Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Lelkiismeret furdalás a...

Lelkiismeret furdalás a bölcsi miatt? 13 hónapos baba

Figyelt kérdés

Sziasztok


13 hónapos az én pici fiam, igazi anyás gyerkőc nem igazán szoktam hosszabb időre valaki másra hagyni.

A héten megkerestek, hogy nem lenne-e kedvem dolgozni 4 órában. Azt tudni kell hogy kis városban lakunk az én szakmámban pedig nehéz elhelyezkedni. (könyvelő) Úgy éreztem a jövőre is kell gondolni és ez hosszú távú munka lenne kár volna kihagyni. Elmentem beszélni a munkaadóval és fel is vett. A fiamnak intéztem bölcsit itt helyben( sajnos csak magán bölcsi), tegnap el is vittem 1 óra hosszára, tetszett neki, igazából letojta hogy ott vagyok :). Akkor hisztizett csak amikor mondtam hogy indulunk haza.

Hétfőtől szoktatom be, egy hét múlva pedig dolgozom.

Viszont lelkiismeret furdalás gyötör, imádom a fiamat és csak 4 óráról volna szó, de akkor is félek nekem rosszabb lesz az elválás. De neki több mindent tudnék megadni és örülni kell ha van egy ilyen munkalehetőség.

Ha volt valaki hasonló helyzetben, hogy illeszkedett be a gyerkőc? És hogyan bírta a szülő feldolgozni?

24N


2013. máj. 25. 13:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Nem leszek túl népszerű a válaszommal.Én akkor adtam volna akár 4 órára is bölcsibe ennyi idősen ha éhen haltunk volna, ha nem teszem. Nem tartom jónak, de ez a te döntésed. Majd megadsz neki több mindent később.
2013. máj. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

16 hónaposan kezdte a fiam, 1 éves korára terveztük, de végül így alakult.

Ő nagyon jól viselte. Első héten nem sírt semmit, aztán egyszer nem volt kedve menni, és akkor jött rá, hogy akkor is kell, ezt meg kellett szoknia, tanulnia, tehát én a beszoktatást innentől számítom (lehet, hogy nálatok is ez lesz). Kb. másfél hétig sírt, de csak az első 3 nap volt igazi sírás, aztán egyre csökkent és csökkent, a végén csak lefelé görbült a szája. Neki amúgy is nehezebb volt, mert mi csak magyarul beszélünk hozzá, de külföldi bölcsibe jár, külföldön, ott csak idegennyelven beszélnek, még az is zavarta eleinte, hogy nem érti, amit mondanak.

2 hónap után már nagyon szerette.


Én teljesen ki voltam borulva, minden bajom volt még úgy is, hogy nem én vittem reggelente. Sokat fogytam, az első hetekben sokszor sírtam este, mikor ő már aludt. Aztán belejöttem én is. Engem jobban megviselt, mint őt.


Szerintem jól tetted, hogy elvállaltad, nem olyan könnyű mostanában munkát találni, és ha most visszautasítod, 1-2 év múlva meg nem találsz olyan könnyen, visszasírnád a rossz döntésed.

Menni fog, minden rendben lesz, ne aggódj! A gyerek előtt én csak a jót mutattam a bölcsivel kapcsolatban, ez is segített szerintem, hogy megszeresse (ha valamivel gondom volt, sosem szidtam a dadust vagy a bölcsit a gyerek előtt, már több mindent megértenek 1 évesen is, amiről nem is gondolnánk). :)

2013. máj. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Én az elsővel értek egyet: nincs az a pénz (hacsak nem az éhhalál fenyeget) hogy egy ilyen pici babát lepasszoljak a bölcsibe, ha csak pár órára is. Könyvelőként pedig nagyon könnyű munkát találni, nem is értem, miért mondod, hogy nem egyszerű. Van jó pár kismama ismerősöm könyvelő, mind dolgozik, mind otthon, a baba alvásidejében.

Egyébként egy hét beszoktatás nagyon kevés, főleg, hogy majd 2-3 hét után fog jelentkezni a balhé, addigra jön rá a gyerkőc, hogy a bölcsibe nem azért viszed, mert buli, hanem mert te máshová akarsz menni, nélküle.

Egyébként azt írtad: "sajnos csak magán bölcsi". Nos, szerintem nagyon örülj, hogy magán bölcsi, ott sokkal inkább oda fognak figyelni a kisfiadra.

Ami viszont még felmerült bennem: a magánbölcsi fizetős. Úgy is megéri 4 órában dolgozni, hogy fizetsz egy csomó pénzt a bölcsiért?

2013. máj. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kezdő könyvelő vagyok így el kellett fogadnom a munkát. Gyakorlat nélkül nem könyvelhetek itthon. Igen fizetős bölcsi 16.000ft egy hónapra a napi 4 óra. A jövőre is kell gondolnom ugyanúgy a pici babám lesz és ott van a nap további része hogy csak vele foglalkozzak.
2013. máj. 25. 16:45
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem leszek népszerű a korábban hozzászólóknál....Én a lányom 8 hónapos korában (1 hete) kezdtem heti 2 és fél napot dolgozni, most szeptembertől pedig teljes munkaidőben fogok dolgozni. A kislány bölcsis lesz szeptembertől, addig a részmunkaidőt családon belül meg tudjuk oldani szerencsére.

