Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Egy 14 fős csoporton belül 6...

Egy 14 fős csoporton belül 6 értetlen szemtelen, szófogadatlan gyereket hogyan lehet kordában tartani vagy csak egyáltalán rábírni őket hogy normálisak legyenek?

Figyelt kérdés
2021. júl. 1. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Bölcsőde témakörben ilyet írni?

Nem gondolod, hogy csak életkori sajátosság, hogy nem értenek bizonyos dolgokat?

Mondd, hogy nem rád vannak bízva...

2021. júl. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is szemet szúrt a bőlcsi.😄 Remélem tényleg nem te gondozod őket.
2021. júl. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Egy bölcsis gyerek jó, ha azt megérti, hogy "gyere ide"...
2021. júl. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem én hálistennek...
2021. júl. 1. 17:16
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

A bölcsődések nagy része általában a dackorszak közepén van. Életkori sajátosság, keresik a határaikat. Egy szakembernek erre jól kell tudni reagálni. És mivel te nem vagy az, ezért neked mindegy is. A nevelők pedig remélhetőleg a mai szakmai irányelvek szerint meg is oldják q problémát.


Egyébként annyiban fura a kérdés, hogy a gyerekek jelentős része pont az intézményekben viselkednek jól, otthon meg kiengedik a feszültséget és a szülőkre nem hallgatnak.

2021. júl. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem egy 2éves nagyon is érti, amit csinál. Nem pedig csak egy “gyere ide” kérést.

Ha szándékosan a nyakánàl fogja a társát vagy megrúgja, az nem feltétlen jelenti azt, hogy a határait feszegeti.

Rengeteg kisgyereknek olyan a családi háttere, ami kiütközik a csoportban.

Lehet hogy szerényebben viselkedik, mint otthon.. de még így is nem jó “magatartást mutat”.

Ezzel csak az a baj, hogy mindig a fele csoport utána megy, ès utánozza a többit.

Következetességgel, határozottsággal ki lehet ezt valamennyire küszöbölni.

De sokszor nehéz, pláne ha Apa még jól elveri a gyereket reggel, ha nem akar bejönni a csoportba… már akkor a kisgyerekben felszabadul egy plussz frusztráltság, amit a többi kisgyereken tölt ki.

Ès ez még csak nevelés, és figyelem hiány miatt van..

Mi lenne ha “problémás” gyermek lenne a csoportba..

Én értem a kérdést, csak furán van megfogalmazva.

2021. júl. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!