Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szerintetek van káros hatása...

Szerintetek van káros hatása a környezet véleményének a gyerek fejlődésére?

Figyelt kérdés

Képzeld el azt a helyzetet, amiben te már nem tartod korainak visszamenni dolgozni.


Nem azért mert anyagilag vissza kell menni vagy mert vezető vagy vagy bármi hasonló, hanem mert a gyerekvállalás előtt szeretted a munkádat és eljutottál arra a pontra, hogy a gyerek pelusának kicserélése helyett arra vágynál, hogy valami mást csinálj.


Megnézted a tanulmányokat és arra jutottál, hogy aszerint nem fog a gyereked további előnyre szert tenni, ha tovább maradsz otthon, semmi hátránya nem származik belőle, ha visszamész dolgozni.


Kinek mi ez a pont, ha neked a gyerek 12 éves kora, akkor képzeld légyszí ezt a pontot magad elé.


Viszont a környezeted ezzel nem ért egyet, és folyamatosan nyomja neki, hogy milyen szörnyű dolga van.


Nagyon félek, hogy ez lesz a gyerekkel, mert engem is mindenki le akar beszélni arról, hogy visszamenjek, főleg a férjem családja, akik, ha tehetnék soha többet nem dolgoznának.


Szóval a kérdésem az, hogy vajon a gyereknek lehet abból baja, hogy mindenki ezt nyomja neki? Érdemesebb lenne kiköltözni külföldre, hogy ne hallgassa ő is azt, hogy “rossz anyja van”. Teljesen el vagyok bizonytalanodva, hogy vajon nem lesz-e ez a mentalitás ragályos.


Ugyanakkor tudom, hogy anyum is visszament dolgozni (csak ott aki nagyszülő ezzel nem értett egyet, ő önként szakította meg a kapcsolatot pár évre, mert borderlines volt és mindig voltak ilyen időszakai). Nekem viszont a gyerek életébe a párom családja részt vesz elég aktívan. Csak nem akarom, hogy sérüljön emiatt. Ti otthon maradnátok a fent vázolt pontnál tovább? (Még egyszer, ha már nem akartok és úgy gondoljátok, hogy a gyereknek nem származik belőle előnye azt leszámítva, hogy a rokonoktól nem hallja, hogy mennyire rossz gyerekkora volt).


2023. márc. 26. 21:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
75%
Először is ovi kötelező, másodszor a statisztika nem mindig passzol az adott ember igényeire. Én 2 évesen adom bölcsibe,mert most még szeparációs szorongása van( egyik pillanatról a másikra lettvilyen) szóval hiába unom itthon magam,érzem hogy a gyerek nem érett még neg rá. Viszont szeptembertől bölcsi mert szeretnék legalább fél évet dolgozni második gyerek előtt. Bölcsiben,oviban megmondhatod ki viheti haza a gyereket amúgy.
2023. márc. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
36%
A környezet véleményének rám van káros hatása, így belesz.rok annak a szájába aki piszkál. Konkrétan az egy szem ilyen embert leépítettem. 14 hónapos volt a nagy amikor először, hathónapos lesz a kicsi amikor másodszor visszamegyek, ő meg otthon ül a felső és alsó tagozatos iskolás gyerekek mellett, szerinte ez a norma. Leépítettem, aztán szapuljon másnak, leszarom :-)
2023. márc. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
22%

Igen, a nagyszülők tudják ellened uszítani a gyereket, aki a következő 15 évben azt fogja hallgatni, hogy jaj te szegény, az anyád inkább visszament dolgozni, semhogy veled legyen, csak azért ment vissza anyád dolgozni, hogy megcsalhassa apádat, anyád mindig is könnyűvérű volt, biztos azért ment vissza dolgozni, jaj te szegény micsoda rossz sorsod van hogy anyád nem akar veled lenni - és ezt évekig. És a végén, olyan 15 év múlva, a gyereked leköp, mert visszamentél dolgozni.

Igen, inkább külföldre költözni, nagyszülőket kikapcsolni. Ráérsz tegnap, mert az ilyen "szerető" nagyszülők ezer más módot is találnak, hogy ellened fordítsák a gyerekedet (Pl. azért voltál beteg, mert anyucikád visszament dolgozni, és nem adott rád sapkát. Azért nem visznek téged a Balatonra, mert anyucikád inkább az olasz tengerpartra akart menni. Azért nem eszel sose töpörtyűs pogácsát és zsírtól csöpögő májas hurkát, mert buta anyukád van, azt hiszi, nem egészséges. De nézd, én is mindig azt ettem, szóval ne hallgass a buta anyucikádra. És még lehet sorolni. Saját tapasztalat sajnos, csak nálunk az én anyám csinálta ezt.)

2023. márc. 27. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!