Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy tudnék segíteni neki?

Hogy tudnék segíteni neki?

Figyelt kérdés

2 éves lányom bölcsis. Szépen rendben is járt, kicsit lassabban szokott be de alapvetően jó kedvvel ment be reggelente.


A bibi az hogy sajnos jött egy nagyobbacska betegség és november közepe óta kb 4 napot járt mert ugye mire kigyógyult jött ez a 2 hét szünet is. Eléggé aggódom hogy ez a sok kihagyás meg fogja kavarni a kis fejét és piszok nehezen megy majd vissza. Mit tehetnék hogy könnyítsem neki?


Sokat beszélgetünk a bölcsirol, nézünk képeket, azt is elmondtam neki hogy csak azért nem ment mert beteg volt és úgy nem lehet bölcsibe menni stb. Stb. Mit tudnék még tenni? Főleg mert mostanában azt látom rajta hogy ha feljon a téma hogy holnaptól már ő is fog menni, akkor kezd visszakozni.


jan. 3. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennél többet nem tehetsz. A legtöbb család átéli ugyanezt, mi is átéltük. Kitartást hozzá, az oviban már egy fokkal jobb lesz a helyzet.
jan. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne stresszelj rajta. Látja hogy egy ideg vagy, pedig egyszer már beszokott. Ha az első pár nap nehezebb lesz, hát istenem. De lehet hogy nekifutásból szalad a gondozó ölébe.

Majd akkor segíts neki ha lesz rá szükség, előre ne kreálj problémát.

jan. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy nehéz lesz neki a vissza szokás. A fiammal is volt, hogy hosszú betegség után ment bölcsibe, aztán csak úgy szaladt be a csoport szobába. A lényeg, hogy ne parázd túl a dolgot és főleg úgy, hogy ezt ő is lássa, érezze. Ha meg sírni fog sem dől össze a világ, hamar megnyugszik és vissza zökken.
jan. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk volt ilyen,letojtam és bevittem. 1 nap után visszaszokott. Muszáj ugye bevinni,plusz folyton beteg szokott lenni. Annyit igyekszem tenni hogy most folyton használjuk a bölcsis sószobát megelőzés képp.
jan. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. :) akkor nem gorcsolok rajta tovább. 2,5 hét után egyébként simán ügyesen visszament. Csak azért 4 hét elég sok kihagyás. És kicsit nehezebben vette a beszoktatast szeptemberben emiatt aggódtam picit csak.
jan. 3. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!