Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nem ellentmondásos ez egy kicsit?

Nem ellentmondásos ez egy kicsit?

Figyelt kérdés
Ugyebár a bölcsibe munkáltatói igazolás kell, mind a két szülő dolgozik. A gyerek állandóan beteg lesz az elején maradhatnak szülők otthon vele alapesetben. Közben maguk is elkapják a gyerektől a betegséget, így ők vagy otthon maradnak v kénytelenek betegen dolgozni. Ez egy ilyen kialakult ördögi kör nem?

márc. 17. 16:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Akkor vedd hozzá, ha meg van mondjuk egy ovis gyerek is....

Vagy azt, ha ok nélkül minden szarér hazaküldik a gyereket...


Nálunk van egy bölcsis és egy közepsős.

Netto szívás


A nagy az ovival nem jár ki udvarra. Nem viszik ki őket. 27gyerek egész nap összezárva, még csak nem is szellőztetnek. 2hetente 1 hetet itthon van.

A bölcsiből a kicsit minden szarér hazaküldik. Karikás a szeme. Pöttyös az arca. Piros az arca. 1nap 10nél többet tüsszentett.... ilyen okokkal...


Én hál isten sosem kapom el. Férjem se.


És van egy mama is, aki besegít. Így vergődünk hétről hétre.

márc. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%
Nem, nem ellentmondásos. Táppénz alatt ugyanúgy fennáll a munkaviszony, az átmeneti keresőképtelenséghez a bölcsinek semmi köze.
márc. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
A múlt hónapba 1hetet dolgoztam. Párom dolgozik, a kicsi bölcsis lett én is vissza mentem (volna). Reggelente taknyosra sírja magát, egy anyuka panaszt tett a gyerekemre, hogy biztos miatta lett beteg az övé szólt a gondozónak, aki mondta hogy holnap ne vigyem mert taknyos, miközbe semmi baja nem volt. Majd ment 2napot és hányosan volt otthon. Legtöbb amit fél év alatt bölcsibe járt egyszerre az 5nap volt. Utána persze 1-1,5hét otthon.
márc. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Bennem is fel merül a dolog. Még csak a múlt héten voltunk beíratni 2025-re! hogy legyen helye, már most kellett vinni a munkáltatói igazolást, hogy 2025-ben dolgozni fogok és már ott közölte a vezető, hogy a beszoktatás előtt 2 héttel már szabadságon kell lennem, de arra számítsak, hogy az elején 1 hetet lesz bölcsiben, 2 hetet otthon...

Azon kívül hogy az embernek fizeti az állam a táppénzt és nem csak a gyesből kell megélnie mi értelme van ennek? Merthogy úgy érdemi munkát nem tud végezni senki, hogy 1 hetet dolgozik 2-őt nem az biztos, a munkáltató így egyáltalán nem számíthat az emberre, kell mellette foglalkozáson még valakit aki "igazából" dolgozik.

márc. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Én a fél februárt táppénzen töltöttem, egy hetet a lányom volt beteg, aztán én dőltem ki lázzal egy hétre...persze a férjem is elkapta, és mire mind meggyógyultunk, a lányunk újra taknyos lett. Ezt játsszuk egy éve, amióta bölcsis, télen-nyáron, egyedül a szeptember és a november volt, amikor nem voltunk betegek. Nálunk a nagyi be tud segíteni, ezért nagyon-nagyon hálás vagyok, meg szerencsére engem nem fenyeg a kirúgás veszélye, csak ciki és nagy kitolás a munkatársaimmal szemben, hogy bocs, már megint az én gyerekem beteg. A férjem is sokat van vele itthon, ő tud plusz órákat csúsztatni, meg home office-ból 1-2 órát dolgozni, amíg a lányunk pl. alszik. Na mi így vergődünk :D
márc. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
4-5jól leirtátok hosszaban amit akartam. Igen ezeket hallom hiába persze több a tp mint a gyes, de persze még is engedik férjemnek nekem, de a munka is megvár szép lassan odaben, hiába van nekünk is nagyi. És most vagy bemegyek félbetegen v otthon ülök mind a kettő kicseszés a kollégákkal
márc. 17. 16:49
 7/15 anonim ***** válasza:
32%
Semmi ellentmondás nincs benne. A bölcsi eredetileg arra van kitalalva, hogy a dolgozó szülők 3 év alatti gyereke biztonságban el legyen látva napkozben, amíg a szülők dolgoznak. Ha nem dolgozol, akkor te magad tudod ellatni a gyereket, ergo nem kell bölcsőde.
márc. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Tegyük hozzá, hogy amúgy iszonyat költség, amit gyógyszerre költünk, ilyen-olyan köptető, köhögéscsillapító, antibiotikum, tengervizes orrspray, szteroidos orrspray, nasivin orrspray,fülcsepp, szemcsepp és akkor végigszedte a Broncho-Vaxom kúrát (1 hónap + 3x10 nap 3 hónapig), kapja C-vitamint, D-vitamint, multivitamint. Napi 1 órát minimum levegőn töltünk, a bölcsiben csak akkor nem viszik ki őket, ha esik az eső, amúgy mindig kimennek, jól eszik, sok gyümölcsöt-zöldséget, anyatejes volt 11 hónapig, úgy érzem ennél többet már nem tudunk tenni...
márc. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

#7 Pont ezaz, hogy dolgozó szülők gyerekeire van kitalálva, de ha havonta egy hetet tud dolgozni a szülő az mennyire tekinthető "dolgozó" szülőnek?

Még kellene oldani a "beteg" gyerekek felügyeletét is. Nyilván nem a hányós-fosósat, de azt, hogy taknyos, köhög, meg amit az egyik kommentelő írt,hogy piros az arca, az ő felügyeletüket valahogy meg lehetne oldani.

márc. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
9 igen azért régen is mentünk náthásan ha csak kicsit folyt az orrunk
márc. 17. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!