Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Foglalkoznál a környezet...

Foglalkoznál a környezet véleményével?

Figyelt kérdés

4.gyereken gondolkodunk,legnagyobb gyerekünk 7eves.

Albérlet,65 nm.

Tok jól elvagyunk és a picinek is meg lenne a helye.Persze idővel saját ingatlan a cél.

Sokaknak mar attól is kerekedik a szeme,hogy három gyerekkell vagyunk ekkorában és albérletben...


2017. nov. 17. 14:32
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
84%
Nem.
2017. nov. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
86%

Szóval idegenek véleményét kéred arról, hogy érdekeljen-e a környezeted véleménye? :) Kicsit abszurd, nem?


Nem érdekel mások véleménye, de nem vállalnék ennyi gyereket ilyen pici élettérre.

Mi 55 nm-en vagyunk hárman és sokszor szűkös.

2017. nov. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Csak akkor nem sirankoznek hogy jaj kicsi a hely, nincs penzunk, nincs idom semmire, nincs idom magamra. NEM rad vonatkoztatva irom! Csak sokan bevallaljak a sokadik gyereket ("nem erdekel masok velemenye!") aztan nyafognak a masoknak a fenti dolgokrol. Es ilyenkor jon masoktol az, hogy "na ugye megmondtam".
2017. nov. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 A kérdező kommentje:

De igen,abszurd😂

Leesett mar mikor feltettem a kérdést...de a környezet alatt imserősöket értettem,nem idegeneket.

Nem igazán vagyok panaszkodó típus,és nem azert mert mindig minden oke,hanem mert jobb azt nézni hogy a pohàr félig tele😊Eddig is voltak nehézségek,gondolom lesznek is.Ezeket meg kell oldani,a gyerekeken ez nem csapódik le mert nem miattuk van,a környezetre meg nem tartozik...

2017. nov. 17. 14:58
 5/69 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvan tobb gyerekkel tobb a nehezseg es alberlet- vagy lakasfuggetlen. Amugyis sok a 4 gyerek es a veluk jaro kiadas, mellettuk lakasra sporolni....huh. Es nem kiskorban sok, hanem amikor mar mindegyik edzesre akar jarni, moziba, a legklasszabb edzocipot akarja, taborokba menni, stb. Es majd kesobb a fosuli es hogy elinditsatok oket az eletben. Ha mindez nem okoz anyagi nehezseget, akkor mar baromira mindegy hogy albi vagy sajat haz ahol eltek! Ha meg a sajat lakas megvetele is gondot okoz anyagilag, akkor be ne vallaljatok meg egyet ....
2017. nov. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de mondjuk eszembe se jutna 4 gyereket vállalni ekkora helyre és nem az ismerősök, hanem magunk, a gyerekek miatt. Hogy lehet ekkora helyen elferni? Nem igenylitek a magán szférát?
2017. nov. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
88%

De, pont hogy a gyerekeken fog csattanni. Nem nektek lesz rossz, amikor majd négyen alszanak egy szobában, nem nektek lesz rossz, amikor majd összevesznek valamin, nem nektek lesz rossz, mikor az egyik összepisili magát, mert folyton foglalt a fürdőszoba, nem nektek lesz rossz, amikor nem kapnak új játékot, mert már nincs hova tenni, nem nektek lesz rossz, amikor 3 napja krumplistészta van, mert éppen nem futotta jobbra, nem nektek lesz rossz, mikor a suliban a többiek halálra cikizik őket, mert az egyik a bátyja kinőtt pólóját hordja, a másik kettő meg öli egymást, mert közösen kaptak 1 telefont, a negyedik meg éppen azért bőg, mert nincs saját szobája és nincs magánélete. Az se nektek lesz rossz, mikor majd a rokonok meg az ismerősök összesúgnak a hátatok mögött, az se nektek lesz rossz, ha a nagyszülők már az idegösszeroppanás szélére kerülnek mikor épp nekik kell vigyázniuk a 4 gyerekre, az se nektek lesz rossz, mikor majd a gyerekek végig hallgatják, hogy balhéztok mert neked nincs időd ennyi házimunkára a férjed meg nem kapott fizetésemelést és megint kölcsön kell kérni valakitől.

Ez mind mind mind a gyerekeknek lesz rossz és minden probléma, amit ti ezzel az ötlettel generáltok, rajtuk fog csattanni.


Nagyon szépen hangzik, hogy majd a családi szeretet meg az összetartás mindent megold, csak ez sajnos nem a valóság. Idővel saját ingatlan... persze. Ha eddig nem volt pénzetek házra, akkor +1 gyerek után hogyan lenne?


Az, hogy 3 óvodást be tudtatok zsúfolni egy helyre, szép teljesítmény, de hogy oldjátok meg, ha már a 4-ből 2 kamasz lesz?


A kérdésre válaszolva egyébként nem, nem foglalkoznék a környezet véleményével, ahogy látom ti sem annyira, de végülis mindegy is. A saját gyerekeiddel úgy ba**ol ki, ahogy akarsz, ez csak a te döntésed.

2017. nov. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim válasza:
100%
Ennyi embernek már minimum kellene 3 nagyobb hálószóba, két wc, egy fürdő ( de inkább két fürdő), tágas konyha, nappali, amiket együtt minimum 90 nm-re saccolok. És ez még mindig nem luxus, csak élhető.
2017. nov. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,olyan jót mosolyogtam a valaszodon:)

Köszönöm,eszembe juttattad,hogy valóban ostobaság más véleményével foglalkozni...

Nem fogok egyesével reagálni a gondolataidra,nem lenne értelme,hiszen alapvetően más síkon mozgunk...

Annyit azert hozzátennék,hogy a szüleimnek mar most,hogy én vagyok a legidősebb gyerekük van 8 unokájuk,és a legnagyobb örömük ha mindegyik ott van egyszerre...


Amugy Koszonom az eddigi válaszokat.

2017. nov. 17. 15:58
 10/69 A kérdező kommentje:
Utolsó előttire gobdoltam
2017. nov. 17. 15:59
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!