Szerintem semmi gond nincs a bölcsivel, én is, hugom is, férjem is bölcsisek voltunk, pici kortól, semmi hátrányunk nem lett. Tartom, hogy a minőségi idő számít a gyermeknél, nem a mennyiség.

Természetesen imádom a gyermekemet, viszont a mai világban azt is meg kell becsülni, ha hozzád dobnak egy munkalehetőséget. Észre kell venni, hogy egy kisgyerekkel az ember nem nagyon ugrálhat (válság, ill. új munka tv. sem segíti a helyzetet), ezt azok sem kerülhetik majd meg, akik éveket ülnek otthon, csak max. később élik meg.

Egyébként azok nagy szavak, hogy "akkor mennék hamarabb vissza dolgozni, ha éhenhalás fenyegetne"....lehet, ha majd annyira kell a pénz, akkor meg nem lesz lehetőség, ez nem csak a kedves anyuka akaratán és elképzelésein múlik. Különben én nem csak a pénz miatt kezdtem dolgozni újra. Nyilván motivált az is, bár a férjem jól keres,anyagi gondjaink az ő fizujával és a GYED-el sem lettek volna. Nekem jó újra visszamenni felnőttek közé, használom az agyam, nem rozsdásodom. A gyerekemnek pedig sokkal jobb lesz egy nem befásult anya. :)

Sok mindent írhatnék még, de már így is elég hosszú voltam. Summa summarum, én megértelek kedves Kérdező, én is hasonlóképpen döntöttem volna a helyedben, sok sikert kívánok a továbbiakhoz.

2013. máj. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Menj nyugodtan. Neki kell már a közösség, a gyerektársaság. Sokat fog fejlődni, és csak 4 óráról van szó naponta. Neked is jó lesz egy kicsit kizökkenni a babás hétköznapokból. Eleinte Engem is furdalt a lelkiismeret, de a lányom szereti a bölcsit, délutánonként el sem akar jönni. Szintén magán bölcsibe járt heti 3 napot. Nem maradunk le semmiről. Velünk is sok időt tölt.
2013. máj. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Na látom, megjöttek a szuperanyák véleményezni, meg is kaptam a magam 31%-át. Nyilván extra módon nem érdekel a véleményük, hiszen azzal, ha az ember ide leírja a gondolatait, azzal vállalja, hogy egyeseknek ez nem fog tetszeni. Csak ici-picit bosszantó, hogy egyesek mindenféle alap nélkül ítélkeznek mások felett. Merthogy az nem jogalap kedves anyukák, ha Ti 3 évig otthon vagytok a gyerekkel (nyilván az egy másik eset, ha menet közben jön a kistesó). Nem ettől lesztek jobb, vagy rosszabb anyukák, csak sajnos sokan annyira buták, hogy ezt képtelenek felmérni és ez alapján ítélkeznek. Bocs, de ez még kikívánkozott belőlem. :)
2013. máj. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen megy bölcsibe a fiam, nagyon sajnálom szegényt. Viszont gyűjtöttem véleményeket, és idáig 100%-os az elégedettség a bölcsivel, nagyon szeretik a gyerekek. Sajnos nem engedhetjük meg magunknak, hogy gyesen maradjak, bár szívem szerint ezt tenném, ezért van lelkiismeret furdalásom. Engem anyukám 1 évesen adott be, én szerettem.

4 óra nem sok, játéknak fogja fel remélhetőleg. Ha tetszett neki, nem lesz gond. A tapasztalt anyukák azt mondják, csak hasznára vált a gyereknek, én nagyon remélem:)

2013. máj. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ma volt először bölcsibe. 7-30tól 10-ig. Én itthon sírtam a gyerkőc meg játszott. A dajkák szerint nem lesz gond vele holnap már 1 órával tovább marad. Egyszer kezdett el keresni, csak odament az ajtóhoz kinézett mondták a dajkák anya majd visszajön, ő meg széttárta a kezét és visszament játszani. :) Lehet csak én aggódom túl. Pénteken kezdek dolgozni, akkor már 4órát kell kibírnia. Azért ma megkönnyebbültem. A dajka szerint előfordul hogy 1-2 hét múlva jön rá hogy ez most már így lesz de 1-2 nap sírás és túl lesz rajta. Remélem én is.

Köszönet azoknak akik válaszoltak!

2013. máj. 27. 12:28
 10/12 anonim ***** válasza:

szerintem nem sok az a 4 óra, bár nem tudom, hogy mennyit utazol.

én 13 hós korában nem fogom még bölcsibe adni, mert v. színűleg meg tudom oldani családon belül a dolgot. ez a terv. de ha nem tudnám, akkor kénytelen lennék beadni nagyon nem szívesen, szerintem még nagyon pici, félek a betegségektől.

de abszolút megértem a döntésedet, hajrá! :))


ne aggódj, minden úgy jó, ahogy van! :)


én korán akartam visszatérni (fél év múlva), de aztán úgy néz ki, hogy kb. 10 hós lesz, amikor visszamegyek, de csak 3-4 napban, az is sok szerintem, mert sok utazással.

2013. máj. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!