Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elsős gyereked hogy viselte a...

Elsős gyereked hogy viselte a költözést 2. osztály előtt?

Figyelt kérdés
Azoknak szól a kérdésem, akiknél az első osztályt végigjárta ugyan a gyerekük, de a második osztályt (vagy esetleg a harmadikat) már máshol kezdte. Hogy viselte? Hogyan tudtátok megkönnyíteni az átmenetet?
2022. dec. 11. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekként voltam ilyen helyzetben. Nem volt egy nagy dráma. Inkább az volt a baj, hogy a régi suliban jó volt a tanítónő, az új suliban meg egy hárpia (de a suli maga erősebb volt). Szerencsére csak egy évig kellett elviselni, aztán új tanítót kaptunk.
2022. dec. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi külföldről költöztünl haza, ott más volt a rendszer, mint itthon. A fiam kint 3 évet járt suliba, itthon másodikos lett (kor szerint harmadikba kellett volna mennie, de visszatartottuk), a kislányom egy évet végzett kint, és itthon újra elsős lett (neki úgy is jött ki korban).

Azt hittem, a lányomnak könnyebb lesz, de a fiam jobban vette, mert sokkal könnyebben oldódó típus. Nagyon könnyen beilleszkedett az új osztályába. A hangadó gyerekek megpróbáltak kekeckedni vele, de amint kiderült, hogy jó focista, megnőtt a tekintélye.

A kislányomnak sokkal nehezebben ment, hiába volt a többieknek éppúgy új minden. Szóval valószínűleg a személyiségükön múlik az egész.

2022. dec. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi most augusztus végén költöztünk. Lányom új iskolában kezdte a 3. osztályt. Kicsit félt tőle, de 2 nap után úgy beilleszkedett, mintha ide járt volna 1-2 osztályban is. Nagyon szereti, és én is elégedett vagyok az új sulival :)
2022. dec. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi 3 osztály második felébe költöztünk el külföldre kellet egy kis idő pár hónap míg lányom feloldodott.de aztán jobb lett.
2022. dec. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!