Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A beszoktatás illetve a...

A beszoktatás illetve a bölcsi kezdete óta változott e az otthoni szokásai, viselkedése a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Okozott e esetleg alvasborulast?

Kiegyensulyozotabbak lettek?


Ha koran viszed nem mondjuk 8ra és nem kell bölcsibe menni, akkor is korán kelnek?


Hogy bírják a "korán" kelést?


Milyen ruhákat adtok rá?


Vélemények és tapasztalatok érdekelnének :)



2022. júl. 29. 07:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden attól függ, hogy milyen idős és hogy milyen otthoni szokásokról kell átállnia a bölcsődeire.

Ha nagyon eltér az otthoni közeg, otthon pl: nincsenek szabályok, semmilyen napirend, nincs testvére: nem kell "osztozkodnia"... akkor nagyon nehéz lesz.

2022. júl. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

1 Nem feltétlen. Nálunk itthon nincs szigorú napirend és testvér sem. Mégis baromi könnyen beszokott.

Voltak változások de nem egetrengető dolgok. Sztem ez is nagyban gyerek függő

2022. júl. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

A bölcsi miatt 6-kor keltünk, ez megmaradt a lányomnál. Nem volt gond, nem borult semmi.

Annyi változott, hogy bátrabb lett és önállóbb.

Nincs testvére, de nem okozott neki gondot a többi gyerek/osztozkodás.

Otthon nagyon rosszul eszik, csak néhány ételt fogad el, bölcsiben szinte mindent megeszik, vagy itthon nem hajlandó délután aludni, bölcsiben az első perctől aludt...a csordaszellem őt is hajtotta.

Nekünk csak pozitív tapasztalatunk van a bölcsivel.

2022. júl. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi eleve korán keltünk sajnos, nem sajnos, így ezt nem befolyásolta a bölcsikezdés.


Nálunk nem okozott semmi bajt, örömmel megy mai napig.

2022. júl. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

Sok mindent hazahozott a bölcsiből (betegségeket is :D De jó dolgokat is, ilyen-olyan szokást, általam ismeretlen mondókákat, ilyesmit), szóval változott nyilván egy csomó minden a bölcsivel, hiszen hát ott is rengeteg impulzus éri, ami hat a kis fejlődésére.

Az alvásában viszont nem okozott változást, sem az étkezésében sem semmiben. Bölcsis napokon kicsit fáradtabb, hamarabb elalszik este, de kb ennyi ami változás, hétvégén is kb ugyanakkor kelünk, a napirend az kábé tartva van mindig, szóval ilyen szempontból nem volt gond egyáltalán.

Kiegyensúlyozott volt eleve, könnyen beszokott és azóta sincs gond, ez nem változott.


Időjárásnak megfelelő ruhákat adok rá :D Nem tudom, ezen nem gondolkodtam, csak a bölcsi miatt nem öltöztetem másképp. Van bent egy rakás váltás ruhája, minden időjárási viszonyra felkészülve, ha esetleg szükség lenne rá, szóval annyira nem gondolkodom túl a kérdést.


Összességében nekünk a bölcsi pozitív tapasztalat.

2022. júl. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

A ruha témához, ahogy már írták is: időjárásnak megfelelő öltözet.

Aztán azon gondolkodtam, lehet hogy a kérdezőt az érdekli, hogy mennyire ünneplős vagy otthoni ruhát adunk rá?

Én csinosan, de kényelmesen öltöztetem a lányom, elvégre neki ez a "munkahelye". A mi csoportunkben 1 szülő van, aki inkább játszós ruhát ad rá, (kicsit bolyhosabb, kopottabb, 1-2 apró folt van rajta). Igazából teljesen mindegy mi van a gyereken, mindent képesek lekoszolni és mindenben tudnak játszani: a csinosban és a kevésbé csinosban is, ez innentől kezdve már csak anyuka ízlésén és igényén múlik.

2022. júl. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk kb ugyanolyan volt az itthoni napirend, mint a bölcsis, ez nem okozott változást. Ami igen, hogy amikor bölcsis lett végre elkezdett enni, itthon nagyon válogatós volt (ugyanonnan rendeltem napi menüt, ahonnan a bölcsi is (magánbölcsi), itthon nem finom🤷‍♀️). Időjárásnak megfelelően öltöztettem és van egy rahedli váltásruha a szekrényében.
2022. júl. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
a ruhat azert kerdeztem mert cargo es farmer nadragjai vannak, csak itthon jar bemelegitobe.... multkor a bolcsi fele menten es minden gyereken "otthoni" ruha volt amibe en se mennek utcara...
2022. júl. 29. 12:08
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Bemelegítő? :) Hajdú-Bihar?

Egyébként a bölcsi a második otthonuk, ezért úgy is öltöznek. Kénylemes, csúszás, mászásra alkalmas ruhában érdemes vinni a gyereket, nem olyanban, amiben még leülni se kellemes.

2022. júl. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy te kicsit sznob? Mit gondolsz mit csinálnak a bölcsiben? Ülnek fegyelmezetten meg színdarabokat néznek? Hát nagyon nem. Teljesen tökéletes oda az otthoni játszós ruha. Van olyan hogy sáros ruhát hozok haza, van hogy festékeset, gyurmásat... Stb. Minek koszolja a szép ruhát?
2022. júl. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!