Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy lehet finoman jelezni a...

Hogy lehet finoman jelezni a kisgyermeknevelő felé hogy egész jó lenne ha úgy adná ki a gyerekem hogy nincs rászáradva az arcára az ebéd és a fika?

Figyelt kérdés
De olyan is volt már hogy az orra folyt épp mikor adta ki. Mindig mondom ott előtte hogy de maszatos vagy megint vagy épp kérnék egy zsebkendőt mert folyik az orra vagy ott rögtön megmosom az arcát a csapnál, de semmi hatás, másnap ugyanolyan ugyanúgy adja ki.
2022. máj. 4. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

😬 Ez azért gáz..

Akkor nemes egyszerűen közöld vele, hogy : Juci mosd már meg a gyerek arcát, kezét evés után és kérlek úgy add át..

2022. máj. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Attol is függ mikor adják ki…

Én délben megyek érte

Van, hogy még rágja az ételt🤣


Nálunk semmi gond rájuk..

Volt hogy mondta, hogy még nem voltak kinn pisilni/ mosakodni ebéd után ( amikor később mentem)

2022. máj. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
Hát mondjuk náthásan nem viszem
2022. máj. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Nah a lényeg lemaradt…


Én mindig a gyerekemet kérdezem meg..

Sőt, van, hogy pisilni is elviszem indulás előtt.


De mondjuk ha eltelt 3 h és aludt is már a gyerek, akkor az cink..


Megkérdezem hangosan a gyerekemről, hogy nem szoktatok megmosakodni ebéd után?

( bàr az enyém minicsoportosan is megmossa az arcát, de kifejezetten önálló)



Takony: én sem viszem otrfolyással, nem is engedik..


2.

2022. máj. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%

"adja ki"....


Kérdező, ez már a sokadik kérdés, amiben úgy beszélsz a gyerekedről, mint egy pakkról. Nagy újdonságot árulok el azzal, hogy ő egy élőlény?

2022. máj. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Neki folyamatosan folyik az orra mivel szűkebb az orrjárata. Nem tudom kikezelni, akkor már ne járjon gyerekek közé? Ha más betegség is társul itthon vagyok vele 2 hetet. Visszaviszem és pár nap után már ugyanaz van valamit elkap.
2022. máj. 4. 22:06
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Az a baj, hogy a szülők el sem tudják képzelni mennyi meló van egy nagylétszámú csoportban.

Ugyan én óvónő vagyok, de a bölcsődében is hasonlóan zajlik az élet.

Egy kis betekintő: A gyermekeket folyamatosan fogadjuk reggel és adjuk haza délután. Igyekszünk minden szülővel váltani néhány szót, de sokra nincs idő, sietni kell vissza, mert vár a másik 28 gyermek.

Egész nap 360 fokos szögben kell látnunk, mert egy pillanat alatt meg van a baj. A fél szemünk persze mindig az ajtón van, hogy egy gyermeknek se vesszen nyoma! Játszunk a gyerekekkel, konfliktust rendezünk, megvígasztaljuk őket, új barátságokat teremtünk, meggyógyítjuk a bibiket.

Gondozzuk őket, tízóraiztatunk, ebédeltetünk, uszonnáztatunk, mosdóztatunk, feneket törlünk, segítünk a fogmosásban, öltözködésben, cipőkötésben, orrfúvásban és megfésüljük őket.

Altatunk, mesét olvasunk, dúdolunk a legnagyobb szeretettel.

Szabadidőnkben, munka után otthon készülünk a másnapi foglalkozásra!!! Azt az időt szánjuk rá, amit más a családjára, hobbijára, házimunkára tud fordítani. És mindezt szinte aprópénzért, pusztán elhivatottságból, szeretetből.

Aztán jönnek az olyan Anyák, mint te, akik számonkérik a szerencsétlen pedagógust---- aki alig lát- alig hall az egésznapos gyerekzsivajtól de azért örül, hogy meg van minden gyerek épségben, egészségben----- hogy "hol van a gyerek hajgumija, mert reggel 4-et tett a hajába, de most csak 3 van benne"

vagy megjegyzéseket tesz, amiért maszatos a gyereke arca, ahelyett, hogy szó nélkül menne és lemosná.

Hidd el kedves Anyuka, hogy nem csak a te gyereked jàr a csoportba. Nem tud ott lenni a sarkában a nevelő és azt kémlelni egész nap, hogy mikor túrja ki a gyerek az orrából a fikát és keni szét az arcán. Persze ha észreveszi, biztosan letörli, nem hiszem, hogy gyönyörködnének a látványban egész nap. Egyszerűen csak nincs kapacitás mindenre.

Inkább örülj,hogy felvették a bölcsibe, mert sokaknak nincs hely. Családi bölcsődében, 5 fős csoportban valószínűleg tiszta arccal fogadna a gyereked. Az is egy lehetőség. :)

2022. máj. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező, és letörik a kezed amiért megmosod a saját gyereked arcát mikor mész érte?


Plusz poén lenne ha nem is melóznál csak szabadulni akarsz a gyerektől mert "kell neki a társaság" :-D

2022. máj. 5. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

#8-as Csak az lehet jó anya,aki beledöglik a munkába vagy 0-24-ben a gyerek seggében van? Hagyjuk már..igazi proli hozzászólás👏

Gondolom kérdezőnek nem nehéz megmosnia a gyerek arcát,de bennem is felmerülne,hogy rendesen ellátják-e őket,ha úgy jönne ki,mint egy utcagyerek.

2022. máj. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már én is gondolkodtam, amikor fél5-kor, munka után úgy megyek érte, hogy még ott virít rajta a túrókrém a 2 órával azelőtti uzsonnáról... És ez csak a jobbik eset, a múltkor a céklás ebéd lila maszatjai voltak az egész arcán. Oké, hogy megtörlik maguknak a kis szájukat szalvétával, de hát könyörgöm, 2 évesekről beszélünk, nem lesz tökéletes az eredmény. Nem hiszem el, hogy nem veszik észre, és nekem is furcsa, hogy amikor kiviszik őket pelust cserélni, akkor arra van idő, hogy a vécét felkínálják, de arra, hogy gyorsan kezet/arcot mossanak, arra nincs.

Mondjuk én nem szólok erre be, nekem sem tart semeddig letörölni, de gondolatban én is megjegyzem mindig, hogy el se kell olvasnom a kirakott menüsort, mert ott látom a gyerek arcára száradva.

És 10 fős csoportról beszélünk, 2 gondozóval + egy dajkával, vagy ki az, aki ott van extra segítségnek. Szóval azért szerintem kapacitás az pont, hogy lenne rá.

2022. máj. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!