Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » üdv! Harmadik gyermekemet...

üdv! Harmadik gyermekemet varom, sohasem dohnyoztam, de sajnos vannak a környezetemben olyan kismamak akik dohanyoznak, egy olyan is aki iszik es dohanyzik. Kinek mi a velemenye?

Figyelt kérdés
dohanzzas terhesseg alatt
2013. nov. 1. 00:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én eléggé elítélem a dohányzást terhesség és szoptatás alatt. Az ivással úgy vagyok, hogy ha esténként egy fél pohár jó minőségű bor vagy egy poharka sör, esetleg görcsoldóként egy korty pálinka vagy konyak belefér. Van, hogy lehet orvosság az alkohol, de pl már nagyobb mennyiségben az is káros.

En néha cigiztem terhesseg előtt, főleg buliban, de amint ugy volt, hogy nekikezdünk a következő lombiknak, nem gyújtottam rá többet.

2013. nov. 1. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én sosem dohányoztam, és sosem tennék ilyet, a legjobbat próbálom adni a gyereknek, ha más ezt teszi nem értem, hogy tud a saját lelkiismeretével elszámolni, hogy mérgezi a magzatát....de ennyi, mindekinek a saját dolga.
2013. nov. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Gratulálok a harmadik babához!

A véleményem az (mindamellett, hogy az életben nem gyújtanék rá),hogy mindenkinek saját felelőssége és lelkiismerete, hogy mit tesz várandósan. Azt javaslom, hogy koncentrálj a harmadik babára, és felejts el másokat! Az az ő életük, az ő gyerekük, az ő családjuk.

2013. nov. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Soha nem dohányoztam és nem is fogok. Elítélem magamban ha egy anyuka vagy kismama dohányzik, de nem állok le vele vitatkozni, mert amúgy semmi közöm hozzá. Az ő teste és az ő gyereke. Hogy jönnék ahhoz, hogy kioktassam?! Az egyetlen dolog ami nagyon idegesìt, ha bárki az utcán a képembe fújja őstulok módjára a füstöt. Persze nem kismamákról van azért általában szó, de akkor odamennék hozzá és lenyomnám a torkán a cigit. Ha már én is kapok egy adag mérget, akkor az már rám is tartozik és van jogom odamenni hozzá, hogy figyeljen már, merre pöfékel a paraszt...
2013. nov. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%

Nem dohányzom.

Ha valaki a terhesség előtt erős láncdohányos volt, akkor jobb a babának, ha a hirtelen megvonás helyett elszív napi 1 vagy 2 szálat.

Arra viszont nem tudok mit mondani, amikor egymás után dobják el a csikket, és veszik elő a másikat!


Az ivásról annyit, hogy napi fél pohár vörösbor vérképző. De fél pohár. Nem fél sörös krigli.


Nem ítélem el azokat, kik isznak, dohányoznak, mert csakis Isten ítélhet. Mindenkiben van hiba, és minenkit el lehetne valami miatt ítélni. Titeket is, engem is.

De tény, hogy nagy felelőtlenség.

2013. nov. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Neharagudj de nemértem a kérdésed. Rengeteg ilyen kérdés van ahol mar sokan kifejtettük a véleményünk.

Azt ajánlom illetve az a véleményem és válaszom a kérdésedre,hogy amig azok a kismamák nem veszélyeztetik a te babád addig ne foglalkozz velük. Csak feleslegesen idegeled magad rajtuk.

A lényeg hogy a te babád nem ilyen környezetben fejlödik,más hülyesége ne foglalkoztasson.

Ha megkinalnak akkor persze jogosan lehordhatod öket,de soha ne hidd hogy ök valamivel is többek.

Boldog babavárást.

21hkm

2013. nov. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem idegelem magam rakta,nem azert tettem fel a kerdest ,itelkezni sem akrok egyszerüen erdekel erröl masok velemenye is.sajnos nekem is közöm van hozza mer a hugom is es a legjobb baratnöm is dohanyzott terhesen.az egyik ismerösöm iszik isde nem egy poharral ,egy üveggel,nem minden nap,de eleg sürün.sajnos a parom tesoi is vegig dohanyoztk a terhessegüket.mindig arrol gyözködtek minket,hogy nem artanak a babanak.most,hogy ujrä terhes vagyok egyszerüen erdekel a kerdes,hogy ki mit gondol erröl.ha valakinek nem tetszik,ne valaszoljon,ilyen egyszerü.
2013. nov. 1. 19:05
 8/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A dohányzás többek között a méhlepény korai elöregedését és trombózist is okozhat. Elozo terhességemnél sem dohányoztam, megis trombotikus gócok voltak a placentán, 20 hetesen veteltem el. Naponta a szülészet előtt járok el dolgozni, es engem igenie felháborít, hogy latom mennyi kismama mérgezi a magzatát. Ha még cigiztem volna talán hamarabb vételek el... Szerintem, ha valaki gyereket vállal, akkor legyen ennyi felelősség tudata, hogy nem cigizik. Persze sokan enni se adnak a gyereküknek, szoval mit varunk? Úgysem mi szívjuk. Barátnőm addig cigizett, amig meg nem tudta, hogy terhes. Mikor kiderult, meg elszívott egy szálat, aztan letette. Az anyja az egyik gyerekkel cigizett, es asztmás lett a gyerek. Másrészt mindenki raszokott a cigire a csaladjukban. Ha nem is okozol vele szervi bajt, a raszokas hajlama nagyobb.
2013. nov. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jaj én nem bunkozásképp irtam. csak próbáltam elmondani hogy nekem az a véleményem hogy nem foglalkozok velük. És hogy te se tedd. Nincs értelme mert sosem fogjuk megérteni őket, értesz. no hát én igy gondoltam. szerintem az emberek 90%a elitéli őket és ezt mar sokan kifejtették. én igy gondoltam sajnalom ha félreérthető voltam nem vagyok a szavak embere. ha a környezetedben vannak nem mondom hogy fordulj el tőlük de tanácsot tuti nem fogadnék el tölük.
2013. nov. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Bocsi,akkor nem vettem bunkosagnak.csak az egyikükkel szoktam sürün talalkozni,szeretnek neki szokszor beolvasni,de nem tehetm mert a parom huga,rädasul a masik teojuk meg kinalgatja is cigivel.igazabol ez zavar a legjobban.vegül is az igaz,hogy az ö gyereke,de engem nagyon dühit hogy ezt teszi a gyerekevel,masoknak meg evek alatt sem akar ößzejönni a baba,vagy beteg gyerekük születik,ö meg ilyen felelötlen.köszi a valaszokat,örülök azert,hogy nem csak en vagyok ilyen velemenyen.
2013. nov. 2. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!