozik. Aztán eteti kicsit a következőt stb. Elég hatékony módszer, a bölcsis gyerekek hamarabb szoktak megtanulni önállóan enni, mint azok, akiket otthon mindig ráér anyu etetni. 2 évesen pikk-pakk meg fog tanulni így önállóan enni, hiszen már rég megérett rá, ne aggódj.
2021. máj. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy két éves gyereket már nem fognak etetni, alap ekkorra hogy megtanuljon enni. Majd megtanulja és rájön ha éhes meg kell fognia a kenyeret vagy a kanalat ha nem akar éhes maradni. Te meg ne foglalkozz más gyerekével, majd rájön hogy 14 gyerek mellett nem eggyel foglalkoznak egész nap
2021. máj. 31. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!