Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Megbántad, hogy nem adtad...

Megbántad, hogy nem adtad bölcsibe most szeptembertől itt a válság kapujában?

Figyelt kérdés

Férjem vállalkozó, vannak bérbe adott ingatlanjaink. Nem pazarlunk, jól élünk, van megtakarításunk.

Én olyan 250 körül kerestem mikor eljöttem. Ez max picit emelkedhetett azóta. Másik városba járok dolgozni, szóval meg kellene oldanom, hogy ki viszi ki hozza a gyereket, ha apa nem ér rá. És eleg sűrűn kezd koran reggel, es csak este ér haza.


Viszont!

Nyomaszt, hogy itt mindenki a válságról beszél, az óriasi drágulásokról és én nem teszek hozzá semmit a csaladi kasszához.


Ti megbántátok, hogy nem mentetek vissza dolgozni? Vagy meggondoltátok magatokat es mégis bölcsibe adjátok?

Itt már lezajlott a jelentkezes májusban.


2022. júl. 13. 12:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Én vissza akarok menni, de nem a drágulás miatt. Most lett 1 éves, és érzem, hogy kell az, hogy ne csak anya legyek egész nap.

Az én férjem is vállalkozó, elég hektikusan ér rá.

Annyi a probléma még, hogy nekem munkahelyet is kell váltanom, így a papírok kérdésesek, mert előbb valahova fel kell vegyenek.

2022. júl. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem bánom. Mi eleve úgy terveztük, hogy 3 évig itthon leszek, egy gyereket vállalunk, vele ki akartam élvezni.

Korrekt CSED-em és GYED-em volt, azt mind tettük félre pont ezért, mert tudtam, hogy erre az évre már csak GYES marad. Egyébként kijövünk egyedül a férjem fizetéséből is, de megnyugtat, hogy az előző 2 évben aktívan félretettünk.

2022. júl. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Ha bölcsődébe adnád, akkor sem tudnál rendesen dolgozni, magad írtad le. Vagy a fizetésed jelentős része elmenne arra, hogy egy idegen foglalkozzon a te gyerekeddel. Semmi értelme.
2022. júl. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Én már most jelentkeztem jövőre így eleve várólistán vagyok. Igenis jó lenne nem csak a gyerek körül lenni. Meg persze kell a plusz pénz mert 2 évesen már elég kevés fog nekem járni.
2022. júl. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Valsag mindig volt es lesz is, a gyereked viszont egyszer kicsi.

Ha ugy alakul, hogy vissza kell menned mindenkepp akkor max. nezel maganbolcsit.

2022. júl. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha van a közelben részmunkaidős álláslehetőség, esetleg azzal meg lehet próbálkozni.
2022. júl. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántam meg!

Azt viszont már igen,hogy a nagyot 13 éve beadtam. Egyszer kicsi, megérdemli a figyelmet. Ezeket az éveket nem kaphatod vissza, nagyon gyorsan elszállnak és hidd el meghálája az élet ha vele töltöd.

2022. júl. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem, mivel jön a második gyerek, és itthon leszek. A munkahelyem kiadja a szabikat + tp arra az időre, amit már nem fed a gyed és még nem fed a csed. Plusz a ferjem egesz jól keres, plusz van megtakarítás.
2022. júl. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem bántam meg.

Óvónőként dolgozok, nekem az a személyes és szakmai tapasztalatom, hogy bármilyen hiper szuper is egy bölcsi, akkor is egy 3 év alatti gyermeknek otthon a legjobb. Ráér később szocializálódni, de előtte fontos az érzelmi fejlődésének és a kötődésének az otthoni biztonság.

Persze tisztában vagyok azzal, hogy ezt nem mindenki engedheti meg. De mi úgy terveztük, hogy beleférjen, így nem bántam meg.

2022. júl. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
2 és fél éves a lányom, úgy tervezem, hogy 3 és fél évesen megy oviba. Nem akarom, hogy más nevelje ebben az amúgy is érzékeny korszakában. Férjem elég jól keres, most egy évig nem lesz semmi nagy kiadásunk, csak az élethez nélkülözhetetlen dolgok, így nem izgulok egyelőre. Bár már megnézem nagyon, hogy mit veszek meg.
2022. júl. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!