Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mikor adtátok be a gyereket...

Mikor adtátok be a gyereket bölcsödébe?

Figyelt kérdés

Sziasztok most 1,5 eves a fiam gondolkozom a bolcsodén szeptemberben ,de nagyon féltem őt még beszélni se nagyon beszél nemtudom még hogy mi lesz a döntés

Nem nagyon szeretném beadni még de munka miatt lassan már kellene.

Ti mikor adtátok a gyerkocot bolcsodebe? Ajanljatok a bolcsodet mar ilyen korban is vagy varjunk még minimum 2éves koraig?


2023. júl. 1. 20:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%
Ismerősöm másfél évesen adta be,gyorsabban fejlődött így. Én 2 évesen fogom beadni.
2023. júl. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%

1. gyerek 4 évesen ment óvodába

Megkésett mozgásfejlődésű, megkésett beszédfejlődésű volt. 4 éves korára tudta annyira kifejezni magát, hogy "nem féltettem". Pikkpakk beszokott.

2. gyerek 2 év 10 hónaposan bölcsibe, utána 3,5 évesen oviba.

Ő egészséges ütemben fejlődött. Így vele nem volt tiszta stressz minden. Élveztem minden percét az otthonlétnek. De mivel 3. gyereket nem terveztünk, mennem kellett vissza 3 éves korában, ezért lett bölcsis közvetlenül előtte. Addigra óriási szókinccsel beszélt és szobatiszta volt.

2023. júl. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%
Kb másfél hónappal 2 éves kora előtt kezdte a bölcsit a fiam. Van egy csoport társa, aki 1,5 éves volt, amikor kezdte. Semmi baja nem volt. Igaz, kissé nehezen szokott be, de amúgy szereti, jól fejlődik.
2023. júl. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
szeptemberi gyerek, a második szülinapja előtti májusban ment bölcsibe, én dolgozni. nagyon jó állásajánlatot kaptam (ahonnan eljöttem oda nem mentem volna vissza, ide meg hívtak, így mentem)
2023. júl. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%

Első gyerek négy évesen ment oviba. Egy nap alatt beszokott, most is az egyik legnépszerűbb gyerek az óvónő szerint.

Kisebbem két évesen ment bölcsibe. Szükséges rossz, minden szempontból. A gyerek jól elvan ott, de sok nehézséggel jár. Megbántam.

2023. júl. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

16 hónaposan ment bölcsibe, külföldön élünk, nem tudtuk tovább itthon tartani. Így is jóval többet volt itthon, mint az itteni kortàrsai, akik 4 hónapos (!!!) vagy 9-10 hónapos (!) koruk óta bölcsisek.

Jól viseli, most már (3 éves) szereti. De ha megtehettem volna, 2 éves koráig legfeljebb csak fél napra adom be.

2023. júl. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
42%
Első 13 hónaposan ment. Másodikat is kb olyan idősen tervezem (ő még kicsi, januárban lesz aktuális). A gyereknek jót tett, abszolút sokat fejlődött és tanult, önállóbb és szociálisabb, mintha csak velem lett volna itthon (már csak azért is, mert én nem vagyok túl szociális, a játszótérre is akkor megyünk, amikor tuti kevesen vannak vagy senki sincs, szóval az én hiányosságaimat pótolta sok szempontból a bölcsi). Nekem nehezebb. Sokkal szívesebben töltöttem volna ezt az időt vele kettesben, kiélvezni mielőtt még jött a kicsi. A kicsivel meg már előre szomorkodok, hogy mennyivel jobban szeretnék vele foglalkozni oviig ahelyett, hogy dolgozni megyek. Főleg, hogy neki itt van már a nővére, Covid sincs, barátokkal is sokszor összejárunk, a családban is vannak hasonló korú gyerekek, szóval neki már adott a szocializáció. De hát ez van. Igazából a nagyobb lányomat elnézve nekem rosszabb ez a bölcsi-dolog, mint neki, ő szerette (most ovi előtti nagy nyári szünetet tartunk, ha már úgyis itthon vagyok a kicsivel), remélem a kicsinél is hasonló tapasztalatok lesznek.
2023. júl. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%

13 hónapos volt, muszáj volt a munka miatt beadnom. A beszoktatás nagyon jól ment, élvezte, hogy sok gyerekkel lehet. Azóta is nagyon szereti. Szavakat mond, de sokat halandzsázik, mégis megérteti magát. A bölcsiben egy "rossz" szokást vett fel, megtanult sírni. Azt is tudom, melyik kislánytól, mert 1:1 ugyanazt a műsort tolja.

Ami nekem nehézség, hogy szinte minden hónapban beteg. Vokt, hogy kimaradt egy hónap, de akkor a következőben kétszer is összeszedett valamit.

2023. júl. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
Ha szeptemberben akarod beadni, akkor már most intézd, mert nem sok esély van, hogy helye lesz.
2023. júl. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Lányom szeptemberben fogja kezdeni, szeptember végén lesz 2 éves.

Anyagiak miatt muszáj. Ha tehetném, 3 évesen oviba iratnám csak.


Nálunk áprilisban volt a szeptemberben kezdődő nevelési évre a beiratkozás. Ha akkor nem iratta be valaki, az lecsúszott róla, nincs évközbeni felvétel

2023. júl. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!