Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődébe adható a gyermek...

Bölcsődébe adható a gyermek úgy, hogy én még nem megyek vissza dolgozni? A többi lent.

Figyelt kérdés
Új munkahelyet kell keresnem, mert a régi munkahely több műszakos és a gyerekek mellett nem tudom vállalni. Ha kikérem a munkáltatói igazolást a jelenlegi munkahelyről (ahova nem szeretnék vissza menni) és úgy felveszik a gyereket szeptemberben, van rá mód hogy még pár hónapig otthon maradjak úgy hogy ne vonják meg tőlem a gyedet?
2023. ápr. 28. 06:58
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Gyed mellett csal akkor mehet a gyerek bölcsibe, ha te dolgozol.
2023. ápr. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Opció, hogy megvárod míg lejár a gyed és csak aztán adod be.

2023. ápr. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Egy ismerősnél szintén most az a téma és a bölcsiben ahol ők voltak nyíltnapon azt mondták hogy decemberig van idejük otthon maradni úgy hogy nem dolgoznak. Mi ott nem voltunk mert messze esik tőlünk az a bölcsőde és rá is csodálkoztam amikor ezt elmesélte, mert én nem úgy tudtam… lehet félre értettek valamit.
2023. ápr. 28. 07:36
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Két különböző dolog van a kerdesben:

A gyereket, ha van hely, akkor is felveszik a bölcsibe, ha a szülő ndm dolgozik.

Ha a szülő nem dolgozik, akkor megszuntetik a gyedet, ha a gyerek bölcsibe jár.

2023. ápr. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Derjaderja ***** válasza:
78%

Egyáltalán nem biztos hogy felveszik egyáltalán, régióból függ.

Gyed nem jár.

2023. ápr. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ! Világos, és én is így tudtam ahogy ti leírtátok, csak gondoltam hátha van valami kiskapu amiről nem tudok.
2023. ápr. 28. 07:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az intézményvezetőt kell megkérdezni, hogy mekkora a túljelentkezés.

Én úgy tudom, hogy a szabadságokat ki lehet kérni vagy ki kell adni munkába állás előtt.(rosszul tudom?)2 év szabadsága legyen másfél hónap, az is hozzátartozik a munkaviszonyhoz és ha amúgy jó helyen laksz vagy jó végzettséged van,akkor ennyi idő alatt el is tudsz helyezkedni.

2023. ápr. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7-est folytatva... Viszont ha a gyereket felveszik, te pedig nem dolgozol, akkor a GYED-et megvonják.


Azt eltudom képzelni, hogy van türelmi idő. Ha pl. szeptemberben kezdődik a bölcsi, akkor befogadnak olyan munkáltatói szándéknyilatkozatot, ami novembertől szól. A bölcsit nem érdekli az, hogy te jogosult leszel-e gyed-re utána vagy sem. A bölcsit az érdekli, hogy elsődlegesen olyanokkal töltse fel a férőhelyeket, akiknek ténylegesen kell a hely (dolgozó szülők), nem olyanokkal, akiknek nincs kedvük sem dolgozni, sem a gyerekükkel foglalkozni.

2023. ápr. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondják, ez két külön dolog. A munkáltató köteles kiadni a szabidat, tehát igazából a munkáltatóit is, mert az is munkaviszonynak számít, ez alapján be tudod adni a gyereket bölcsibe.


De ha lejár a szabid és felmondasz, megszűnik a munkaviszonyod, a gyerek meg továbbra is bölcsiben, akkor elvileg le kellene mondanod a gyedet, nem vonják meg amúgy, automatikusan, mert az államkincstárnak nincs infója, jár-e bölcsibe a gyerek, viszont ha valahogy kiderül, vissza kell fizetni a jogosulatlanul felvett gyedet.


A többi meg bölcsifüggő, nem fognak havonta munkáltatóit kérni tőled, ha felvették, utána jellemzően nem ellenőrizgetik, dolgozol-e éppen. Bár van, ahol elvileg félévente kérnek munkáltatóit, de addig hátha elhelyezkedsz.

2023. ápr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!