Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mikor kezdje a bölcsődét:...

Mikor kezdje a bölcsődét: költözés előtt vagy után?

Figyelt kérdés

Ha minden jól alakul, akkor augusztusban lakásból házba költözünk. Már korábban megfogalmazódott a gondolat, hogy a 2 éves fiunk elkezdhetné a bölcsit. Van egy 4 hónapos tesója.


Van lehetőségünk májustól/júniustól elkezdeni egy magán bölcsit, dee szeptembertől is tudunk csatlakozni.



Mit javasoltok:

- Költözés előtt kezdjük a beszoktatast júniusban?


- költözés után kezdjük a beszoktatast szeptemberben



2023. márc. 22. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsi ugyanaz lenneköltözés előtt és után? Ez számomra nem világos. Ha másik bölcsibe menne költözés után akkor semmiképp nem íratnám be előtte. Ha a bölcsi ugyanaz maradna akkor igen. Májusban minél hamarabb ahogy lehet elkezdeni a beszoktatást és legalább az egy biztos pont lesz a költözés közben is.
2023. márc. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a megerősítést, én is ezt érzem.


Ugyanaz lenne a bölcsi :)


Heti 3 vagy 5 nap lenne szerinted az ideális?

2023. márc. 22. 17:02
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Igen, egyetértek az elsővel, ha ugyanaz a bölcsi, akkor az még segíthet is a költözés körüli változások megemésztésében. Ha szeptemberben íratnád csak be, akkor kb épphogy megszokta az új lakóhelyét, a mindennapjai is változnának. Mindenképp inkább június.

Bár nem tőlem kérdezted, de én a fokozatosság híve vagyok, ha van mód arra, hogy először heti 3 (egybefüggő, tehát nem h-sz-p) napot járjon és meglássátok, hogy akarjátok-e 5 napot járatni, én 3 nappal kezdeném.

2023. márc. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 babyboom567 ***** válasza:
77%
Igen, első ránézésre ez(májusi kezdés) lenne az ideális, csak nem számoltok a nyári szünettel(ha azt mondják ,hogy nincs leállás,az akkor is összevont csoportokat jelent),+ a betegségekkel.Mert ez nem egy ilyen sétagalopp lesz,hogy beíratod és mindenki boldog, hanem kb3x-4x fogjátok újrakezdeni a beszoktatást a betegségek miatt.És az még hagyján,de ti is mindent el fogtok kapni(a kicsi is).
2023. márc. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem egy hónapra kb felesleges elkezdeni neki úgyis jönne a nyár.

De ezt mondjuk soha nem értettem, hogy ha van neki tesója akivel feltételezem otthon van az anyuka, akkor a tesó miért nem maradhat otthon?

Az más ha az anyának vissza kell mennie dolgozni, azt megértem. De ezt a helyzetet soha nem fogom ..

2023. márc. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, szuperek vagytok. :)


5-ös hozzászóló:

Megértem, hogy nem érted. Én sem értettem, ameddig nem kerültem ebbe az élethelyzetbe. Nem ismerjük egymást, nem látunk bele a másik életébe. :)


Engem ez a kiskorkulonbseg teljesen leszív lelkileg és fizikálisan, segítség nélkül ez nekem most sok. A bölcsire úgy tekintek, mint egy kis mankóra, ami napközben segit.

Minden elismerésem azoké, akik otthon vannak kettő vagy több gyerekkel. Nekem most ez hosszútávon sok és megterhelő lenne. Nem akarok senkinek megfelelni, de nem akarok elfogyni a következő 2 évben, ameddig óvoda köteles lesz a gyermekem.


A másik, hogy nem tudom ugyanazt nyújtani a gyermekem em, mint az első másfél évben, ameddig nem volt tesó. Sajnos gyakran előfordul, hogy ameddig a kicsivel foglalkozom, nincs elég időm a nagyra, és úgy látom, hogy unatkozik. Minden nap kétszer járunk játszóra, a két évesem jól elvan a többi gyerekkel, szereti a közösséget. :) Amikor tudok, akkor figyelek rá és sokat játszunk együtt. :)


Magán intézménybe viszem a gyermekem, nem veszem el a dolgozó anyák gyerekeitől a helyet.

2023. márc. 22. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!