Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nem ellentmondásos ez egy kicsit?

Nem ellentmondásos ez egy kicsit?

Figyelt kérdés
Ugyebár a bölcsibe munkáltatói igazolás kell, mind a két szülő dolgozik. A gyerek állandóan beteg lesz az elején maradhatnak szülők otthon vele alapesetben. Közben maguk is elkapják a gyerektől a betegséget, így ők vagy otthon maradnak v kénytelenek betegen dolgozni. Ez egy ilyen kialakult ördögi kör nem?

márc. 17. 16:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk a bölcsi bevetette a hét elején, hogy hiába az orvosi igazolás, ha a nevelő úgy dönt, hogy nem 100%os a gyerek, nem veszi be az orvosi papír ellenére sem a gyereket.

Illetve ha napközben is úgy gondolják, hogy nem okés a gyerek, mert köhintett hármat, már küldik is haza.


Felülbírálják a dokikat is.

márc. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
53%

Azt nem értem, hogy mi az ellentmondás, de igen, betegesek. Aki nem tudja megoldani, hogy más vigyázzon a gyerekre és/vagy nem olyan a munkahelye, hogy beteg gyerek mellől is tud dolgozni, annak célszerűbb nem bölcsibe adni, mert jó eséllyel úgyis kirúgás lesz a vége az állandó táppénznek.

Ovira már egy fokkal erősebb az is, aki nem volt bölcsis (egyszerűen a kor).

márc. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

9#es Nálad a pont. Pont ez a lényeg,sajnos. Ez így nem dolgozó szülő,aki havi két hetet tud menni,sajnos.

Nálunk még majd ezután lesz aktuális,de például az én munkahelyem olyan,hogy ha kiesek,akkor valakit otthonról a helyemre behívnak pótolni akár szabiról,szabadnapról,mert nincs meg a létszám akkor. Úgyhogy merő szívás,sajnos. Főleg másnak.

márc. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nálunk csak akkor nem kell bevinni ha már zöld a taknya vagy lázas. Esetleg már nagyon hurutosan köhög. Amúgy felváltva veszünk ki szabit a férjemmel hogy én is tudjak dolgozni.
márc. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Kics*szés is meg nem is, de ez rendszer hiba, nem a bölcsié. Alapvetően kevés a bölcsis férőhely, így próbálnak szelektálni, hogy tényleg csak az adja be, aki menne vissza dolgozni. Ugyanakkor az a kutyát nem érdekli, hogy szenved a munkáltató és a szülő is az állandó betegségek miatt.

Én egy évig úgy maradtam itthon a második gyerkőc 2 éves kora után, hogy részmunkaidőben, 4 órában dolgoztam, azt is 90% home officeban (szerencsés munkahely). Nem kaptam érte túl sok pénzt, de kb. állandóan beteg volt valamelyik gyerek, így többet nem is tudtam volna vállalni... Amikor teljes állásba visszamentem dolgozni, addigra már kicsit lecsengtek a betegségek szerencsére, de a legrosszabb volt akkor is, amikor felhívtak nap közepén, hogy menjen valaki a gyerekért. A férjemmel is volt köztünk konfliktus csomószor, mert állandóan priorizálni kellett, hogy kinek van éppen fontosabb melója, ki hogy tud csúsztatni, kinek tolerálja jobban a főnöke és bár nagyon szeretjük a gyerekeinket, a munkánkat is, de nagyon sokszor komoly teher sajnos jól kijönni ezekből. Nekünk nincs helyben, csak fizetett segítségünk.

márc. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!