Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 2éves és mivel...

Kislányom 2éves és mivel sajnos lázas így a popsijában próbáltam megmérni a lázát kisebb nagyobb sikerrel mivel egyfolytában ficánkolt és sírt hogy bibis! Nem nyomtam be neki mélyre csak mint a papíron írja 2-3cm-t! Miért fájhatott neki?

Figyelt kérdés
Tisztára kétségbe vagyok esve!Remélem nincs valami baja a popójánál?
2011. dec. 8. 20:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
2 évesen már ne a popsijában mérd...ültesdd az öledbe, és tedd a hóna alá. Gondold el, neked sem lenne kellemes....
2011. dec. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%
2 évesen már az én lányom sem hagyta a popójában mérni.Hónaljában mértem én ekkor már.
2011. dec. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ültesd az öledbe és mond meg neki hogy most megméred a lázát, közben szorítsd magadhoz. Remélhetőleg hagyja magát.
2011. dec. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudom az ölembe ültetni lázat mérni mert nem tud egy percet sem nyugton maradni még betegen sem!!!Mennyi ideig kell hónaljban mérni a lázat???Miért van az hogy a keze lába hideg a feje nyaka meg meleg????Ez így milyen láz????
2011. dec. 8. 20:54
 5/17 anonim ***** válasza:
Magyarázd el neki, hogy ha megül az öledben egy kicsit, nem lesz "bibis".
2011. dec. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hónaljban valóban egyszerűbb. Én úgy szoktam a lányomnál, hogy figyelje és szóljon, hogy mikor csipog, mert én nem hallom. És akkor ügyesen szól és ő veszi ki a hónaljából. Lényegesen egyszerűbb mintha a popsiban mérnénk.

Amikor lázas, akkor a keze-lába hideg, a lányomnál mindig így van, amikor viszi lesz a lázcsillapító a lázat, akkor a homloka kezd nyirkos lenni, a keze lába forró, ott megy ki a hő. 3,5 éves kislány anyukája.

2011. dec. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ha mesekönyvet olvasol neki úgysem marad meg az öledben?

Esetleg nincs digitális lázmérő?Azzal gyorsan végeznétek hónaljban.Addig meg csak le tudnád kötni valamivel.

Csak mellékesen:

A lányom írtózott a dokiktól.Vettem neki egy játék orvosi táskát.Azóta meg se nyikkan az orvosoknál.Naponta játssza, hogy megvizsgálja valamelyik babáját.Van benne játék lázmérő is:D

2011. dec. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Digitális hőmérőnk van,de fogalmam sincs hogy azzal meddig kell hónaljban mérni a lázat,mert a papírján 5perc van!Szerintem az nagyon sok idő!Annyit bisztos nem fog az ölembe ülni!Nem elég akkor is addig mérni amíg nem sípol???Hál istennek nincs nagy tapasztalatom e téren mert nem igazán volt eddig beteg!
2011. dec. 8. 21:56
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ha megteheted, ruházz be egy fülhőmérőre. Mi a dédimamától kaptunk, amikor a lányom pici volt, és nagy találmány. Ma már saját magának is mérné, meg nekem is a lázat, mert tudja, hogy nem kellemetlen, nem fáj, és kb. 35 mp alatt kész van:)
2011. dec. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem 35, hanem 3-5 mp alatt van kész:)
2011. dec. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!