Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Akkor is bölcsibe adhatom a...

Akkor is bölcsibe adhatom a gyerekem, ha nem dolgozni, hanem egyetemre megyek vissza?

Figyelt kérdés
Itt mindenki csak a munkába menésről ír, de mi van, ha az anya egyetemre menne vissza? Csak a munka számít? Sajnos az egyetemnek nincs saját bölcsije, mint külföldön :(

2012. máj. 25. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos nem,kivéve,ha lemondasz a gyedről.
2012. máj. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
GYED-et nem kaptam, mert nem volt annyi munkaviszonyom, viszont, ha a GYES-re gondolsz, akkor természetesen lemondok róla, ha cserébe mehetne bölcsibe.
2012. máj. 25. 16:07
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Én próbáltam beadni bölibe a fiam, de a munkába menők elsőbbséget élveznek. Így nem vették fel.

De elvileg felveszik ha van hely.

A gyes maradhat amúgy.

Én két kicsivel úgy járok suliba, hogy amit tényleg fontosnak tartok bemegyek órára(addig apjuk figyel rájuk kora reggel) a többi tárgynál jelzem az oktatónak, hogy babával vagyok, itthon tanulhatok e. Nem egyszerű, most jön a vizsgaidőszakom:)

2012. máj. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk csak akkor veszik fel a gyereket, ha munkáltatói igazolást ad le anya is, apa is. Ugyanis egyetem nem olyan, mint amikor a szülőknek a pénzkeresés miatt vissza kell mennie dolgozni. Nem tudod magad levelezőre átkérni? Illetve tanács: lehet igényelni egyéni tanrendet, vagy ha igazolod hogy gyerekkel vagy otthon, akkor adhatnak egyéb könnyítést, pl. nem kell bejárni az órákra, stb....ezt tudják ám a bölcsis intézményvezetők is! Hogy a suli miatt beadni a gyereket, nem olyan nyomós érv, mint munka miatt.
2012. máj. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%
4. vagyok, lemaradt: én baba mellett államvizsgáztam, jelesre.
2012. máj. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem olyan egyetem, ahol meg lehet tenni. Orvosira járok, itt nincs levelező, de még egyéni tanrend sem, ezért lenne fontos a bölcsi. :(
2012. máj. 25. 16:52
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
A nappali tagozatos felsőoktatási jogviszonyigazolás egyformán kell, hogy a latba essen a munkáltatóival(tapasztalatnbúl tudom), a gyes is marad. Ha nem így van, kérj jogorvoslatot!
2012. máj. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

A mi bölcsinkben is van egy anyuka, aki orvosira ment vissza, és az ő tanulmányi jogviszony igazolását ugyanúgy vették figyelembe, mint akár az én munkáltatóimat. (Mondjuk én ezzel egyet is értek, mert pont egy orvosi egyetem az, ami van olyan kemény, mint bármelyik meló, és nem napi 2 órás elfoglaltság.


Mindenképpen beszéld meg a bölcsöde vezetőjével, mondd el neki, hogy mi a helyzet, ezt biztosan el fogja fogadni.

2012. máj. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Aki elkezdte a válaszadókat lepontozni, megmondaná mi frusztrálja?! Mindenkinek köszönöm a választ!
2012. máj. 25. 21:04
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

Valószínűleg az frusztrálja, hogy csak 8 általánosa van, munkát a kutya nem ad neki, és hiába passzolná le a gyerekét, nem megy:)

Így most mindenkire haragszik, aki nála többre vitte:)


Hagyd rá, szerencsétlennek ennyi az összes öröme az életben.

2012. máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!